Nočná mora

• Slovensko Návrat (viac)

Joannu Mills (Sarah Michelle Gellar) pronásledují děsivé vize o brutální vraždě mladé ženy zavražděné neznámým mužem. Některá tajemství však nelze pohřbít, přízraky nikdy nezemřou a vrahem může být i ona sama. (oficiálny text distribútora)

eraserhead666

Tohle už jste viděli nebo četli stokrát jinak. Prvních 40 minut jsem byl totálně zmatenej a nevěděl jsem která bije. Tak "rozhádanej", rozházenej, nestabilní ten film je (dokonce jsem přemýšlel, že to vypnu a to se mi jen tak nestává) - skáče to z jedný strany na druhou, nevíte jestli to na co koukáte je zrovna realita, sen nebo představa a jakou to má souvislost s tím, co jste viděli před chvílí nebo uvidíte potom. Asi v 50 minutě mi došla pointa, jenže jsem pořád nevěděl, jak k tý pointě může/mohlo dojít a čekal jsem na to až do samotného závěru filmu (což je jeho velké plus, neodkrývá karty hned). Já tomuhle žánru osobně říkám softhoror, nebo taky salónní horor - tváří se tak, ale nepůsobí tak. Ač se režisér snažil jak chtěl, tohle není příběh na 85 minut. Váhám mezi 2 a 3*, kvůli Sarah Michelle, která tady hraje dost dobře, dám teda 3*. ()

Morholt

Tady se o invenci ani nikdo nesnažil. Zkrátka slečna Gellarová má takové halucinace, až z nich začne takřka vyšetřovat vraždu. I přes malou stopáž se děj táhne, hlavní představitelka se místy marně snaží o dramatičtější projev a těch pár laciných, byť i fungujících, lekaček to zrovna nevytrhne. Jedním okem tam, druhým okem ven, ale je fakt, že už jsem viděl mnohem horší žánrovky. 30% ()

Desperado

Mysteriózna báchorka tváriaca sa viac, než v skutočnosti je. Predovšetkým obsah je viac-menej klišovitý a relatívne nezaujímavý. Akýsi detektívny príbeh okorenený s dávkou fantaskna. Čo oceňujem, je podaná forma a atmosféra. Asif Kapadia patrí rozhodne k tomu pozitívnemu, čo táto snímka prináša. U jeho postupného budovania tajomnej atmosféry a rozohraniu bizarnej detektívky, ktorá diváka takmer celý film drží v napätí a núti ho aj po niekoľkých desiatkach minút k šteklivej otázke, o čom to vlastne celé bude, mi neprekážali ani nevýrazní herci. Aj napriek tomu, že samotný záver nám vloží do roztrúsenej puzzle poslednú skladačku, a kde sa kruh uzatvára, vyšiel naprázdno a premárnene, a potvrdil mi, že príbeh by sa viac hodil na obrazovky napr. takého Hallmarku, než na veľké plátno. ()

Gilmour93

Ani z Jilmové ulice, ani před Vánocemi a podle originálního názvu to dokonce není ani instruktážní video Rogera Federera, jak odvracet servis soupeře. To jen S.M.Gellar má vidiny, jezdí sem a tam autem, čas pomalu plyne a díky kamerovému filtru jsou všichni bledí, jako by zrovna darovali 4 litry benzínu hraběti Drákulovi. Deset minut před koncem mohl být střih na Jonathana Frakese a jeho:„Trpěla Joanna opravdu halucinacemi a nebo vám je pouze vyvolaly pera našich scénáristů? Více se dozvíte na konci pořadu..“ načež by poté s úsměvem pravil:„Ano, tenhle příběh se opravdu odehrál v 90.letech na americkém jihozápadě a kdo tomu věří, tak si o mně doteď myslí, že dělám komandéra na vesmírné lodi..“ Když pominu utahanost vydávanou za plíživé mysteriózno, nebylo to zase tak špatné, ale to by si zvláště ke konci nesměl scénář pomáhat z prstu vycucanými berličkami - co berličkami, to byly přímo King Kongovy francouzské hole.. ()

2-Xtreme

Počas celého filmu je divák len pozerajúci na pohyblivé obrázky(a to doslova :) netušil som o čom je daný film a tak som čakal, že počas filmu sa to postupne budem dozvedat, ale nič... nedočkal som sa ...až prišiel záver a samotné vysvetlenie. To ma potešilo, ale i tak je to další podpriemerný film, ktorých je v poslednej dobe až až. Sarah Michelle Gellar mám rád, ale ani tá filmu nepomohla + bolo moc cítit neskúsenost režiséra. 2*=30% ()

• Když se Sarah Michelle Gellar na začátku natáčení zeptali, koho by chtěla, aby hrál jejího otce, tak Sarah zažertovala a odpověděla, že Sama Sheparda. O měsíc později Sarah zjistila, že Shepard tuto roli skutečně přijal. (!Malak-11!)