Krátký osvětový snímek. Kvalitní městská hromadná doprava je společným cílem cestujících i pracovníků Dopravního podniku hlavního města Prahy. Najdou se však řidiči a průvodčí, kteří úmyslně ujednou z konečné stanice dřív a mají škodolibou radost z pohledu na dobíhající lidi... (oficiálny text distribútora)

Marthos

Problémy v městské hromadné dopravě přetrvávají podnes, od škodolibých řidičů přes nevstřícné revizory až po nevybíravé cestující. Na unikátnosti nabývá tento osvětový snímek především díky dokumentárnímu zachycení dnes už neexistující sítě trolejbusů a tramvajových linek. ()

dyfur

moja zaujímavosť: Natáčanie filmu prebiehalo v pražských častiach Nové Mesto, Bubeneč, Vinohrady a Smíchov. (dyfur) ()

Seteh

**21** No nic moc... Vlastně nevím, co mi to mělo dát a nebo do toho jednoduše nevidím. Předpokládám, že jsem v tom měla najít něco výchovného spíše než dokumentárního, ale pro mne - mladého diváka - to má hodnotu opravdu spíše dokumentární. Staré tramvaje, srovnání bývalých linek s dnešními... Prahu jsem tramvajemi prokřižovala celkem důkladně, takže srovnávat můžu. ()

fragre

Nabádavá a přihlouple výchovná komunální satira. Ale ty dobové záběry Prahy a ty krásné staré tramvaje činí ten filmeček snesitelným. ()

• Trolejbus je prototyp Tatra T 401 z roku 1958. Byl vyroben jediný exemplář, který je ve vlastnictví brněnského Technického muzea. (sator)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v pražských častiach Nové Mesto, Bubeneč, Vinohrady a Smíchov. (dyfur)