Bezmocní

• Česko Smrti napospas (viac)
Horor / Mysteriózny / Thriller
Španielsko / Veľká Británia / Bulharsko, 2006, 99 min

Americká filmová producentka, která byla v dětství adoptována, se vrací do své rodné země, aby zjistila něco o svém původu. Navštíví rodinný dům, který nikdy neviděla a musí čelit děsivému tajemství, které je v něm ukryto. (TV Horor Film)

forsythia

Když mě vyděsí divné zvuky v domě za bílého dne, je to známka, že byl horor kvalitní. Děsivá atmosféra místy možná malinko rozmělněná zdlouhavostí některých pasáží, ale to se dá odpustit. V závěru už se o nějaké zdlouhavosti rozhodně mluvit nedá - skvělá gradace a sice očekávaný, ale v daném žánru smysluplný a (pochopte mě) "dobrý" závěr. ()

PetrPan

Možná to bylo pouze tou správnou navozenou atmosférou - sledováno v temné noci - ale já byl Smrtí napospas naprosto okouzlen. Bez dlouhých úvodů je divák mrsknut do ponurého a děsivého světa zchátralého domu kdesi v pustinách a postupně je odkrýváno temné tajemství minulosti dvou hlavních postav - sourozenců -dvojčat, která se právě v tomto domě po létech, kdy o sobě navzájem neměli ani tušení, setkávají... Ponurost prostředí, výborné masky, děsivé ( možná trochu příliš průhledné, ano) tajemství, Karel Roden, který prostě na to má vždy a všude:) atd. dělá z Abandoned libovou hororovou lahůdku. ()

Pilda17

Atmosférická hororová podívaná téměř se vším všudy. Pár nechutných scén, pár scén u kterých se člověk bojí a dokonce i slušné lekačky. Hodnocení je nízké, přesto si hororový fanoušek své stoprocentně najde. Zamotaný děj, který byl nepředvídatelný stál také za povšimnutí. Španělská hororová tvorba mě nedokáže zklamat jen tak. Přesto největší překvapení byl Karel Roden, poněvadž jsem netušil, že v tomto snímku hraje. Tímto hororem mi dokázal, že jemu sedne každý žánr a jeho kvalita je znát úplně všude. Nízké hodnocení si vysvětluji tím, že hodně diváků přilákal právě Karel Roden a tím k hororovému žánru přilákal nehororové fanoušky, což je obrovská škoda. Tímto problémem požitek z filmu neklesl a já rozhodně doporučuji.. 8/10 = 85% ()

maseer2

bál jsem se, a ne, že ne.. skvělá atmosféra, skvělá vizuální stránka (třeba TAHLE FOTKA z filmu je úžasná), obstojná hlavní hrdinka (je trošku nesympatická no..) a skvělý Karel Roden.. jen posledních 30 minut bylo o něco slabších než první hodina a zklamal mě předvídatelný konec.. a pak tam bylo pár nelogičností (těm se ale u takového typu filmu asi nedá vyhnout) - např. hlavní hrdinka omdlí a najednou je střih a ona jde lesem.. nebo nechápu, jak se skoro na konci dostala zase do toho baráku, ze kterého pak vyběhla.......víc psát radši nebudu, abych nespoileroval.. každopádně 4* budou tak akorát:) ()

aik

Není to nic převratného nezapírám, ale tak do 2/3 filmu byla docela dobře stavěná atmosféra s velmi pěknou hrou světel a stínů. Po dlouhé době jsem mohl říct, že mě nějaký horor opět zaujal. Vše se, ale rapidně změnilo se závěrem, který není překvapivý, není originální a je dost předvídatelný bez většího napětí. A i když film evidentně čerpá z jiných žánrovek, dobře se na něj kouká a je o řád lepší než většina dnešní zámořské hororové produkce. ..... 70% i díky hercům! ()

• K svojmu prvému celovečernému filmu sa Nacho Cerdà dostal iba niekoľko týždňov pred produkciou a to ako náhrada za Karima Hussaina (autora pôvodného scenára k filmu The Abandoned), ktorý si v tom čase na jeho tvorbu z dôvodu zaneprázdnenosti nenašiel čas. Bol osobne totiž zainteresovaný už na inom projekte a to dráme La belle bête (2006). (Kusko.t2)
  • V samotnom filme sa dokonca na zhruba sekundu mihol aj sám režisér Nacho Cerdà a to ako komentátor regionálnych správ v televízii. (Kusko.t2)
  • Karim Hussain pri písaní scenára vychádzal z vlastných skúseností, keď ako dieťa žil s otcom na farme.
    (misterz)