V reťaziach

• Česko V řetězech (viac)

Podobně jako ve svém předešlém snímku Snaž se a jeď předkládá režisér Craig Brewer divákům netradiční příběh z amerického jihu. V malém městě ve státě Tennessee se na životní křižovatce potkají dva lidé z absolutně rozdílného prostředí. Ona, Rae, mladá bílá dívka složitě zvládající svoji sexualitu, a on, Lazarus, starý černošský bluesový kytarista, který dokáže najít dobro i v srdci ovládaném ďáblem. Aby však dokázal vyléčit Rae od všech jejích démonů, musí se Lazarus uchýlit až k extrémním metodám. Podobně jako ve svém předešlém snímku Snaž se a jeď Brewer dokázal i v tomto filmu přirozeně začlenit hudbu amerického jihu do příběhu plného napětí a nečekaných zvratů. (oficiálny text distribútora)

dobytek

Christina Ricci byla pro mě vždycky takový divný děvčátko s vražednym pohledem z divnejch filmů. Když o tom tak přemejšlim, tak jsem vlastně moc filmů, kde hrála jako dospělá ani neviděl. A to je asi škoda, protože tady opravdu stála za vidění. A nemyslim to jenom kvůli tomu, že je většinu filmu (polo)nahá, ale i její hereckej projev se mi líbil. Samuel L. Jackson taky předvádí tradičně skvělej výkon, takže herci tenhle divnej film prostě nějak utáhli. Jinak ale moc nechápu, co to mělo znamenat. Úvodních asi tak 30 minut vypadalo docela zajímavě, mělo to správnou atmosféru americkýho vidlákova a já čekal, co se tam stane. A on z toho vylez takovej ujetej remake Řidiče slečny Daisy. Když se pak na scéně znovu objeví Justin Timberlake, tak jsem ještě čekal, že přijde nějakej tragickej konec, ale na to asi neměli tvůrci koule. A tu úplně poslední scénu v autě jsem jaksi nepochopil. Hodně slabý 3 hvězdy a největší zásluhu na nich má hlavní herecká dvojice. ()

mat.ilda

Zpočátku jsem se jen těžko bránila pocitu, že film je koncipován jako oslava prostředku na hubnutí, který s úspěchem vyzkoušela kdysi mnohem boubelatější Christina - víc, než cokoli jiného (místy až teatrálně), předváděla svou superštíhlou postavu, oděná pouze v minikalhotky a sporé tílko. Jak však děj postupoval kupředu, popoháněn skvělým S. L. Jacksonem a jižanským blues, jehož vrcholem byl song "Black Snake Moan", nemůžu, než konstatovat, že to mělo něco (vlastně hodně) do sebe...Škoda jen té úvodní laciné předváděčky. ()

kaylin

Ani jsem nečekal, že by mě tohle mohlo nějak bavit, ale Samuel L. Jackson a Christina Ricci jsou tu natolik dobří a jejich vztah natolik zvláštní a zajímavý, že jsem prostě chtěl vědět, jak to dopadne. Finální škobrtnutí může znamenat cokoli, o to je snímek silnější. Hudba, to je pak krása sama o sobě. Samuel prokazuje svou mnohostrannost. ()

Jordan

fíha, tento film som videl a nehodnotil a uvedomil som si to až teraz, keď ho dávajú v telke (o jednej v noci!), a neviem prečo som zabudol hneď po jeho zhliadnutí, asi na mňa zapôsobil a rozmýšľal som nad ním, takže som z toho celého vôbec neriešil, že by som ho mohol niekde ohodnotiť a okomentovať. páčil sa mi. páčila sa mi netradičná rola na jacksona, páčila sa mi (inak, než jackson - čisto fyzicky) nymfomanka ricci, ktorá ma prekvapila touto extrémne sexi polohou, páčil sa mi ten vzťah, myšlienka, bol to nenápadné a príjemné filmové prekvapenie. ale v telke ho dávajú až o jednej v noci! ()

Nick Tow

Skvelí Jackson a Ricci ťahajú z průseru nielen svoje postavy, ale najmä scenár, ktorý okolo polovice stratí súdnosť a ku koncu aj dych. P.S. Nebyť tej peknej muziky, neviem, neviem. Aporopos muzika: úplne prví bluesmani, ktorí to svoje drevné blues atavisticky napájali čiastočne z afrických koreňov a samozrejme aj z podnebia Mississipskej delty, tvrdili: v blues sa nedá klamať. Ani ojebávať. No...po tomto filme im dávam za pravdu. Tie občasné falošné "tóny" som počul na kilometer. ()

• Christina Ricci byla první herečkou, která se ucházela o hlavní roli, a také u ní zůstalo. Na place pak tahala skutečný těžký řetěz a skoro nejedla, aby vypadala co nejvíc nezdravě. (Siriuss)
  • Při natáčení dramatu Christina Ricci odmítla být spoutána plastovou napodobeninou a žádala skutečný dvacetikilový řetěz, který jí neustále působil modřiny. (JayCZ)