Moderní převyprávění příběhu Romea a Julie zasazené do prostředí Bronxu. Cappamezzovi, majitelé menší hospůdky, jsou ve věčných sporech s bohatými Malacicisovými, majiteli luxusní italské restaurace. Všechno se ještě zhorší, když se syn Cappamezzových zamiluje do dcery Malacicisových. (Terva)

TheRay97

Romeo a Julie v novodobé verzi. Zde musím použít metaforu, že tento film je jako mléko v šálku espressa. Mléko zásadně nepřidávám, ale přežiju to.  A teď víc vážně. Ani nevím jak jsem se tady ocitla, ale asi se sem nevrátím. ()

Terva

Láska je všude kolem... dokud jí rodiče neobjeví..... Scénář : Joseph Bologna, Renée Taylor, Gabriel Bologna a Erik Shapiro. Kamera : Alan Jones. Hudba : Jeff Beal. ()

sir-dave odpad!

Restauraterští Taliáni se tady hádají a mladí jim na to kašlou. Pokud tomu nedám odpad, budu křivdit jiným filmům. Angelina je ale kus. Scéna v divadle mě ale upřímně pobavila. "Jeho úd teď vypadá ještě větší. Oh bože, je tvrdý". "Zhnusilo mě jak si políbila toho kluka. To byla hotová pornografie." A překládat City Island jako městský ostrov, omg. Ještě, že se to neodehrávalo o kousek dál v Cheesequake. ()

DrifterSoul

Jako film ze série kusů jednoho našeho režiséra. Přesto daleko inteligentnější. Hvězdičky dávám za (a) humorné a přes nadsázku věrné vykreslení kultury/vkusu/temperamentu protichůdných vrstev společnosti, (b) "italskou" atmosféru, (c) mladičkou a voňavou Angelinu. Mimochodem, český dabing film zcela degradoval. Slyšet originál s mixem angličtiny a italštiny bylo příjemným zážitkem - ač člověk občas nestíhal. ()

Tommassi3

"Shakespeare je mrtvej, ty blbe !!" - "Jak to mám vědět ?? Nekoukám na zprávy.." ;) Romeo a Angelina Julie v Shakespearově noční můře, leč s dialogy mnohdy takřka geniálními.. ()

• Natáčení probíhalo v New Yorku ve čtvrtích New Rochelle a Bronx. (Terva)