Návrat do současného Saigonu. Veterán z Vietnamské války, který se stal kazatelem, je konfrontován svým bývalým spolubojovníkem, jenž ho donutí znovu prožít krvavé bitvy své minulosti. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

TO

Film zachycuje vypjatý rozhovor dvou bývalých vojáků o 30 let starých událostech ve Vietnamu. Samotné záběry z války zabírají asi polovinu filmu. V této části dominuje Casper Van Dien, který podává svůj standardní herecký výkon, v části ze současnosti pak Michael Ironside. Vládní vyšetřovatelku sledující onen rozhovor ztvárnila Ally Sheedy, jenž už rozhodně není tím roztomilým stvořením z Breakfast Clubu, Válečných her nebo Čísla 5 žije, ale můj obdiv neztrácí. Nějak výjimečně vzrušující film to tedy není, ale úplně nezajímavý také ne. Některé části jsou méně poutavé, jiné více, jako třeba závěrečná konfrontace. Úroveň válečných scén je stěží průměrná, ale jelikož se jedná prvořadě o komorní drama je dostačující a svůj účel splňuje. ()

Malarkey

Všichni sedí u kulatého stolu a povídají si, jaké to za války bylo. Války moc není a tak tomu dám jednu hvězdičku, protože u kulatého stolu si dovolím posadit jen krále Artuše, tihle veteráni ať si se svými báchorkami vytřou prdel. ()

kedu

Trochu Furieho podezřívám, že má někde věšteckou kouli nebo umí číst budoucnost z logru kafe, ale aby někdo tak krásně charakterizoval Baracka Huseina Obamu tři roky před jeho prezidentskou inaugurací - to je opravdu gól. Kdyby to šlo, dal bych těch nesmyslnejch hvězd klidně bambilion. Sice se nejedná o jungiánskou synchronicitu, ale má to k ní hrdě nakročené. Zároveň hodnocení ostatních hodnitelů na ČSFD poměrně neomylně signalizuje, jaká se tu slézá squadra azzura. ()

Campbell

A jéje tady jsem se trochu spálil, Křest ohněm od režiséra jsem si užil a prostě se mi líbil, tak jsem čekal něco podobného ale bohužel. Ve filmu se prakticky jen kecá. Jediná věc co tohle zachraňuje na 2* je té trochu akce a Ironside s Dienem(Casper je prostě sympaťák). Ale jinak bída s nouzí. Jsem ještě zvědavej na 4 jezdce. ()

Hellknight12

Nedávno pozreté po dlhej dobe. Film som videl 2x. Čo k tomu filmu povedať? Ono to nie je najhoršia vojnová dráma a úprimne sa nečudujem, že má 40% na ČSFD ale nie je to film pre každého. Treba mať na tento film hlavne náladu. Najlepšie slovo čo má k tomuto filmu napáda je podcast. Je tu pár prestrihou na vojnu. Príbeh nie je síce bohviečo ale dá sa zniesť je tu aj pár zaujímavých zvratov. Herecké výkony hodnotiť nejdem pretože tu ani veľmi nie je čo hodnotiť. Je to veľmi netradičná vojnová dráma. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. Ak sa tomu niekto viac tak sa budem čudovať. Pretože nič extra tu nie je. Nečakajte nijakú zaujímavú akciu v štýle Zachráňte Vojaka Rayena alebo 1912. Je to veľmi komorný film. Hádam, že nemali veľký rozpočet, tak to dopadlo ako to dopadlo. ()

• Vo filme sú použité a nepoužité zábery z filmu Návrat do pekla. V amerických filmoch nijaká zvláštnosť, kúpiť zábery je lacnejšie, ako ich natočiť. (andykovac)