Kakurenbo

• Japonsko カクレンボ (viac)

V ruinách nejmenovaného města se hraje Otokojo - schovávaná, které se účastní vždy sedm dětí. Při každé hře však všechny zmizí. Někdo říká, že za to mohou duchové, někdo že démoni. Jedno je však jisté – děti se už nikdy nevrátily. Jako Sorinča, mladší sestra Hikora, jenž se rozhodl ji najít i za cenu, že bude muset hrát Otokojo. On a sedm dalších mohou začít. Kdo vyhraje? (Zíza)

Naslund

Po shlédnutí Kakurenba se mi zpětně vybavila Cesta do fantazie, která byla dost pravděpodobně částečnou předlohou. Je mi trošku líto, že snímek není o pár desítek minut delší, protože jediné, co mu schází, je právě soužití se s hrdiny, aby se časem bylo o koho strachovat. Lepší dlouho trvající napínavou atmosféru jsem dlouho neviděl. Anime se opírá především o skvělou tmavou animaci a ideálně hororové ozvučení. S 24 minuty se asi těžko dá provést něco lepšího. ()

foundation

Originálna 20 minútovka pri ktorej sa divím že ešte neprišiel niekto kto by ju adaptoval a urobil z toho celovečerný hororový film. Na jednej strane by som si to určite želal, no na druhej musel by to byť režisér lepšieho kalibru aby sa z toho nestala ďalšia tuctová rozťahaná nuda. Tú správnu temnú atmosféru to dostalo síce až ku koncu ale o to viac som si ho potom vychutnal lebo sa mi fakt že ľúbil. Škoda že to tak nebolo úplne od začiatku. Aj tak ale chválim.Velice dobrý kraťas. 80 percent. ()

Tsukikage

Výborný filmeček, krásná hudba, krásný příběh, jsem celkem rád i nerad, že to bylo tak krátké. Rád, protože déle napnutý bych vydržet asi nedovedl a nerad právě kvůli tomu konci, který jsem až tak úplně nepochopil. Animace by se asi hodila trochu lepší, ten film by si to zasloužil. Miluji takovéhle filmy a dokáži si stěží představit, že na mě někde čeká snímek podobný, abych se mohl zase plnohodnotně bát, napínat a hlavně bavit. Z celého srdce věřím, že mám jen špatnou představivost. (Kdyby někdo viděl něco podobného, budu rád kdyby mi poslal vzkaz.) ()

Mikah

Tajemné uličky, temná zákoutí, staré rozvrzané schody, blikající neony, pět vraždících démonů, sedm dětí a neodhalené tajemství hry Otokojo. Určitě nechybí lákavé téma a skvělá atmosféra, povedená animace a stylová hudba, což ve výsledku navodí strašidelnou atmosféru. Je pravda, že filmu něco chybí, něco, co by film posouvalo do hlubších rozměrů, ale do těch 24 minut bylo vtěsnáno vše, co se dalo. ()

SOLOM.

Při pohledu na vysoké hodnocení jsem očekával od této japonské poněkud netradiční hry na schovávanou skutečné zázraky, o to trpčejší potom byli mé pocity, když naběhly závěrečné titulky. Musím dát za pravdu, že prostředí v němž se děj (hra) odehrává skutečně v sobě skrývá démonické kouzlo při kterém místy skutečně možná někomu běhá mráz po zádech, ale já přece jenom očekával poněkud zdařilejší zpracování oněch démonů. Atmosféra i spád je místy skutečně precizní, ale našel jsem tu i některé pasáže, bez kterých bych se klidně obešel. Ale tak děcka budou určitě spokojené a já si nikdy hru na schovku "Otokoyo" v Japonsku nezahraju. 60% ()