Mladá scénáristka Lee Su-jin zajistí pro televizi speciálního hosta, aby si udržela své pracovní místo. Je jím proslulý profesor Yoon Suk-young, který touží znovu spatřit svou mládeneckou lásku Jung-in. Příběh se vrací do roku 1969, kdy Suk-young odjíždí v rámci letní studentské brigády do skromné vesničky, kde pozná plachou knihovnici Jung-in. Postupem času se z jejich přátelství vyklube pravá láska, která je však vystavena těžkým zkouškám v bouřlivé politické době. (Káronoš)

Káronoš

Naprosto úžasný a těžce emotivní snímek, jenž odhaluje "zakázanou lásku" v drsných časech j.korejské revoluce. Kladně nabitá roztomilá romantika neustále přidává na razanci a s časem stoupá i napětí, které vyústí ve velice dusivé drama. Představitelé ústředního páru doslova žili své role a spolu s krásným prostředím venkova, příjemnou hudbou a uvěřitelným příběhem se zrodilo další fascinující dílo. Hodnocení: 10/10. ()

jorgus

dlouho mnou opomijeny film, ktery me nakonec stejnak minul:)..uz od zacatku jsem se do tohoto filmu nemohl dostat a zustalo tomu po celou dobu..prosumel mnou naprosto bez emoci:( ()

Amynka

No tak asi hodinu a půl jsem se smála...po scéně ve vězení, kdy jsem měla husí kůži, jsem po tom, co se objali začala natahovat.. na nádraží se mi svíralo srdce.... úplný závěr mě totálně psychicky zničil..:-( Korejci mě podruhý totálně zničili.. ()

wege

První půlka filmu byla nudná a myslím si, že ten zlom v druhé půlce to trochu vylepšil, ale zase ne o moc. Viděl jsem mnohem lepší korejské film, ale také i mnohem horší. Tento vám v podstatě nic nedá, protože většinovému evropskému divákovi chybí ten kontext, proč se tam děje, to, co se tam děje. Chápat aspoň trochu historické klima a důvody těch stávek a také reakci druhé strany na ně, byl by ten film daleko čitelnější. ()

RobbieM@N

Krásný a dojemný film, který se asi zařadí do mé TOP 10, těžko se vůbec hledají nějaké nedostatky, pouze vizuální stránka není ve všech ohledech tak dobrá jak bývá obvyklé, ale to není až tak důležité. Problém s přelínáním časových rovin byl vyřešen velice dobře, zpočátku je to rušivé, ale s postupujícím časem je dán kompletní prostor té nejdůležitější, "současná" rovina byla spíše snaha scénáristova o trochu umělé originality, mě připadala naprosto zbytečná. Byeong-heon Lee a Ae Su vytvořili naprosto skvělý pár, hodně sympatičtí, "andělské" vnady Ae Su jsou třeba vidět. ()

haffen

Toto je jeden z najsmutnejších a zároveň najkrajších filmov aké som kedy videl. Polka filmu sa nesie v ľahkom humornom štýle, ale potom príde rýchle vytriezvenie a facka v podobe občianskej revolúcie. Scéna z väzenia (vypočúvanie) bola veľmi emotívna a dotiahnutá k úplnej dokonalosti tak, ako to vedia len Kórejci. Tej baby mi bolo fakt ľúto. Na psychiku ťažšie ako A Moment to remember. Filmu dávam plných 5* (92/100). ()

RigorMortis

Spočiatku sympatický romantický film, ktorý sa postupne stával čoraz vážnejším. To všetko počas revolučných časov. Pekný film, sympatickí hlavní hrdinovia a emotívny záver (holt Juhokórejci), no mal som pocit, že to typické kórejské romantično sa dostavilo až v poslednej štvrtine filmu. Žiadna emočná žmýkačka, videl som aj krajšie spracované JK filmy, no aj tak sa oplatí pozrieť. ()

Soupalka

Na film jsme se dívali 21.srpna.  Proto na mne asi nejvíc zabrala hláška korejských vesničanů "Američané teď vlastní měsíc?" při sledování přistání Armstronga na Měsíci na jediné erární televizi ve vesnici bez elektřiny. Obsadit lze cokoliv... Mám ráda filmy skrytě či otevřeně poukazující na negramotnost a její důsledky  i na to, jak jich lze využít. Tento film je jich plný, ale bohužel co do romantické nebo dějové linky už mne nijak zásadně nezaujal. ()

lusota

Tak tenhle film mě moc nedostal. První polovinu jsem se lehce nudila a udivovala mě naivita a dětinskost jeho i její. Druhá půlka dostala dramatičtější spád, ale všecko to bylo takové pomalé, rozplizlé, děj spíš naznačený, o politických okolnostech aby člověk pátral sám. Jo, hezké, nakonec i dojemné, ale nic originálního a navždy zapamatovatelného to pro mě teda nebude. ()

hateu

A zase mě Asiati dokázali, že drama o nešťastné lásce umí jako nikdo jiný. Velmi smutný film, který se točí okolo mládence na brigádě a vesnické slečny, kterou si postupně získává aby ji nakonec ztratil, ale nikdy na ni nezapomněl a o tom film vlastně vypráví, že ikdyž už s milovanou osobou nejsme fyzicky múžeme ji poznávat ve všem okolo nás a vzpomenout si na ni, velice silná myšlenka která je mi velmi blízká. ()

CaveRnDish

Dvě pozitiva: Korejský venkov z konce šedesátých let - věrohodně zobrazený souběh lidstva obdivujícího první žárovku, a současně přistávajícího na Měsíci. - A drsný přechod z romantického příběhu, do politického vězení - hlavně velmi uvěřitelné "sesypání" se frajírka Suk Younga v bezprávném postavení. Takhle to asi dopadá s většinou odpůrců totalitních režimů, když se na ně moc zaměří. Nemají šanci zachovat si důstojnost, odolat. ()