Letiště

Česko, (2006–2007), 97 h 56 min (Minutáž: 44–54 min)

Hudba:

Roman Holý

Maroš Kramár, Anna Šišková, Zuzana Norisová, Bohumil Klepl, Zuzana Bydžovská, Linda Rybová, David Matásek, Petra Špalková, Alois Švehlík (viac)

Seriál Letiště navazuje na tradici seriálů z atraktivního profesního prostředí. Jak už název napovídá, tentokrát jde o místa spojená s létáním a lidmi, kteří k němu patří. V prostředí vzbuzujícím fascinaci, respekt a někdy i obavy se odvíjejí osudy lidí, pro které je létání všední součástí života. Letiště je tedy příběhem o letuškách a stevardech, o pilotech velkých i malých letadel, ale i o všech ostatních, kteří s nimi spojili život. I tito lidé pochopitelně prožívají nejrůznější vztahy, krize, profesní i osobní prohry a vítězství. Jejich životy hýbou intriky, mezigenerační konflikty, mají starosti s výchovou dětí, nacházejí jistotu v přátelství i uspokojení v práci. Hlavní postavy příběhu nás přivedou do dvou základních prostředí: dopravních aerolinek Central Airlines se základnou na pražském letišti Ruzyně a na malé sportovní letiště u Prahy. (oficiálny text distribútora)

rakovnik odpad!

To je neuvěřitelné, na co se vynakládají dnes u nás peníze. Kdo se kouká na takovou slátaninu? U zápletek jsem se nahlas smál, bohužel to nebylo účelem tvůrců. K tomu, aby mi bylo na zvracení, mi stačily i upotávky. To jsou na tom dnešní herci (včetně herců Národního divadla) tak špatně, že hrají i v takovémto braku? Hnus. ()

ypres.bass

Pokud se na to díváte v počítači a máte možnost přetahovat hluché scény, tak ten seriál není vůbec špatný. Zpočátku občas nuda, ale pak se to rozjede. Občas se najde série třeba pěti dílů které jsou nic moc, ale to nevadí. Maroš Kramár a Alois Švehlík a především Bob Klepl odvádějí vpravdě mistrovskou práci. Za Zuzanu Norisovou odvádí její práci její nohy stejně tak za Lindu Rybovou, Aňu Geislerovou a Krystýnu Novákovou. Oceňuji také výkon Anny Šiškové, ale její podání bylo občas trošku nevěrohodné. Karel Halama v podání Davida Matáska je záporák záporný a ještě zápornější. --------- Co mi ale vadilo, tak postava Tomáše v podání Vojtěcha Dyka. --------- Při psaní bakalářky to mám puštěné na okýnku asi 10x8cm v rohu obrazovky a po dvou týdnech kdy jsem sjel celý seriál přemýšlím že si to dám znova. --------- A doporučuji k očím vašim Pepu Poláška jako ratardovaného Vladimíra. ()

Matty

Původně jsem chtěl dát odpad!, jenže pak jsem viděl pár epizod Horákových a uvědomil si, jak dobrým seriálem Letiště je. Odehrává se v atraktivním prostředí (co na tom, že není moc využíváno), jsou v něm pěkné herečky (co na tom, že hrají mizerně) a má na poslech příjemnou znělku (co na tom, že ji nazpívala druhá česká Superstar). Doba je zlá, važme si takovýchto počinů. Zajímavé komentáře: dobytek, Sokkk_y, Prubner, fuckme ()

Big Bear

Tak to zase začali dávat v TV a já si mlhavě vybavujíc pár šílených dílů říkal, zda to bylo tehdy opravdu tak blbé. Letadla a letiště mám rád, je to samostatný velmi zvláštní svět, plný roztodivných profesí, lidiček i osudů. Navíc voní leteckým benzínem a dálkami a to já taky rád. Mno, musím uznat, že jsem si to pamatoval opravdu dobře. Je to blbé. A poměrně dost. Jestli je to něčím zajímavé, tak těmi tehdy mladými herci a herečkami :-). Norisová byla tehdy ještě kost a v kostýmu letušky jí to slušelo. Jednotlivé příběhové zápletky jsou ale peklo a dnes působí hodně srandovně. To i ta nekonečná Ulice si pořád drží nějaký základní standard i když na ni nekoukám... Takže dávám za jednoho teroristu. * ()

NinadeL

Zpětně je to docela zážitek. Směs neuvěřitelného amatérismu, nesmyslných změn žánru, ale i několika vcelku dobrých dílčích nápadů. V době premiéry jsem se nedívala, po té to byla na spoustu let nedostupná záležitost. To až díky Prima Play je možné si doplnit dříve netušené obzory moderního českého televizního obsahu. ()

• Vanda Hybnerová s Pavlem Řezníčkem už po druhé tvoří manželský pár, poprvé v Živnostníkovi, kde si oba zahráli. (ČSFD)
  • Herečka Věra Koktová svou rolí oslavila již 60 let účinkování na plátně. (M.B)