Hrdinka amerického thrilleru, manažerka Angela Bridgesová (Rachel Nicholsová), pracuje i na Štědrý večer, a když chce konečně odjet domů, zjistí, že hlídač Thomas (Wes Bentley) na ni v podzemí nalíčil past. Buď se jí podaří utéct, nebo přijde o život...  Je Štědrý večer, ale mladá ambiciózní manažerka Angela Bridgesová (Rachel Nicholsová) je ještě stále v práci. Chce vše dodělat, než vyrazí na rodinnou večeři. Když konečně sjede do opuštěné garáže, zjistí, že nemůže nastartovat auto a nemá signál v mobilu. Pomoc jí nabídne přátelský hlídač Thomas (Wes Bentley), ale když se ani jemu nepodaří auto spravit, řekne Angele, aby s ním povečeřela. Ta se jen zasměje, jenže záhy zjistí, že se ocitla v situaci, která rozhodně úsměvná není. Probudí se totiž přivázaná k židli ve studené místnosti pro bezpečnostní službu v podlaží P2 a je si jistá, že štědrovečerní večeře je to poslední, po čem Thomas prahne. Teď záleží hlavně na její odvaze a touze žít, aby se jí odtud podařilo utéct. Americký hororový thriller režíroval Franck Khalfoun. (oficiálny text distribútora)

duklak2

Takto má vypadat vánoční večeře:) Příjemné překvapení a vidím, že nejenom pro mě. "Béčko", které si zaslouží pochvalu. Celou dobu si film drží výbornou atmosféru, která diváka nutí se dívat až do konce. Herecké výkony jsou slušné. Tento snímek dokazuje, že k natočení pěkného thrilleru stačí dva lidi, podzemní parkoviště a trochu tmy:) Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Po krátkém váhání dávám slabší čtyři. ()

Gorehound

Adrenalínový horror/thriller, ktorý začína pekne pozvoľna, ale graduje v napínavú jazdu s niekoľkými gore scénami, ktoré napätie len podtrhujú a stupňujú. Hlavná hrdinka je sympatická kočka, ktorej palce držať budete, prázdne garáže majú svoju pochmúrnu atmosféru, pekné a tak trochu zimomriavkové je využitie vianočných piesní, čo platí i o zasadení filmu do melancholického vianočného obdobia, napätie postupne hustne a graduje vo vydrené finále. Vydarený kúsok. ()

nash.

Komorní thriller kolísající mezi uvěřitelným a neuvěřitelným, logickým a nelogickým, napětím a nudou. Nepřináší nic nového, jen další variaci na kočkování ujetého psychopata a prsaté blondýny, které bohužel zůstalo krotce korektní, v rovině psychického teroru je spíš nejisté a ani toho adrenalinu moc nenabídne. ()

petero

Franck Khalfoun musí byť veľmi dobrý kamarát Alexandre Aju. A tak sa zdá že aj schopný režisér. Z námetu toho vyžmýkali maximum. Zbytočne to neprehnali a scenár je uveriteľnejší ako pri The Hills Have Eyes alebo Haute Tension. Veľmi dobre je použitá hudba a vo filme je pár drsných scén vďaka ktorým sa hororový maniaci budú teteliť blahom a tak v rámci efektných krvavých špecialít sa Khalfoun môže postaviť hneď vedľa Aju a spraviť ešte krok vpred, pretože hneď tá prvá je tak drsná že páni z MPAA tomu bez zaváhania museli šupnúť R-ko. Ďalším dobrým ťahom bol výber hlavnej predstaviteľky. Nielen že je sexy, ale to aj dobre zahrala. Proste si budete priať aby to prežila... ()

Quint

„Cat and mouse“ thrillery v uzavřených lokacích patří mezi můj oblíbený subžánr. Vždy mě u nich baví sledovat, s čím vším dokáží scenáristé v rámci akce v omezeném prostoru přijít. P2 v tomhle ohledu sice není vyložený majstrštyk, ale určitě tu je na co se dívat. A nemyslím tím jen Rachel Nichols, která většinu filmu pobíhá oděná pouze v mokrém negližé. Prostory uzavřeného několikapatrového parkoviště jsou skvělou lokací pro minimalistickou psycho naháněčku a využité jsou na maximum (schodiště, různá podlaží, výtah, bezpečnostní kamery, hlídací pes... dokonce je tu i automobilová honička). Potěší i fakt, že hlavní hrdinka uvažuje velmi racionálně a logika tu celkově funguje, což u podobných filmů není příliš časté. Wes Bentley se do role osamělého slizáka, který balí ženy tak, že je doslova sbalí do kufru, sice typově moc nehodí, ale dosyta si ji užívá. ()

• Rottweilera "hrali" traja rôzni psi. (ladko)
  • Natáčení probíhalo také v Cinespace Film Studios v Torontu (Ontario, Kanada). (noelcoward73)
  • Film bol natáčaný počas dvoch mesiacov, výhradne v noci v existujúcej parkovacej garáži v Toronte. (ladko)