22. augusta roku 1609 zomiera pražský rabín Löw. Dvaja významní muži, astrológ Jan Kepler a predseda židovskej obce dajan Jicchak Kohen, sa náhlia krivolakými uličkami k jeho smrteľnej posteli. Obaja dostanú od umierajúceho polovicu talizmanu, ktorého opätovné zloženie by držiteľa priviedlo k obrovskému pokladu... Rok 1941, Major Abel Rosenberg zachraňuje pred gestapom vzácnu knihu Via Lucis ( Cesta svetla), ktorá je ďalším kľúčom k odhaleniu pokladu. I keď ho pri zbesilom prenasledovaní nacisti postrelia, podarí sa mu pred nimi knihu ukryť... Súčasnosť. Knihu Via Lucis objaví v antikvariáte vysokoškolská asistentka Kristina s dvanásťročnou neterou Alenkou. Obom okamžite dôjde, že natrafili na niečo mimoriadne. Kým ju však stačia kúpiť, starý antikvár je zavraždený a kniha záhadne zmizne. Prípadu sa ujme detektív Sedláček a policajný expert na históriu, Kristínin spolužiak z fakulty a je dávny ctiteľ, doktor Knapp. Rozuzlenie sa ale nebude hľadať ľahko, pretože o knihu sa zaujíma príliš veľa ľudí, medzi nimi aj Kristínin slovenský kolega Martin Šimko, ktorý je skôr dobrodruh než historik, alebo charizmatický bonviván a hľadač pokladov Aaron Cohen. Začína sa dramatické hľadanie pokladu. Idú po ňom obaja skúsení pátrači, nájsť ho chce i malá Alena, ktorá ho hľadá spolu s vnukom Aarona Cohena a ich kamarátom Ondrom, a samozrejme tiež polícia, ktorá zároveň vyšetruje podivnú smrť antikvára. Na každom kroku číha na nich nebezpečenstvo, musia lúštiť tajomné historické hádanky, vyhýbať sa falošným stopám a hlavne byť stále o krok bližšie k vysnenému pokladu ako ich konkurenti. Vo chvíli, keď sa na Prahu valí obrovská povodeň a v ohrození sa ocitá hlavne Staré mesto, všetci hlavní hrdinovia podnikajú v opustenom centre Prahy posledné kroky k nájdeniu pokladu. (oficiálny text distribútora)

ArthasKarfa

Moc hezký dobrodružný rodinný film, plný starých legend a dnešní chamtivosti po "pokladech". Jsem rád, že takové filmy v naší české kinematografii vznikají. Děti se budou bát, dospělí bavit a historici (i amatéři) přít o správnosti faktů. Celý film má zajímavý spád událostí díky všudypřítomné povodni, která útočí na prastaré zdi Prahy a dává celému snímku nepřekonatelnou atmosféru. Velmi vhodně vybrané herecké obsazení Bořivoje Navrátila i Barbory Seidlové, kterým zde člověk opravdu věří jejich role. ()

Tomasso001

No zas tak spatne to neni, jeste par let prace a snad u nas budeme tocit i dobrodruzne filmy. Ale zatim je tento prvni pokus jednim krokem u detskeho filmu, jednim u dobrodruzneho, na jednu stranu propracovane sceny, na druhou kyce, na jednu snaha o hloubku pribehu na druhou naivita, herectvi versus neherectvi. Az se to vsechno povede sladit, muzou se u nas tocit filmy s dobrym pribehem, skvelou atmosferou a kvalitnimi hereckymi vykony ()

Praxis

Docela příjemné překvápko. Čekal jsem větší hrůzu. Byl jsem na vážkách, jestli udělit tři nebo čtyři hvězdičky, konec to nakonec rozsekl. Čekal jsem možná ještě více tajemnější a akčnější konec. A to s tím mořem mě pobavilo:-) Jak jsem řekl, příjemní herci, zajímavá kamera i střih, režie také klape a protože je to primárně pro děti, nemůžu jít pod 70%. ()

DruidKarel odpad!

641. hodnocený film: Jéžišmarjá... Jestliže tohle má být česká verze Lovců pokladů, nebo nedej Bože, dokonce Indiana Jones počesku, tak to je něco hodně odporného. Mám sto chutí dát tomuhle snímku ODPAD! za tu trofalost dovolit si natočit něco tajemného v českcýh podmínkách, ale asi dám 1*. Shrnu to: herci by nebyli špatní, ale příběh je hrozný. Otřesné zápletky a co mě snad naštvalo úplně nejvíc, tak to je ten klacek, který má na konci lupu a hraje si na berlu z Indyho. Ne, já jsem se rozhodl dát tomuhle filmu ODPAD!, protože jsem se na tenhle snímek těšil fakt hodně... Jenomže mě fakt moc zklamal. ODPAD! ()

Malarkey

Dlouhou dobu si říkám, že magická Praha by byla vhodným kandidátem pro jakýkoliv příběh s Indiana Jonesem nebo Nicolase Cagem s cílem nalezení nějakého historického artefaktu. Ani jeden se ale ještě do Prahy nepodíval a tak mi na cestě za dobrodružstvím zbyl tajemný žiďáček Bořivoj Navrátil a parta tří dětí, kteří se ve filmu Maharal vydali do centra Prahy (a hrad Zvíkov), aby objevili něco, co mělo být dávno zapomenuto. Příběh je sice dle předpokladů trošku ztřeštěný, ale vše vynahrazuje nádherná kamera a herci, kteří si toto dětské dobrodružství vysloveně užívali. Přemýšlel jsem nad hodnocením, ale ulítlým závěrem u mě mírně kleslo. Nakonec tedy solidní trojka a nadšení z toho, že i takové příběhy se u nás sem tam zfilmují. ()

• Když si hlavní dvojce kupuje u kastelána knihu, je na něj záběr ze předu. V tu chvíli je v odrazu obrazu vidět mikrofon. (Mr.Hudson)
  • V úvodních titulcích lze rozpoznat některé z rekvizit postav z filmu. Jde o rukojeť s nožíkem Aerona Cohena (Bořivoj Navrátil), přívěsek na krk Kristýny Konečné (Barbora Seidlová), mobilní telefon její sestry Aleny (Adriana Neubauerová) či pouta a zbraň doktora Knappa (Matěj Hádek). (wokurk)