Velkolepá fantasy o věčné lásce plná fascinujících triků, bojových umění a šermířských soubojů. Yi-Gwak je slavný lovec démonů. Osud mu připravil strastiplnou cestu. Během života ztratil mnoho přátel, ale největší ranou byla smrt jeho lásky, nevinné dívky Yon-hwa. Yi-Gwak vstupuje před bránu nebe, místo, kde žijí démoni a duchové, kteří nebyli vpuštěni do nebe. Chce tam najít svou milovanou a pokusit se vrátit ji zpět na Zemi. Netuší, že nejsilnějšího protivníka potká teprve zde. Jeho zesnulý učitel Ban-chu se stal temným vládcem… Legenda o věčné lásce a odvaze, která boří hranice mezi nebem a zemí. (oficiálny text distribútora)

B!shop

Paradni korejsky fantasy, ale bohuzel k dokonalosti to ma daleko. Pribeh je fajn, pusobi to docela zajimave a originalne, ale skoda, ze tu neni vic souboju a tvurci spis tlaci na tu romantickou linii a misty to s tim uz prehani. Taky me trosku zarazil konec, cekal jsem, ze se nejak navaze na ten uvod mimo nebe a nebo ze se hlavni dvojka zase setka, takle to pusobi lehce useknute. Nicmene par souboju tady je a vsechny naprosto perfektni, i kdyz by se precejen choreografie dala misty jeste doladit. Triky jsou taky celkem fajn, nijak nerusi a ucel splnujou (nektery zabery jsou vizualne fakt uchvatny), ale bezchybny rozhodne nejsou. No a co se tyce hercu, je fajn, ze jsou vsichni dostatecne odlisny a clovek si je neplete a hlavni dvojka lovec demonu a nejaka nebeska nevim co jsou sympataci, ale Tae-hee Kim porad naprosto neskutecne vali oci. Takze celkove povedeny a zabavny fantasy za slabsi 4*. ()

pakobylka

Mám ráda neobvyklé fantasy příběhy - a tenhle je HODNĚ nevšední. Má své "mouchy", především souboje nejsou vždycky úplně dokonalé - trošku mi vadil střih během akce - ale to není důležité: Vizuální stránka úchvatná - a přitom ne kýčovitá, speciální efekty působivé, fantastické schopnosti kladných i záporných postav překvapivé, romantická linie emocionální a hudba podmanivá. Mystický svět mrtvých duší, čekajících v „Mezinebi". Hlavní hrdina se tu ocitne řízením osudu ve chvíli, kdy se dostává na hranici života a smrti. Setkává se znovu se svou láskou, která za dramatických okolností přišla o život a stala se nebeskou bytostí bez vzpomínek - a chrání ji za cenu jakékoli oběti - i proti svým bývalým spolubojovníkům. Pro mě hodně přesvědčivý fantastický příběh o síle lásky, která vzdoruje i smrti. ()

Dragoni

Vizuálně strhující, dějově zajímavé a emočně trošku udušené. Hudba výborně dokresluje, již tak vynikající kontrastní záběry, na které se pěkně kouká a nejednomu divákovi připomenou Pána Prstenů. Příběh je nápaditý (Mezinebe), ovšem emočně na mě moc nepůsobil, proto 4**** , po Akční stránce povedené. Pohádková podívaná, při které jsem se hrozně těšil na každou scénu s krásnou Tae-hee Kim a závěrečný boj, který rozhodně stál za to. Opravdu povedené, byly také wuxia scény a smrt v Mezinebi. Výborná výprava a kostýmy. 75 % ()

eraserhead666

Kurňa, to byl ale paranormálně romantický doják ve fantastickém vizuálně přebujelém hávu. Ona miluje jeho, on ji však nechce, protože už dlouho miluje jinou ženu, která je mrtvá a vůbec nic si nepamatuje. Jako po vizuální a estetické stránce velmi poutavé, romantiky na mě bylo trochu moc, i když v těchto filmech mi to nějak nevadí, souboje tak nějak ušly (i když více než souboje to byla přehlídka digitálních triků). Ale jo, taková pohádka pro dospělé. Docela mě zaujala hudba, je to první případ, kdy jsem odhalil nějaký styl skladatele, protože jsem si celou dobu říkal, že to musí být ten samý, co složil geniální hudbu pro Casshern. A teď koukám, a je to on. ()

viperblade

Málokdy se ke mně film dostane takovou náhodu či oklikou, chcete-li. Totiž, moje spolubydlící, která moc nestah… nekupuje filmy :-) si chtěla koupit snímek Restless, ale místo něj koupila tento. Tak jsem jí řekl, ať ho nemaže, že se na to podívám. No a musím říct, že ten druhý film mě bavil o něco víc. Chcete vědět, co bylo na tomto filmu nejlepší? Začátek (který vypadal, že mě čeká skvělá fantasy) a konec (ne úplný, dalo by se to označit jako předkonec, kdy si hlavní hrdina "probojovává" (to je děsné slovo) cestu k hlavnímu záporákovi). A ten zbytek byl pěkně mimo. Takhle, mám rád, když na mě film vyrukuje s něčím, co jsem do té doby neviděl, ale tady to bylo moc na hraně s (nechtěnou) parodií. Ale hlavní problém, který jsem s tímto filmem měl, byl, že mi všechny postavy (krom té fajn Korejky, Japonky, no zkrátka Asiatky :-)) byly naprosto ukradené a já jsem k nim prakticky nic necítil. Bylo to takové "jo, on bojuje na život a na smrt, ok…” místo toho, abych mu alespoň trochu přál, aby ten souboj vyhrál. Jak jsem už napsal, nebýt toho solidní začátku a té luxusní scény u konce, jdu mnohem, mnohem níž. 50 %. ()