Případ nevěrné Kláry je krimikomedií na téma žárlivosti a intrik. Luca (Claudio Santamaria) mladý talentovaný italský hudebník žije v Praze se svou snoubenkou Klárou (Laura Chiatti), velmi hezkou studentkou univerzity, na níž vytrvale a bláznivě žárlí. Posedlost a podezíravost přiměje Lucu najmout soukromého detektiva Denise (Iain Glen) ke sledování Kláry a nalezení důkazu případné nevěry. Denis je přitažlivý muž, mírně ironický až cynický a je zřejmým opakem Lucy. Se svou manželkou Ruth (Pavlína Němcová) udržuje velmi otevřený vztah, ve kterém se Ruth netají dobrodružstvími s jinými muži. Denis zase udržuje milostný vztah s kolegyní v detektivní agentuře Ninou (Kierston Wareing), rozvedenou matkou dvou dětí. Nešťastný Luca postupně získává Denisovy sympatie, detektiv však posléze začne podléhat kouzlu sledované Kláry. Začíná se zpronevěřovat vlastním zásadám, což může mít tragické následky. Sledování zavede hlavní hrdiny do magického prostředí italských Benátek, kde přichází nečekané finále, které potvrzuje, že ne vždy jsou všechny věci a osoby takové, jaké se nám zdají. (oficiálny text distribútora)

Rynn86

Tohle jsem neměla vidět, vážně ne. Vieweghovu tvorbu znám komplet, knížky se mi tak v polovině případů líbí. Tohle nemá ale s knihou, která podle mě patří mezi jeho lepší, nic moc společného. Ano, hlavní linie příběhu (tj soukromý detektiv, klient a nevěrná ženská), ta odpovídá. Zbytek? Co to s tim proboha udělali? Kdyby alespoň film samotný za něco stál (i kdyby předloze neodpovídal) - jenže to se nestalo. Mizerný, 1 hvězdička a už nikdy víc. ()

bratr_jezek odpad!

Možná se herci chtěli podívat do Itálie, možná jim tam někdo slíbil velkou finanční injekci a vznikl...co vlastně vzniklo? Erotický film to není, protože v tomto podání není erotika nějaká vzrušující či překvapující. Detektivka to taky není, protože to by musel film udržovat napětí a ne se sypat jako domeček z karet. Komedie - jestli se někdo smál, tak já úlevou při závěrečných titulcích. ()

Fingon

Slabší tři hvězdičky. Víte, co mi na tomto italském filmu přišlo nejhorší? Příběh od Viewegha. Kamera mi přišla velmi dobrá, herci neobvyklí a neokoukaní (i když Luca se mi nelíbil ani trochu, brrr), Klára vyzařovala kouzlo sexuality, které tolik proslavila Jeri Ryan jako Sedmá z Devíti a dost mi ke spíše kladnějšímu hodnocení filmu pomáhá naplnění dvou mých libůstek - na přitažlivosti ženských postav se pro mně velkou měrou podílí nošení extrémně slušivých brejliček a také fakt, že všechny (obě dvě) od pasu dolů odhalené dívčiny se vyznačují relativně širokým proužkem:-) Dovolím si tvrdit, že kdyby zůstal tento snímek pouze českým projektem, ani zdaleka bychom se nedočkali takto odvážných (a dle mého velmi dobře zvládnutých) erotických scén, do kterých by se naši herci rozhodně nepouštěli. Dabing je otřesný a určitě by to chtělo jiný typ úpravy vlasů než všudypřítomný melír. ()

Prubner

Viděl jsem už horší filmy a slyšel jsem i horší dabingy. A na rozdíl od Nestydy to má aspoň nějaký děj, začátek i konec. Ale pár věcí jsem nepochopil: Kde vzala Klára Denisovo číslo ? Proč Pavlína Němcová v Playboyi neukázala nic, když tady ukázala všechno ? A důvod toho, že se Luka "vyléčil" z žárlivosti a že Kláře odpustil nevěru, když se toho předtím tak bál, to je na mě asi moc geniální, protože jsem to nepochopil. ()

castor

Když bych měl porovnávat s jinými ryze českými dítky za poslední roky (Bestiář, Panic je nanic, Jak se krotí krokodýli, Experti), tak mi z toho Klára nevychází tak úplně tragicky, jak mnozí píšou a vědátorsky líčí. Jasně, schází jí lehkost, vtip, nápad.. a neustále se bere smrtelně vážně.. ale leccos tu překvapivě funguje. * až **.. ()

• Podle knihy českého spisovatele Michala Viewegha. (M.B)
  • Rovnomenný román najúspešnejšieho súčasného českého spisovateľa Michala Viewegha vyšiel roku 2003. Jeho filmovú adaptáciu mal pôvodne realizovať režisér Filip Renč, napokon práva na sfilmovanie zakúpila talianska produkcia a snímka vznikla v produkcii talianskych spoločností Jean Vigo Italia, Medusa Film a českej In film Praha. (ash99)
  • Natáčelo se v Praze a v Benátkách. (SONY_)