Ztraceni v divočině

• Veľká Británia Gone

Ztraceni v divočině - to je vzrušující příběh mladé dvojice a jednoho na pohled přátelského cizince, jež se odehrává ve sluneční výhni nebezpečně krásné australské přírody. Mladý britský pár Sophie (Amelia Warner) a Alex (Shaun Evans) se chystá prožít v Austrálii nezapomenutelnou dovolenou. Na místě se dávají dohromady s tajemným Taylorem (Scott Mechlowicz) a pod jeho vlivem mění své plány. Nenavštíví tradiční turistické cíle s bílými písečnými plážemi, ale raději se vydají do skutečného vnitrozemí. Když se ale asfaltová silnice pomalu proměňuje v prašnou cestu z červeného štěrku, Alex začíná pochybovat, jestli byl výlet s Taylorem ten nejlepší nápad. (oficiálny text distribútora)

honajz

Austrálie je pro některé filmaře stejně levná jako Bulharsko nebo Maďarsko. Můžete tam jezdit širými pláněmi, a když si vezmete digitální kameru a pár známých, můžete natočit i biják. Tenhleten snímek nijak nevybočuje u řady podobných levných produkcí. A bohužel ani námětů. Prostě se tu sejde partička mladých, těžce nezávislých lidí, vyjedou si, ale jeden z nich je prostě mešuge. A podle toho začne celý výlet vypadat. Pod tím vším zní drsný soundtrack, který si lze určitě zakoupit na CD, ale to je asi tak vše, co k filmu říct. Nijak originální, nijak napínavý a pohříchu ani vtipný. ()

kery-

Abych se přiznal tak mě tam skoro nic nechybělo. Napnutý jsem byl až do konce a postavu borce z Eurotripu jsem si zamiloval, bylo mu připsáno obrovské charisma a všechno dělal s velkou rozvážností..Bohužel s přibývajícím časem se postava mění i k horšímu a ve finále je z toho skvělého a tajemného hajzlíka "obyčejný" úchyl...Postava Alexe se mi postupem času taky zhnusila, nechal si až moc sr*t na hlavu a Sophie se chovala jako pulina a nebýt jejích krásných nohou asi bych jí proklínal..Ale Scott neměl chybu, kamera taktéž ne, prostředí vybrané perfektně...Prostě mám tyhle roadtripy rád no..:) ()

Homerking

Britský pár Sophie a Alex cestují po Austrálii, cestou se spřátelí s pohodovým Američanem Taylorem který se k nim přidá a společně se vydají na cestu přes rozlehlé Australské vnitrozemí, vydat se na cestu s Taylorem byla však osudová chyba. Příběh se rozjíždí velmi pomalu a konec je hodně předvídatelný ale i přes to mě Gone vůbec nenudil, hodně se mi líbila atmosféra australské přírody. ()

Nick Tow

Nechcel by som byť v roli debutujúceho režiséra, ktorý má v rukách impotentný scenár, postavený na troch postavách - a mať k dispozícii nie zrovna excelentných hercov... Výsledok síce nie je katastrofálny, ale hodinovú nudu sotva vyváži dvadsať minút záverečného napätia, ktoré je navyše predvídateľné a vlastne úplne neškodné, asi ako keby chcel Michal David "postrašiť" svoje publikum a naspieval by svoje nové CD growlingom... ()

Piggsy

První polovina filmu byla tak strašně nudná a nezajímavá, že jsem měl chuť to vypnout. Ve druhé půlce se už naštěstí začlo konečně něco dít a posledních dvacet minut jsem byl napnutý jak struna. Pravda, tento film není nic nového pod sluncem, ale jako thriller svůj účel nakonec splnil. Dávám tři hvězdy - čistý střed. ()

• Film byl natočen na několika místech v Novém Jižním Walesu a Queenslandu v Austrálii. Scény ve vnitrozemí byly natočeny poblíž měst Longreach a Winton na rozsáhlých pláních západního Queenslandu. (Homerking)