Co byste dělali, kdybyste se dozvěděli, že vám zbývá pouhý týden života? Změnili byste radikálně to, co na něm je špatné? Přehodnotili byste svůj žebříček životních priorit? Lanie Kerriganová, která pracuje jako televizní reportérka v Seattlu, si myslí, že její život je dokonalý. Má perfektní práci, nádherný byt, skvělou garderobu a fantastického přítele. Jenže pak potká bezdomovce, který jí předpoví, že za týden zemře. Lamie se začne zamýšlet nad svým dosavadním životem a klade si otázky, co je nejdůležitější. Láska nebo kariéra? Práce nebo rodina? (oficiálny text distribútora)

kleopatra

Lanie bývala posmívanou obrýlenou holčičkou. Řekla si, že všem ukáže a stala se atraktivní reportérkou, která jí jen zelí, mučí se ve fitku a dělá kariéru. Je to ale život nebo jen "něco takového "? Chtěla takhle žít nebo je to jen vzdor a způsob pomsty? Na tyhle otázky si začne odpovídat, když jí "dá" jeden pouliční věštec týden do konce života. Není to přímo Americká krása, ale i v tomhle pohodovém filmu jsou jistě momenty, kdy ta podobnost vytane - třeba když si Lanie nasadí místo čoček brýle, pustí muziku na plný koule, cpe se vším dobrým bez ohledu na kalorie a nebo jamuje se stávkujícími při své vlastní "seriózní" reportáži. Pohoda. ()

hirnlego

Naprosto nenáročný a nepříliš záživný film s blonďatou Angelinou a jasným poselstvím - naučit se žít život tak, jako by každý den měl být ten poslední. Jenže také s větším než malým množstvím žaludek-zvedajících scén typu davového zpívání I can´t get no satisfaction - za ty vážně nedík. Angelino tričko Social Distortion už toho jaksi moc nezachrání, sory. ()

igi B.

Jalová hollywoodština na taková ta všelidská témata s otravně hrající A. J. aneb stokrát vyvařená pohádka nebo něco takového o polepšené blondýně s emocionální krizí... . . . Předpokládám, že pro >televizní paničky< trávící své marné životy kdesi v satelitech a podobných prdelích pro >vyšší střední< bude tenhle film asi jedním ze zásadních kulturních počinů jejich pátečních televizních večerů. No a to je asi tak celý... :-/ - - - - - (Poprvé a naposledy v životě sledováno k drobné užitečné práci nebo něčemu takovému v páteční večer 4.9.2009 na tv Nova, komentář zde znuděný jako něco kolem třicátého - 4.9.2009) ()

Shit

Přišlo mi neuvěřitelný, že doteď sem ani netušil, že tenhle film s Angelinou Jolie vůbec existuje, ale po skouknutí mi to už neuvěřitelný nepřijde. A propříště bych poprosil Angelinu bez blonaďatýho přelivu ()

viperblade

Na tento film můžete nahlížet ze dvou úhlů pohledu. Buď vám bude vadit, že téma je více méně otřepané a vyčpělé, které jsme v různých proměnných viděli už stokrát, anebo se na tohle vykašlete a budete si jej užívat. Protože tohle je sakra příjemný snímek. Během jeho sledování jsem byl v takové skvělé náladě, že mi absolutně nic nevadilo. A Angelina je sexy. Ona by ten sexappeal mohla vyvážet po vagónech do rozvojových zemí a stejně by jí ho dost zbylo… :-) Ale přeci jen, sluší jí více tmavé vlasy. ()

freddy

Rozhodně zajímavý film, který ani nenadchne, ani neurazí. Měl jsem pocit, že vidím obyčejný film, který není ničím výjimečný, ale na druhou stranu byla zápletka vymyšlena tak dokonale, že jsem celou dobu filmu čekal, jak to skončí a jestli reportérka skutečně zemře. A musím říci, že konec mne nezklamal, skutečně jsem něco takového na konci očekával. Ale filmu není moc co vytknout. Má zajímavý scénář, který dokáže bez problému utáhnout celý film tak, aby udržel divákovu pozornost. Herecké výkony jsou takové obyčejné, příjemně lidské, Edward Burns si tady střihl roli milujícího osamělého otce, který chce být nablízku synovi. A myslím, že takoví muži existují i v normálním světě. Taktéž Angelina Jolie věrně vystihla uznávanou reportérku bažící po ještě větším úspěchu. Prostě milý a obyčejný snímek, který je z mého pohledu průměrný, a proto také tři hvězdičky. ()

Mahalik

Definuj film Život nebo něco takového. Ehmm, měl bych asi říct, že je to nebezpečně předvídatelný film s občas trapnýma scénama??? Mnozí z vás by si to tak asi přáli, ale ne! Řeknu na rovinu, že když u tohoto filmu vypnete mozek dostane se vám fakt dobře strávených 100 minut. Můj problém je, že se mi líbí filmy (ale co to povídám já takové filmy zbožňuju) ve kterých hlavní hrdina změní sám sebe a dokáže vám přes obrazovku poslat nějaké poslání. Ať už to poslání bude v podobě přestavení bytu, protože ten v němž bydlí Lanie se vám neskutečně líbí a vy chcete taky podobný a nebo vám tenhle film otevře oči a vy zjistíte, že váš život přeci stojí za to žít. I když si to budete říkat jen pár dnů. Angelina (ano trvalo mi než jsem si zvykl na její blond sestřih) je jako vždy přesvědčivá a já mám takový pocit, že roli přijala taky proto, že je jí hodně podobná (myslím citově a tak...). Závěr: Přesně jak skončil film- Žij každý den jako kdyby byl poslední... ()

Jamal

V životě mohou být i náhody, které Vám změní dosavadní názor na svět a Vy se snažíte během chvilky dohnat co se dá a celý život od základu předělat. ()

Boogeyman

Schéma samotné je otřesně klišovité! Mladá kariéristka obětuje vše své práci a myslí si, že je šťastná! Je bohatá, má známého snoubence a nové pracovní možnosti o kterých vždy snila! Pak jí ale jeden bezdomovec sdělí, že příští týden zemře - a jí dojde, že celý její dosavadní život bylo mrhání časem při honu za kariérou. K prozření jí pomůže zpustlý kameraman v podání E. Burnse! A ona si uvědomí, co je ten pravý život, ale už nemá čas! To tu bylo už milionkrát, snad jen s tím rozdílem, že hlavní hrdiny a hrdinky nečekala smrt, ale svatba s pitomcem, práce na druhém konci světa, celibát, nebo něco takového! Nejdhorší je, jak je hrdinka schopná trávit poslední týden života - prohlíží si staré fotky, chodí do práce, celý den stráví s dítětem svého přítele tlacháním o ničem a příbuzných se ptá, jak jsou spokojeni s vlastním životem! Jednou se ožere a zasouloží a to jsou snad jediné dvě věci, které mi přijdou logické v takovéto situaci! No a nakonec to stejně skončí uplně blbě Hollywoodsky - tedy dobře a s ponaučením!...Vlastně až na pár dobrých hlášek je nejzajímavějším na celém filmu blonďatá hlava A. Jolie, ale to už bylo vidět i v 60 sekundách a to s mnohem lepším účesem! ()

petaspur

Věštící bezdomovec, vstřebávající informace z časů budoucích, sdělí v rozhovoru před kamerou workoholické reportérce výsledek zítřejšího fotbalového zápasu, plácne něco o zítřejším krupobití a s omluvou na rtu oznámí Lanie datum její smrti. Lanie se, jako bojovnice za svůj životní styl, pokouší v následujících dnech zpochybnit vizinoářovu důvěryhodnost, ale ten je ve svých předpovědích neomylný. V takové situaci málokterou ženu potěší zjištění, že přítel obdivuje pouze její zadek a problémy s ní řešit nehodlá. A to je chvíle pro předvídatelnou ruku scénáristovu, která nepříliš umně dovede obehraný příběh se zajímavým výchozím bodem k dlouho dopředu avízovanému konci. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +výborný hudební doprovod, skvělá dramatická část, zajímavý zážitek z filmu -pořád je to jen Angelina Jolie, která je v hlavní roli, romantická část nestojí za pozornost/// Tenhle film má pro mě své zvláštní kouzlo. Angeliny jsem se z počátku bál, ale k mému překvapení to celkem ustála, tady byla vyjímečně i sympatická. Když jsem ovšem četl námět, tak v jednu chvýli mě zaujal, ale v té druhé jsem se zhrozil, co si na mě scénaristé vymyslí. A naštěstí to nebylo něco nesmyslného, bláznivého, ale celkem realné duševní pochody hlavní hrdinky, u nichž bych se zachoval tak nějak podobně. Velice filmu dopomhl hudební doporov, který je na tento styl filmu dynamický a dobře rozvíjí atmosféru. Atmosféru dramatické části filmu u které jsem byl hlavně v posledních minutách napjatý a nevěděj jak to skončí. A skončilo, mohlo trošku jinak, ale za celkový film po delším uvážení přihazuji čtvrtou *. Tenhle film se mi líbil./// Celkem 70%/// ()

kingik

Co byste dělali kdybyste se dozvěděli, že vám zbývá pouhý týden života? Tak tohle potká Angelinu Jolie hrající ambiciozní reportérku a ta si začne klást otázky co je nejdůležitější. Je velká škoda, že film nefungoval tak jak bylo zamýšleno. Nevím přesně jestli byla chyba ve scénáři nebo v režii, ale zajímavý film se postupně rozmělnil do filmu s pomalým tempem, který i přes slibné téma obsahoval scény,které nic podstatného neřešili a pak se "osudovým" závěrem pokusil vše napravit, ale na Angelinu v blond vlasech se dobře dívalo. ()

Anderton

Ja som kedysi pozeral asi trochu viac blbostí, ako môj mozog zniesol. Jednými z tých úplne zbytočných zabitých hodín života bol aj tento film. Je príliš doslovný, polopatický a neúprimný, aby dokázal chytiť svojou myšlienkou za srdce a pôsobí tak podobne umelo, ako blonďavý preliv Angeliny, ktorá mi tým pádom nepripadala vôbec sexy. Film brutálne prepadol a jej vizáž bude možno tým pravým dôvodom nezáujmu. Jej sestra, ktorú hrá úplne neznáma herečka, mi pripadala oveľa viac sexy. ()

Ant

Slabší průměr, nehorázně šablonovitý příběh, který ničím nepřekvapí. Aspoň, že blond Angelina byla celkem fajn. Jako slaďák na večer ale stačí. ()