Michal (Vojta Kotek) se zúčastní oslavy na lesní chatě. Řízením osudu zbude po skončení oslavy na chatě sám s dívkou Zitou (Dorota Nvotová), kterou vidí prvně v životě. I když není zrovna jeho typ, pod vlivem výjimečných okolností s ní prožije vášnivou noc. Vlivem lapálie, která se jim stane jsou nuceni spěchat zpět do města. Náhle jde sice „o život“, ale poněkud jiným způsobem a obráceně, než jsme zvyklí. Z chaty uprostřed lesů se vydávají ještě v noci na cestu, aby vše vyřešili. Do cesty se jim v jako v každé správné road-movie staví nečekané překážky a všechno se komplikuje víc než z počátku čekali, takže je tu dost dramatických situací pro to, aby se Michal se Zitou postupně o sobě dověděli víc a zjistili, co všechno mají společného. Jejich cestu navíc doprovází záhadná bytost (Robert Nebřenský) a postava (Bob Klepl), kterou můžeme označit jako duch zemřelého. Všechny postavy se v průběhu filmu navíc různě propojují a vše spěje k překvapivému rozuzlení... (oficiálny text distribútora)

Slartibarkfast

No tak tohle už je vskutku příliš. Opravdu bych to rád nějak slušně popsal a rozebral své pocity, ale v tomhle asi ne. Sem tam to bylo úsměvné, ale převahu měla rozhodně trapnost a mnou velice neoblíbený Ko(ko)tek, který opět nepředvedl nic. Jako zkušenost určitě doporučuji, ale jako zážitek na nudný večer.. ne, kdepak. Ruce pryč. 30% ()

Master19

Šteindler se s tím rozhodně nepáře, to je sympatické. Horší je, že se mu už tolik nepovedlo držet se nad hranicí nevkusu. Nebudu to rozpitvávat, ale některá místa jsou vyloženě tristní. Jedna má hvězdička je pro Boba Klepla a druhá za televizní pořad na téma: "Co dělat, když jste s dámou připoutáni k radiátoru, a jí se chce na toaletu." ()

filmfanouch

Mít za zády scénáristu, který by mi každý gag vysvětloval a vysvětloval mi proč to brát jako perfektní černou komedii, možná bych šel výš. Tady mám ale jenom pár zábavných gagů, pár fajn herců (Nvotová fakt ne) a.. to je vlastně vše. Smutný je, že nejvtipnější jsou Kleplovy eskapády. Svoji roli si ale perfektně užívá Robert Nebřezenský ()

honajz

Prvních dvacet minut je skvělých. Docela vtipné hlášky a bonmoty. Pak asi scénář začal psát někdo jiný. Od scény s včelami to jde totiž totálně do kopru a všechna ta rádoby mystika a podivnosti působí jako z nouze ctnost, protože chytré bonmoty už došly. Navíc sledovat anorektickou Nvotovou je někdy k poblití, pardon. Ten zběsilý střih je také divný. A vlastně nakonec ani netuším, co chtěli autoři říct. ()

Cival

Ocenil bych veřejné slyšení se scenáristy, tak aby mohli v klidu rozebrat scénu po scéně a vysvětlit světu, co na tom proboha mělo být vtipného či zábavného. Dozvěděli bychom se určitě spoustu zajímavých informací. A Milan Šteindler by se možná dovtípil, že zmatená změť scének patří do koše, a ne na plátno. ()

• Natáčení probíhalo od 24. června do 11. září 2007 v Praze a jejím okolí. (hippyman)
  • Natáčelo se mimo jiné v Ratajích nad Sázavou. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Ve scéně, kdy Vojtěch Kotek jede vlakem, se vyklání z okna téměř do půli těla. Tento typ vlaku má ale okna pouze na malé vyklopení, což lze ve filmu vidět. Ve skutečnosti by se tedy bez předchozí demontáže okna takto vyklonit nemohl. (Wopat)