Chrobák

Náhodné setkání servírky Agnes s narušeným válečným veteránem Peterem se mění v horor, když jsou atakováni hordami brouků! Je to však skutečnost, nebo se stali oběťmi halucinací? Další snímek mistra hrůzy W. Friedkina, režiséra filmu Vymítač ďábla. (oficiálny text distribútora)

J*A*S*M

Docela zajímavý psychologický thriller (i když první půle je spíš dramatická sonda do nižších vrstev amerického obyvatelstva), podle názvu jsem čekal něco podstatně jiného. Ačkoli se všechen děj odehrává takřka v jedné místnosti, udržuje film diváka bez problémů v napětí, hlavní psychodvojice byla zahraná velmi dobře. PS: Načrtnutá konspirační linka by se hodila do Akt X. ()

dubinak

Bug mě navzdory zdejšímu nízkému hodnocení překvapil tak, že jsem ještě pěknou chvíli musela film stravovat. První polovina byla velice příjemným rozjezdem do hlavní sondy dvou paranoiků. Jejich oťukávání působilo už od začátku dost zvláštně a oba herci zahráli nepředvídatelné podivíny na jedničku. Dlouho jsem neviděla tak znepokojivý psychologický thriller, ale znepokojivý tím způsobem, že absolutně nechápete pointu většiny dialogů. S Friedkinem moc zkušeností nemám, ale touto tvorbou mě upevnil, že atmosféru umí budovat na sto procent. A Michael Shannon v sobě ukázal také velký talent. ()

Faustka

Právě ta trefně omílaná „absence dynamického prvku“, kterou ale potažmo vyzdvihuje zcela diametrálně odlišnější rovina od jemu podobných(proto se nenechte mýlit) s jednoznačnou vyčleňující originalitou vrstveného průřezu dějem. Jelikož „Bug“ stojí a padá s Agnes a Peterem, kteří bez zaškobrtnutí táhnou celý tenhle halucinačně-paranoidní maraton i s jejich rozmnožující se mšicí zátěží. Za to všem zúčastněným(i těm, kteří odpadli) patří obdiv. ()

LadyVader

Děláte si ze mě srandu? Co to sakra bylo.. mám pocit jak kdyby mi někdo lousknul lebku a poškrábal mě na mozku rezavým hřebíkem. Ten film byl fakt ukázkově divnej a opravdu mi z něj není dobře O_o. Ta scéna se zubama je prostě maximálne megaodporná a udělalo se mi fyzicky špatně, málem jsem vrhla večeři. Z neustálýho paranoidního mluvení o broucích pod kůží a podobných hnusech mě teď svědí celý tělo, sugesce jak sviň. Bude to chtít dlouhou sprchu.. Každopádně vážně oceňuju herecký výkony, ty byly paráda. Ale z filmu už nechci nikdy v životě vidět ani minutu, nebo z toho zešedivím :D. Jo a to že je v požárních hlásičích radioaktivní prvek Americium 241 jsem fakt nevěděla.. hezkej poznatek :) Jinak film prostě nevím jak hodnotit. Nelíbil se mi, dokoukala jsem ho, ale nezanechal ve mě ani trošku pozitivní dojem, přitom odpad to prostě není. Tentokrát bez hvězdiček. ()

Djkoma

Slaboučká atmosféra, která Williamu Friedkinovi opravdu nevyšla stejně jako celé téma Brouka. Film je sterilní v první půlce se doslova nic nestane a když se ukáže první hororový moment vzápětí je zabit a pokračuje se v zajetých kolejích nudy. Herci jsou slaboučcí stejně jako scénář, který se snaží vytvořit klaustrofobní atmosféru hlavně v druhé půlce, kdy se nepodíváme mimo hotelový pokoj. Myšlenku to má, ale je tak ... tak ... špatná. ()

• Natáčelo se v amerických státech Kalifornia a Lousiana. V Kalifornii to bylo u lyžařské oblasti v Mammoth a v Louisianě se natáčelo ve městech New Sarpy a Metairie. (Terva)
  • Film měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes v květnu 2006. Režisér William Friedkin získal Cenu kritiků. (Terva)