Jednotka príliš rýchleho nasadenia

• Česko Jednotka příliš rychlého nasazení (viac)

Nicholas Angel (Simon Pegg) je ten najlepší seržant, ktorý slúžil v radoch londýnskej polície. Je prosto tak dobrý, že to vrhá zlý tieň na zvyšok tímu. Preto ho jeho nadriadený prevelí na miesto, kde svojím talentom nebude kolegov strápňovať – do malého mestečka Sandford, ktorého štatistiky zločinnosti sa rovnajú nule. A podľa toho aj vyzerá policajné oddelenie. Pred totálnou frustráciou ho zachráni až séria zvláštnych „nešťastných náhod“, ktoré naznačujú, že mu v ceste stojí najchladnokrvnejší vrah, akého kedy vo svojej kariére stretol. (TV Markíza)

Matty

Seržant Nicolas Angel (Simon Pegg) je tím nejlepším poldou, kterého kdy Londýn měl. Je tak dobrý až to začíná znepokojovat jeho (o 400 procent) méně výkonné kolegy. Jednoduše jim bere práci i popularitu, za což je po zásluze odměněn přeřazením do jisté zapadlé vísky.___Angel z toho není nadšen. Kdo by ostatně byl nadšen, kdyby se musel z chytání mezinárodně hledaných zločinců “přeorientovat” na odchyt zmizelé husy? Ten se zprvu jeví jako nejzávažnější případ v dosavadní historii Sandfordu a zdejší policisty stejně jako kterýkoliv jiný případ z letargie vytrhnout nedokáže. S přibývajícími dny však začíná růst Angelovo podezření, že osazenstvo téhle vesnice tají cosi nekalého. Série brutálních vražd jeho podezření jenom umocní.___Edgar Wright a lidé okolo něj již “spáchali” britský komediální seriál Spaced, britskou parodii zombie filmů Soumrak mrtvých a nyní se rozhodli natřít to všem hollywoodským hitmakerům. Jak jinak, než nejvelkolepější akcí, která nevznikne v Hollywoodu, nýbrž ve… ano hádáte správně, ve Velké Británii. Samotní tvůrci popírají, že by mělo jít o parodii akčních filmů a opravdu by zde bylo vhodnější použít označení “akce, co ráda akce” (nebo něco v tom smyslu). Díky ohleduplnému přístupu režiséra a scénáristy (ty nejzásadnější “citované” scény jsou nad nejdříve přehrány) si Hot Fuzz může plnými doušky vychutnávat kdokoliv. Hodně důležitou roli bude hrát váš vztah k britskému humoru.___Právě specifický humor prostupuje celý film, jenž bychom mohli rozdělit do tří samostatných celků. První část, britská vesnická komedie : Angelovo přeřazení, seznámení se s novým prostředím a novými lidmi (kromě starosty, faráře, manželského páru, který ve své hospě raději načepuje i mlaďochům, aby se nepotulovali ulicemi, také podezřele podezřelý majitel supermarketu). Angelova prvotní snaha striktně dodržovat zákony brzy doplatí na zoufale nízké procento zločinnosti a zoufale malý zájem místních kolegů, z nichž se pouze jeden nechová jako vesnický idiot, mající pro borce z velkého města leda tak pár úšklebků (scéna “máš vousy” by zasloužila bezprostřední zařazení mezi největší klenoty britské kinematgorafie).___ Druhá část, hororová, skoro slasherová kriminálka: Ve Standfordu začínají v kalužích krve umírat zdánlivě náhodní lidé. Všichni, kromě Angela, jsou přesvědčeni, že jde o sérii nešťastných příhod. Snad pouze dobrácký strážník Danny Butterman (Nick Frost), závislý na Cornettu a neošizených akčních filmech, má pro Angelovo marnivé pachtění za tajuplným vrahem pochopení. Právě jeho promítání Mizerů 2 a Bodu zlomu jakoby zrcadlilo vztah k akčním filmům vlastní i Wrightovi a Peggovi. Oba jsou velcí fanoušci, kteří se konečně rozhodli natočit si akčňák vlastní, který bude na akčňácích jiných parazitovat jenom minimálně. Poděkujme jim za to, třetí část nemá v dějinách akčního filmu obdoby. Třetí část, nekompromisní akce : Pachatelé jsou konečně odhaleni, v jedné dlouhé vysvětlovací scéně prozradí, jak to bylo se všemi vraždami (věřím, že zde šlo o parodii) a nyní musí být potrestáni. Angel má již všeho tak akorát, tudíž se rozhodne řešit věci extrémně radikálním způsobem. S výbavou, kterou by mu mohla závidět i čínská lidová armáda, jde padouchům ukázal, zač je toho loket. A padouchů je zde vskutku požehnaně. Celá akční část trvá cca dvacet minut a bylo to těch nejakčnějších dvacet minut, jaké jsem za dlouhé roky viděl. Kam se hrabou bratři Wachowští, Michael Bay a koneckonců i ten John Woo – Wright jim všem předvádí, jak by měla vypadat akce roku 2007 – drsná, vtipná, přímočará.___ Tato žánrová rozpolcenost nepůsobí vůbec rušivě a myslím, že jsem se smál, bál i dojímal přesně na těch místech, kde to tvůrci zamýšleli. Jistě, bude zde i mnoho nepřipravených diváků, kteří se – nečekaje po úžasně komické scénce vodotrysk krve z jedné oběti – začnou dusit konzumovaným popcornem. Ale co vlastně od Jednotky příliš rychlého nasazení čekat? Je to prosté – zábavu, jenom a pouze výtečnou zábavu. (Recenze původně psána pro PlayAll.) 90% Zajímavé komentáře: woody, sharky, HoneyBunny, Silence, Humprt Pum () (menej) (viac)

golfista

Edgar Wright strčil Michaela Baye do kapsy. Ukázal všem, jak se po anglicku míchá sranda s akcí tak, aby vznikl nezapomenutelný (musím si vypůjčit to slovo) NÁŘEZ :) .... Nejsem žádný velký ctitel akčních filmů a nevyhledávám je, takže jsem určitě spoustu odkazů nezachytil. To, co jsem ale pochytal, spolu s nebývalou režisérskou invencí a spoustou mých oblíbených anglických herců, mi bohatě stačilo k dvěma hodinám skvělé zábavy .... Po shlédnutí Transformers musím uznat, že jsem to s tou kapsou trošku přehnal ... :) ()

Cival

Isherwood píše, že čím víc máš z akce nakoukáno, tím víc se pobavíš. Myslím si, že to není tak úplně pravda a že pro nás akční freaky je toho v Hot Fuzz nakonec trochu málo. Že bychom fakt chtěli ještě víc citací, víc hlášek, víc odkazů a víc ukradených "Zchlaď se" a "Zapomněl sis padák". Humor Hot Fuzz je většinou chytřejší a vyhrává si s neprvoplánovými scénami s Bobem a Davem, "Oh, Mother!", rajskou omáčkou nebo knírem, na fanouškovských orgiích pro příznivce Bad Boys by se ale ještě dalo přitvrdit. Každopádně oproti Soumraku mrtvých velký pokrok ve výpravnosti i v kadenci fórů. Těším se na další zesměšněný žánr, i když dvojce bych se taky vůbec nebránil. ()

Lima

Aby bylo jasno - miluju koniny, chtěně i nechtěně zábavná béčka i parodie plné filmových odkazů. Tady ale nebylo čeho se chytit. Stejně jako v případě předchozího ´Shaun of the Dead´ zažívám mírné déja-vu. Wrightův křečovitý humor mě nesmírně nudí, jeho střihačské epileptické onanie iritují a filmové citace mě nechávají v klidu, ty dobrý film nedělají. Z celého filmu pak zbyde na jazyku trpká příchuť s otázkou mířenou na Edgara Wrighta: "Na co si ten chlap, kurva, hraje?!?" ()

Gemini

Neviděl jsem Soumrak Mrtvých, takže nemůžu soudit, jestli je styl Wrightových parodií/poct prostě takový nebo jenom tady nějak nezafungovala ta "chemie", ale při modrých očích Cate Blanchett (víc toho z ní neuvidíte, ale je to ona) - tohle není moc legrační komedie. Humor stavějící na absurdním zasazení monstrózní střílečky na poklidné venkovské náměstíčko byl v podobném duchu daleko lépe zvládnut v Red Dwarfovi (zdravíme Jane Austenovou). Jistě, nápad hlavní zápletky se tak stal velmi originálním a svým způsobem vtipným, ale nějak na mě prostě víc zapůsobila prostá Peggova komika stojící na Angelově nonstop zaujetí pro poslání policisty - viz scéna s již zmíněnou Cate Blanchett. Různé pocty videoperlám akčního žánru jsou povedené, ale je to jen na takové lehké ušklíbnutí. Nahlas jsem se smál jen labuti, některým brutálním úmrtím, znechucenému ksichtu Billa Baileyho a naprosto nechutné inscenaci Romea A Julie. Při nemalých očekáváních je to na dvě hodiny poněkud málo, a tak, i když si cením třeba špičkového Timothyho Daltona, nepůjdu přes 60%. ()

Tosim

Milé, příjemné, britské, svěží, zábavné, ovšem - ta nadsázka ohledně celého tajemství dokonalého města je zkrátka a dobře nadnesená více, než bych byl ochoten tolerovat. 70%. ()

J*A*S*M

Hot Fuzz je pro akční filmy tím, čím mohl být Shaun of the Dead pro zombie horory, kdyby se byl býval povedl. Tedy zpola parodickou reflexí žánru na jedné straně a současně jeho hrdým zástupcem na straně druhé. Na rozdíl od již zmíněného Soumraku mrtvých se to tentokrát Edgaru Wrightovi ukočírovat povedlo a výsledkem je vskutku dobrý a pozoruhodný film, který zaujme humorem, (takřka hororovou) zápletkou i nářezovou akcí. V podstatě bez výhrad. ()

lebowski

Trochu zklamaní po těch oslavných komentářích, vcelku ale vtipný filmeček se stejnou ústřední dvojicí jako v Soumraku mrtvých a s několika známými tvářemi (potěší třeba dvojrole Billa Baileye známého jako Mannyho z Black Books). Také bývalý James Bond Timothy Dalton se tu vyřádil. Pěkná vražda, ne nepodobná scéně z Přichází satan. ()

Enšpígl

Začátek se rozjel poměrně dobře. Člověk se i pobavil . Pak jsem asi hodinu a půl nepochopil na co si ten film hraje. Jestli je to parodie nebo se to má brát vážně. No a na závěr jsem se dočkal slušné akce. Jestli jsem se krom úvodu pobavil ? To ani omylem. Vlastně nejlepší zábava je až díky našim komentářům. Plakátové věty typu: "Edgar Wright strčil Baye do kapsy." "Takhle má vypadat akční film". Nebo zase vysoce netolerantní komentář od uživatele Humprt Pum . To sou mnohem větší dardy než celej tenhle zkaženej guláš zvanej Hot Fuzz. ()

Cervenak

Sorry, Michael Bay, ale choď sa so svojím digitálnym šrotom strčiť do najbližšej naolejovanej pr*ele! Wrightovi stačia Pegg, Frost, zopár nasratých dôchodcov a jedna labuť, aby roztočili stokrát nadupanejší akčný náhul než sú tí tvoji rozhrkotaní roboti. Nemôžem sa z toho spamätať, akú som práve videl dokonalú scenáristickú, režijnú i hereckú namakanosť. Som veľký fanúšik Shauna, ale kým ten je "len" pohodovka so sériou vyčnievajúcich gagov a hlášok, toto bolo absolútne premakané v každej sekunde a zároveň i celkovo. Desať Oscarov za strih. Pre mňa zatiaľ asi film roka. "Labúúúúť!" ;-))) ()

Isherwood

Edgar Wright mohutně natrhává prdel Michaelu Bayovi, všechny konvence a korektnost pohřbívá pod tuny unikátních nápadů, a ďábelského Simona Pegga nechává, aby nepřátele kosil v ještě nekompromisnějším ražení než Bruce Willis v nejlepších letech. Unikátní ukázka toho, že správně ocitovaná, poctěná, či zparodovaná žánrová libůstka může královsky pobavit. Tím však bohužel vzniká nepříjemné drhnutí na cestě k divákovu srdci, kterým se může stát obyčejná nevzdělanost na poli filmové akce. Jednoduchá rovince: čím více klasiky máš nakoukáno, tím více se pobavíš. ()

Malarkey

Mám strach z toho, že to bude stejné jako Soumrak mrtvých...říkali....Stejnak jsem na ně nedal. Jasný, počítal jsem s tím když filmový štáb prakticky nevyměnili. Jenže i kdyby to bylo filmově stejné, ani tak by mi to nemohlo vadit, pač takový nářez prostě tak často nevidíte. Hot Fuzz neboli výstižný český překlad trochu zboku Jednotka příliš rychlého nasazení je podobný, ale svým způsobem odlišný. Je to nářez, a to především. No a pak je to také výsměch akčním filmům a to především na druhém místě. Tandem Wright - Pegg - Frost jsem si zamiloval. Jak režiséra, který záběry sestřihává velice akčně a povedeně, tak dvojku, která k sobě zapadá jako osel do vrat. Klasicky: ze začátku zábava později akce. A tak to také je. Akce je více než zdařilá a to je výrazná věc, na kterou trailery mlsně nabádaly. Musim uznat, že Hot Fuzz se více než povedli. Je to akční komedie, na kterou dokážu koukat od rána do večera. Tahle ještě jako třešničku na dort přidává velice zdařilý příběh, parádní hudební doprovod a akční jízdu na závěr. Tak co k tomu vůbec dodávat? Snad jen to, at už spolu natočí další film, pač jestli někdo v poslední době umí dělat skvělé komedie, a ty především, tak to jsou právě oni. --- Policejní práce obsahuje prevenci zločinu, stejně jako boj s nimi. Hlavně jde o správný postup při vykonávání morální autority. Dotazy? - Je pravda, že když trefíš určité místo na hlavě tak vybuchne? ()

T2

Rozpočet $16miliónovTržby USA $23,637,265Tržby Celosvetovo $81,742,618Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,939,191 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $35,668,203 //počet predaných kusov 2,066,452║ iestamy nesmie chýbať chladný anglický humor a zaujímavé parodické spomienky na buddy filmy s výborným Simonom Peggom a slušne sekundujúcim Nicky Frostom prvá polovička filmu troška miestamy nudí ale zasa ta druhá je úplne nabitá prim scénkami k popukaniu, doslova zbesilá jazda. Vo vedľajších úlohách sa zaskvejú nemenej známy herci ako Timothy Dalton - Bill Nighy - Jim Broadbent. /videl v kine: 85%/ ()

imf

Film pro kluky, co už viděli všechny akční filmy? Edgar Wright se proměnil v audiovizuálního čaroděje, co zneužívá snad všechny žijící britské komiky. Místy to funguje naprosto dokonale, ale pokud máte k ostrovnímu humoru své výhrady, mohli byste si všimnout, že expozice je poněkud dlouhá, že to celé nedává příliš smysl a žánrově i tempově to skáče jako na horské dráze. Což by u bezservítkové parodie až tak nevadilo, ale Jednotka příliš rychlého nasazení se umí tvářit všelijak. Pokud se však dobře připoutáte a občas přimhouříte oči, budete po dvou hodinách příjemně vyčerpaní. Pro fanoušky dobré akce a nefalšovaného filmového nadšenectví je to nicméně povinnost. (7/10) ()

Marigold

Zevrubnost v přejímání záoceánských klišé je mnohdy tak dokonalá, že „Hot Fuzz“ sklouzne k určité samoúčelnosti a tak tak to vybalancuje na hranici dobrého vkusu (za kterou podobně laděný syntetický béčkař Tarantino padá každou chvíli). Film baví tam, kde je britský v duši a americký v zevnějšku, naopak trochu ztrácí ve finále, které je zpočátku neodolatelné, ale po chvíli navaří i trochu nastavované kaše. Těžko odůvodňovat, proč navzdory našlapané stopáži, výborným nápadům a překvapivě i docela poutavému ději ve mně „Hot Fuzz“ nezanechal až tak hluboký dojem. Možná jsou jeho akční mimikry tak dokonalé, že chtě nechtě vyvolávají mělký dojem běžného akčního filmu. Pokud jsem si něco opravdu užil, tak je to krom atmosféry i vynikající herecká dvojice Simon Pegg a Nick Frost, perfektní návrat ex-Bonda Timothy Daltona k přestřelkám, stylová i mladicky svěží Wrightova režie a skvělá hudba (aktuálně bondovského) skladatele Davida Arnolda. Až se bude volit nejlepší akčňák roku 2007, na „Hot Fuzz“ by se nemělo zapomenout... při všem výsměchu je zábavnější a našlapanější než většina zámořské produkce. K dokonalosti mu však přeci jen chybí vyšší míra nadhledu. Nikoli nad parodovaným žánrem, ale nad sebou samým. ()

Djkoma

Simon Pegg. Už v Soumraku mrtvých byla jeho postava neskutečně k smíchu a stál na ní celý film. V Hot fuzz se to opakuje a jeho velmi vážný a až příliš snaživý policista Nicholas Angel narazí u vedení policie se svou přílišnou snaživostí a je poslán do malého městečka. Zde jeho paranoidní vlastnosti vypadají zbytečně, ale vše se brzy obrátí. Scénář je neskutečný. Anglický humor je cítit a vy se nedokážete chvílemi přestat smát. Simon Pegg je úžasný! Spojením jeho osobnosti s Nickem Frostem vznikne pouto, které se dá přirovnat snad jen k hrdinům Mizerů. O závěrečném pekle, které se v malém městečku rozjede není co dodávat. Usaďte se a bavte se tohle je komedie co vás položí. ()

Renton

Scénář: Edgar Wright, Simon Pegg .. B i z a r n í, potřeštěné a to až moc! Nicholas Angel má zápal pro práci. Velký, až nezdravý. Podobný zápal má i tvůrčí dvojíce.. Úvodní polovina je výborná, prostoupená výborným vtipem a v extrémním rychlostřihovém tempu vás přenese z Londýna do vesničky Sundford, kde v dobrém rozmaru pokračuje jak tempo, tak příděl vtipných scén či pestrých citací k nimž se přičítají béčkově laděné vraždy plné krve. Prostě se jede na plné otáčky a to nemůže vydržet věčně - taky že nevydrží. Co totiž s (dosavadní – 51/78%) většinou nesdílím, je pochvalná óda na závěrečnou, výhradně akční část. Sice sem tam prostoupí nějaké to vtipné odlehčení, ale jinak je to těžkopádná, hloupá a zdlouhavá přestřelka, která potápí výborné předešlé minuty a usazuje celek pouze na hranici průměru. 55%. ()

woody

Motherfucker! Vražedná kachna! The Wikcer Man! Hard Boiled! Bad Boys II! Police Story! SuperCop! Romeo a Julie! Purpurové řeky II! Sedm! Slasher! Sýpák Joe! Nighy! Dalton! Bailey! Pegg! Wright! Mr Pump! MC Hammer! The Omen! Bod zlomu! Die Hard! Cornetto! Leathal Weapon! Chuck Norris! John Woo! Divoká banda! Hlavní podezřelý! Vraždy v Midsomeru! Strašáci! Black Books! Stepfordské paničky! Soumrak mrtvých! Paranoia! Michael Bay! Tarantino! Don't! Fulci! Střílení obouruč! Frost! Santa Claus! Sprejeři! Sebevražda stětím! James Bond! ... A akční peklo! ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (viac)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)