Průvodce k rozpoznání tvých svatých

• USA A Guide to Recognizing Your Saints (viac)

Příběh vychází z režisérova života, zvláště z let dospívání, které prožil v newyorské čtvrti Queens. Když se Dito po dvaceti letech vrací z Kalifornie zpět domů, je nucen se vyrovnat se všemi démony minulosti. Jeho otec je těžce nemocný a Ditovi přátelé z mládí skončili buď na ulici, nebo ve vězení. Při vzpomínání na divoké roky adolescence, plné užívání drog, rvaček či prvních sexuálních zkušeností, Dita zachvátí pocit viny, že jemu jedinému se podařilo překonat hráz své čtvrti a odejít do velkého světa. Při hovorech se svým otcem poznává, kdo byli jeho opravdoví přátelé. (oficiálny text distribútora)

milo_wade

Díval sem se díval a celou dobu měl pocit, že mě to nebaví...když sem se dostal k titulkám zjistil jsem, že to tak vůbec nebylo a dost mě to vzalo....z osobních tak i společenských důvodů-musíte aspoň chvíli v něčem takovém žít nebo být v kontaktu s takovým světem aby se vám to hodně zalíbilo...podívám se určitě ještě několikrát:) Mimochodem podle mě skvělý herecký výkony ... ()

SonG

Znovu se mi potvrzuje (až na pár výjimek), že nejlepší filmy jsou ty, na které narazím úplně náhodou.....Citlivý příběh o chybách, kterých se hlavní hrdina dopustil v dětství. Downey a LaBeouf hrají parádně, vlastně v celém filmu nenajdete labý herecký výkon. kouzlo je v tom, že každá postava má svou osobitost, která je během filmu nádherně vykreslena. Nádherný a přitom smutný příběh, který vás zaručeně vtáhne do děje. Doporučuji. ....,,At the end - just like I said - I left everything and everyone...........but noone...noone left me." ()

Johny_fork

Oceňuji filmy, které nás zavedou na místa, kam jiné ne. Downey zde prakticky nehraje, zato Shia se činí a do té role se vyloženě hodí. Pouliční způsob natáčení zaujme, postavičky jsou víceméně zajímavé, ale s přibývajícím časem tak nějak nepřichází nic, co bychom nevěděli na začátku. Ve výsledku tak film působí lehce zbytečným dojmem. ()

freddy

Velice příjemné překvapení od debutujícího režiséra, který režíruje svůj životní příběh. A nutno dodat, že ho režíruje dost dobře za vydatné pomoci kvalitních herců. Film se vlastně z větší části věnuje nelehkému dospívání několika kamarádů v jedné newyorské čtvrti. Avšak tento příběh je prolínán příběhem druhým, který sleduje hlavního hrdinu v již dospělém věku, jak se vrací na místo svého dospívání po 15 letech. Tenhle film se velice povedl. A je pravdou, že v něm možná lze najít určitou podobnost s Příběhem z Bronxu, ale tady mi přijde, že příběh je vyprávěn o něco více zajímavěji. Ale co tento film sráží, to je zmatečný začátek filmu. Než jsem se stihl trochu zorientovat a pochopit, že vlastně sleduji dva prolínající se příběhy, tak uteklo dobrých 20 minut. A to je právě to, co snižuje zážitek tohoto filmu. Zbytek příběhu by byl totiž na pět hvězdiček. Někdo může namítnout, že pi opakovaném zhlédnutí by se to dalo napravit. Ano, to je možné, ale já hodnotím film po jednom zhlédnutí, protože to je nejobjektivnější hodnocení. Ale o čem se chci dále zmínit, to jsou herci. Ti totiž tento film parádně vyzdvihují, herecké výkony mladistvých i dospělých představitelů jsou výtečné a dá se říci, že film právě díky nim patří mezi nadprůměrné filmy, na které hned tak nezapomenu. Takže je to za čtyři hvězdičky. ()

Jossie

Mně celá ta parta a ta rodina tak lezla na nervy, že bych taky utekla. Ten způsob, jak byl film natočený, mi hodně neseděl, když už došlo k nějaké dramatické akci, bylo to podáno tak mimochodem, že to vůbec nepůsobilo a až jste se divili, co to v tom filmu najednou dělá. Herci byli fajn, ale to je tak všechno. ()

• Dito Montiel nechtěl obsadit Shia LaBeoufa do role mladého Dita, protože měl záměr obsadit někoho neznámého. Ačkoliv byl také LaBeouf po první zkoušce zamítnut, přišel podruhé a vyrazil pěstí do zdi díru. Tím režisérovi dokázal, že má potřebnou dávku agrese pro roli, a byl nakonec obsazen. (CliffLee)
  • Na konci titulků nechá režisér Dito Montiel krátce promluvit svého otce. (StevenW.)