Dramatický příběh studentek ze školy v Portlandu v Oregonu, do jejichž života vstupuje dívka, která se jednoho dne "objeví" ve třídě při hodině biologie. Už svým zjevem a chováním se Chodička - jak si sama říká - pořádně odlišuje od svých vrstevníků. Není divu, že v místním ztuhlém školském prostředí zapůsobí jako přesně načasovaná bomba. Během následujících hodin vyprovokuje dívky k neuvěřitelné akci, vzpouře proti nenáviděnému učiteli. A pod osobitým vlivem Chodičky dokáží některé studentky během jediného týdne zapomenout na životní pravidla, jež se předtím učily sedmnáct let doma i ve škole... (oficiálny text distribútora)

lennyd

Maddy a její kamarádky žijí úplně stejně, jako další tisíce dospívajících dívek - než jim do života vtrhne svérázná Legs (Angeline Jolie). Hned první den způsobí, že se dívky společně postaví jednomu z učitelů, který je sexuálně obtěžuje - a i přesto, že jsou za tento čin vyloučeny ze školy, stvrdí to jejich přátelství více než cokoliv před tím. Během jediného týdne se z nich stanou přítelkyně na život a na smrt, ochotné obětovat jednu pro druhou cokoliv ... Ehm ehm, pokud mám na filmu vypíchnout něco opravdu zajímavého, tak je to mladičká Angelina Jolie. Jak je možné, že herečka, která jednou z nejhezčích žen na světě, a která ještě rok před tímto filmem hrála obyčejnou hackerku, už zde film táhne, a je vlastně tím jediným, proč se na něj podívat. Jinak mne příběh ale vůbec nezaujal, kousal jsem se u něj nudou a nejsem si jistej, jestli jsem náhodou taky na chvilku neusnul. Ale jak tak koukám na hodnocení ostatních, tak ženy a dívky hodnotí tento film o řád lépe než muži, takže možná ve filmu bude něco, co nám chlapům uniká (zvlášť když jsme zaujatí koukáním po Angelině, že ano)... ()

JASON_X

"Holčičí" film o dospívajících týnkách primárně určený dospívajícím týnkám - a já z něho byl ještě dlouho po jeho skončení nadšený a výrazně se mi otiskl do paměti, i když jsem ho viděl jenom dvakrát. Největší zásluhu na tom má určitě bravurní mladá Angelina Jolie jako lesbická rebelka a anarchistka. No a samozřejmě i scénář, výprava, režie a taky podmanivé exteriéry "venkovského" Portlandu. Silné čtyři. ()

Jane18CZ

Souhlasím s Kleopatrou - cituji (doufám že nevadí):Film, ve kterém si těžko dovedu představit do hlavní role někoho jiného než Angelinu. Její charisma je to, co vás nutí nespustit z filmu oči. Není to ani tak v její kráse nebo tady to aspoň není tak postaveno, jako v síle osobnosti Chodičky, za kterou spolužačky jdou jak mouchy za mucholapkou. A myslím, že o tom to právě je, bez ohledu na jednoduchý děj o trochu "jiných" dívkách, mezi které vstoupila dívka ještě mnohem jinačejší, že někdy projde životem někdo, o kom toho nemusíme ani moc vědět, ale co víme zcela jistě je, že na něj nikdy nezapomeneme. ()

kleopatra

Ještěřák

Foxfire je jeden z těch starejch nízkorozpočťáků s mladou Jolie, případně mladým Cagem, co "maj duši". Ta nespoutanost filmu i hlavní hrdinky mě začátkem dospívání nesmírně brala a dobře se mi vzpomíná i teď (ačkoliv si z filmu nepamatuji víc než Angelinu a pár - jak jinak než mírně lechtivých - scén). A nebo možná taky jen divnej film pro ještě mnohem divnější lidi... ()

• Natáčení probíhalo v Americkém Portlandu ve státě Oregon. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy románu "Foxfire: Confessions of a Girl Gang" Joyce Carola Oatese. (Terva)