Zhasněte lampióny

(TV film)
všetky plagáty

Parodie známé písničky Yvetty Simonové, tentokrát v podání Hany Hegerové. Zfilmovaná písnička pro Československou televizi. (oficiálny text distribútora)

Karlos80

Průměrná a ne moc zábavná parodie, samotná verze písničky je pak daleko lepší jak v podání Yvetty Simonové, tak i od Judity Čeřovské to bylo trochu iné kafé. Verzi této známé swingové písničky nazpíval kdekdo, k nejnovějším se řadí verze i třeba od Anety Langerové. Tento náš TV praklip (pro srovnání Beatles v tý době podepsali smlouvu s Parlophone a zanedlouho vydali svůj první singl "Love Me Do") ještě nepovažiji za moc zdařilý, ale všechno mělo samozřejmě svůj vývoj. ()

D.Moore

Už klasická videoklipová legrace - kontrast nezřízeně se obžírajících sluhů a noblesní hraběnky plné emocí byl výborný nápad, ale bez pánů Horníčka a Kopeckého a bez Hany Hegerové by to ani zdaleka nebylo ono. A ten Rudolf Cortés! ()

Ej Hlemýžď

Předpokládám, že jde o tu filmovou písničku v rokokových (?)kostýmech, zde v podstatě jako parodie na tehdy velmi známou a oblíbenou písničku Y. Simonové. Dámu či nějakou hraběnku tam hraje a zpívá Heregrová, její lokaje Horníček a Kopecký, kteří dohromady z jednoduchého námětu písničky vytvářejí grotesku. Zhasněte lampióny, lampióny, já chci vidět tmu, nepřišel, nepřišel..... ()

Adam Bernau

Hegerová svým projevem (balancujícím na hraně parodie, přesto umožňujícím věřit tomu, co zpívá) svrhává Simonovou z piedestalu. Lokaje Horníčka s Kopeckým však těžké lásky strasti poněkud míjejí. Pravdu má ten, kdo přežije. Nechcete žampióny? ()

Marthos

Lampióny zaručeně válcují všechny soudobé filmové klipy podobného ražení už tím, že jsou parodií, nikoli oficiální písní. V tom uměle vyvolaném romantizujícím stesku, přesvědčivě ztvárněným jak Hanou Hegerovou, tak skvělými Kopeckým a Horníčkem (nepřímo navazujících na osvobozenecké klauniády V&W), je totiž velký prostor pro ironii, sžíravý sarkasmus a narážky. Malý diamant, jehož třpytivý lesk stále vrhá nepolevující paprsky. ()

WANDRWALL

Zajímavý filmeček zachytává známé instrumentální umělce, jak se pokouší hrát, a co dělali pár dnů v inkriminovaném roce. Lahůdka pro jejich příznivce. ()

honajz

Vtipné pojetí tehdy klasické písničky s dovětkem. "Já radši makaróny, makaróny..." Jak Horníček, tak Kopecký si své role nezodpovědných sluhů užívají, Hegerová žel je vlastně nakonec jen do počtu. ()

špaček421

Nechcete žampiony žampiony tjádadádada... Já si dám makaróny makaróny, dádadádada... Horníček a Kopecký si tenhle klip ukradli pro sebe. ()

Blofeld

Výkon Hany Hegerové v tomto minimuzikálu se podobá tomu, který předvedla Hana Vítová v Pytlákově schovance - ty emoce! Ten melodram! V kombinaci s perfektní šaškující dvojicí sluhů Kopeckého a Horníčka ("Já si dám makaróny, makaróny, já-dadam-dadam...") vzniká něco, co neváhám označit za nejvtipnější krátký film, co jsem kdy viděl. Teď jen nezbývá než doufat, že se Supraphon rozhodne připravit pro paní Hegerovou podobné DVD jako nedávno pro paní Kubišovou... ()

otík

Asi ne úplně nejlepší píseň Hany Hegerové, ale ten klip - hm, totální jednohubka, paráda, malinka. Horníček s Kopeckým naprosto skvělí. ()