Mladá scénáristka Lee Su-jin zajistí pro televizi speciálního hosta, aby si udržela své pracovní místo. Je jím proslulý profesor Yoon Suk-young, který touží znovu spatřit svou mládeneckou lásku Jung-in. Příběh se vrací do roku 1969, kdy Suk-young odjíždí v rámci letní studentské brigády do skromné vesničky, kde pozná plachou knihovnici Jung-in. Postupem času se z jejich přátelství vyklube pravá láska, která je však vystavena těžkým zkouškám v bouřlivé politické době. (Káronoš)

zette

Zaver uz je moc natahovany a na me dost sentimentalni... Presto me tato korejska romanticka balada oslovila. Cela rada velmi dobrych momentu, zvlast, kdyz se dej vraci do konce sedesatych let. K tomu pisnicka v puvodnim zneni, kterou u nas proslavil Karel Gott... ()

emma53

Mně někdy stačí málo a hned si v souvislosti s nějakým filmem na něco vzpomenu a tady to byla po chvilce jedna známá písnička, kterou všichni znají a začíná slovy: "Rozvíjej se poupátko, nejkrásnější z květů, od rána až do noci budeš vonět světu. Láska jako květina...............Přesně tak na mě působil rozvíjející se vztah Suk-younga a Gung-in. Vše tak krásně a pomalu plynulo a kdyby nebylo těch krutých okolností, tak všechno skončí úplně jinak, ale v té době bylo všechno jinak a bylo zoufalé vidět rozhodovat se oba dva nad svým dalším osudem. Emocionálně silný byl hlavně závěr, ale jak jinak to mohlo dopadnout, nota bene v korejské režii. Mít tak kouzelný proutek a všechny tyhle nesmyslné politické techtle mechtle začarovat.........ale to je jen pouhý sen. Díky PetřePane za ten nádherný song. ()

Pethushka

Podle mého se jedná o jeden z nejlepších korejských filmů. Tak jako mě tutově rozbrečí A moment to remember, s jistotou mě rozbrečí i tento skvost. Začíná to sice docela nevinně, ale poslední třetina je emotivně hodně náročná. Hlavní představitelé patří mezi moje TOP oblíbence, takže i po téhle stránce jsem nadstandartně spokojená. A ty jejich krásné úsměvy v kombinaci se slzami v očích...5* ()

Dragoni

Příběh zakázané lásky v bouřlivé politické době, který plyne tak trošku samovolně a ospale, jako láska dvou hlavních hrdinů, přesto mě film nedokázal chytnout, tak jako tomu bylo u ostatních jihokorejských romantik, které jsem měl možnost zatím vidět, což je škoda, přesto je 그 해 여름 krásný film s krásnou Soo Ae, ale jak již mnozí napsali, korejci to umí lépe. Lepší 3***. 64% ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerná romantická dráma. Má výborný príbeh o mladíkovi, ktorý v ťažkých politických časoch, kedy sa prezident správal ako diktátor, kvôli čomu dochádzalo k mnohým vzburám študentov odchádza spolu so svojim priateľmi kvôli letnej brigáde na vidiek. Tu sa mu čoskoro zapáči miestna knihovníčka, ktorá o neho ale nejaví záujem, no postupne sa predsa len do seba zamilujú, ale práve kvôli ťažkej dobe musí ich vzťah čeliť aj ťažkým problémom. Spracovanie nie je najhoršie, ale aj tak je pre mňa rozhodne sklamaním. Spočiatku mi to sadlo, úvod zo súčasnosti je zvládnutý dobre, po prenesení deja do minulosti, kde sa už začne odohrávať to hlavné to tiež stále pôsobí viac než dobre, viacero prvkov je zaujímavých, hlavne tá politická situácia, ale časom som si začal uvedomovať, že to nie je práve najlepšie podané. Moc mi svojim správaním nesadol hlavný hrdina, takže som mu ani moc nefandil, ale ani celkovo si ma vôbec nezískala samotná romantická línia, či už spôsob zoznámenia, ale aj následné zbližovanie. Takže sa na to dá stále bez problémov pozerať, nenudil som sa a nájde sa tu aj viacero zaujímavých scén, ale väčšinu času som sa do toho vôbec nevedel dostať, nesedelo mi to. Ale v poslednej tretine sa to vylepší, dej sa začne uberať v rámci žánru dosť nezvyklým smerom, pôsobí to dosť surovo, len ma mrzí, že ma to nedokázalo výraznejšie zasiahnuť, keďže som si z predchádzajúceho diania nedokázal obľúbiť hlavné duo, ale aj tak som spokojný, No chcelo by to lepší záver. Takže čo sa týka jednotlivých žánrov, dráma si ma získala, ale romantika vôbec. Herecké obsadenie je výborné, hlavné duo v podaní mojich obľúbencov, lenže problém mám s ich postavami. Lee Byung-Hun ma vôbec nebavil, pre mňa je to jeho jasne najhoršia úloha v rámci juhokórejskej produkcie a Soo-Ae je síce omnoho lepšia a bavila ma aj tu, lenže ma zase sklamala tým, že sa dokázala zamilovať do tejto hlavnej postavy. A vedľajšie postavy sú už také nevýrazné. Réžia a technická stránka sú skvelé, prakticky všetky stránky sú skutočne prvotriedne, len škoda, že kvôli scenáru nemôžu až tak dobre fungovať. Pre mňa veľké sklamanie, Once in a summer je považovaný za jeden z najlepších juhokórejských romantických filmov, ale u mňa sa zaradil skôr medzi tie najhoršie. Je to perfektne natočené a aj obsadené, ale väčšinu času som sa do toho nedokázal dostať, čo ma veľmi mrzí. 60% ()

molotov

Ve dvou časových rovinách se odvíjí příběh mladého studenta, později slavného profosera, který odjíždí v bouřlivé době ze Soulu na venkov, aby zde pomáhal místním obyvatelům. Seznámí se s dívkou, kterou ze začátku prostě špicluje, ale brzo se do ní zamiluje. Celý úvod se nese v duchu krásné bezstarostní letní atmosféry prázdnin a letních lásek a jedna nádherná scéna střídá druhou. S postupem času a návratem do Soulu se všechno dramatizuje. V této části ale mají herci kromě rozverného vtipkování konečně co pořádného hrát a scéna ve vězení je bezesporu emocionálním vrcholem filmu. Krásný je i poeticky epilog. Vyzdvihovat technickou dokonalost filmu (nádherná práce se světlem, kamerou, hudbou) mi přijde jako nošení dříví do lesa. Pokud máte rádi romantické filmy, tak si tenhle krásný film bezesporu užijete, jako jsem si ho užil já. ()

Madison

Ak máte chuť na čistokrvnú dojemnú romantiku, namiešajte si juhokórejské prísady, ochutnajte a .... vyletíte do neba. Áno, toto najlepšie vystihuje Kórejcov. Pri ich ideovom vyznení snímky sa cítim, akoby som sa vznášala niekde medzi nebom a zemou, nikto iný nemá dar vyžmýkať z námetu toľko úprimných emócií, pričom sa vôbec nepovažujem za citovo vydieranú. Ústrední herci sú po hrdinoch z Moment to remember druhým najväčším duom, s akým som sa u Kórejčanoch stretla - ani si nemuseli hovoriť večné slová lásky či opakovať ich do nemoty, aby ich vzájomné pohľady nevystihovali to najdôležitejšie. Nádherné prostredie nenápadnej dedinky, magická hudba, každodenný stret dvoch ľudí, medzi ktorými to bytostne iskrí a aj tá emocionálne vypiplaná a najdôležitejšia scéna vo väznici, ktorá ma totálne odrovnala. S Moment to remember najpôsobivejšia Kórea. Jedným slovom: prekrásne. ()

misterz

Takmer celý film bola jedna veľká, romantická pohoda. Opäť mi síce chvíľu trvalo, kým sa mi v hlave utriaslo kto je kto, ale potom som si začal užívať až opojne jednoduché dialógy medzi oboma zaľúbencami ako aj ich prirodzené, sympatické vyžarovanie. No posledných pár minút bolo hrozných, skoro celé to čaro sa po emotívnej stránke vytratilo. Na mňa až príliš nátlakové a patetické. Navyše som nepochopil nezmyselné jednanie postáv, hlavne tej peknej dievčinky, ktorá dala chlapíkovi, čo ju naozaj priam až osudovo ľúbil, kopačky (dôvod nerozumný a gýčovitý), a radšej išla polievať akýsi strom. To mi akosi rozum nepobral. Film vyzeral na päť hviezd, no takto to stačí ledva na ten nadpriemer. Koniec proste mnohé pokazil. 70/100 ()

sochoking

" Kedˇ som bola iskrička, narástli mi prsíčka. Kedˇ som bola pionierka, zväčšila sa mi dierka. Teraz som už zväzáčka, júj, to bude jebačka ! " No, a nebola! A v takýchto filmoch ani nebude! Ale aspoň som pochopil, prečo v Korei kedˇ prší, plačú kamene. Lebo sa tam točia takéto filmy ! ()

PetrPan

Konečně pořádná Korea, jak ji mám rád! Slzopudná a téměř bez humoru. Lovestory lehkovážného studenta a osiřelé dívky kdesi na korejském venkově z počátku nabízí jen jemné techtle. Nesmělé oťukávání a pomalé sbližování obou hlavních protagonistů je, téměř typicky pro svou zemi původu, samosebou prosto i jen sebemenšího náznaku mechtlí. Nevím však jak, ale až na výjimky, dokáže korejská romantika tuto podivnost nějakým způsobem zastřít a ona asexuálnost vám přijde zcela relevantní. Budu si muset sehnat nějaké korejské porno, tohle není normální. "Sluníčkovou" dějovou linku v závěru překryjí černá bouřková mračna představovaná překvapivým vpádem reality v podobě paranoie vládnoucí v této rozdělené zemi. Pro bigotní romantiky může být dobrou zprávou, že tento zásah zas není bůhvíjak hluboký, nicméně svou sílu má. A samotný závěr byl přesně tím, proč tuhle filmovou zemi miluju, naprosto úžasná citová mela a vydíračka. A o tom přece romantika má být. ne?! A všem ohroženým či již nakaženým krizí středního věku doporučuji i song Roye Clarka, který si v Once in Summer můžete taky vychutnat - https://www.youtube.com/watch?v=9-DtHBQrQn8 Viděno během Challenge tour 2015 Speciál: Filmový lov ()

eLeR

Všetky tie rozhovory, stretnutia a vôbec všetko to medzi Suk-youngom a Jung-in malo neskutočné čaro. Celý čas si vás tí Kórejci pripravujú, a potom to za poslednú štvrťhodinu na vás vybalia. Do toho tá nádherná muzika, zaujímavé prostredie, parádny song a výborní herci v hlavných rolách ... Byeong-heon Lee ma naozaj bavil. ()

kajda.l

Ve slaboduchý, nesnesitelný kýč se to naštěstí promění až během záverečné čtvrthodinky. Do té doby se jedná o řemeslně kvalitně natočenou a příjemně zahranou vztahovku. A když ta Korejka předčítá "pornografický" úryvek z knihy nadrženým korejským dědulům, upřímně jsem se pobavil. Chytl ji za ... ruku (kozu ty náno)... :) Mělo to skončit za branou věznice. ()

Lacike

Priemerná romantika ktorá ma príliš nezaujala ani príbehom a ani hereckým obsadením. Byeong-heon Lee asi môj obľúbenec nikdy nebude. Ozvláštnené to je len tým, že tu nikto nezomiera, ale namiesto toho sa film odohráva v revolučných časoch koncom 60.tych rokov. Takže o namiesto smrteľnej choroby rozdelí ústredný pár iná nepriazeň osudu. 5/10. ()

Folpa

Nádherná romantika se skvělou hudbou a hlavně písničkou od Roye Clarka- Yesterday, která hraje při scéně kdy spolu sedí před krámem a poslouchají desku... ()

Padme_Anakin

Úchvatná záležitost. Křehký a něžný vztah hlavních představitelů je podán tak luxusním způsobem, že tomu nejde vzdorovat. Vše se tu snoubí v dokonalé harmonii, ať už jsou to herecké výkony, nádherné prostředí či překrásná hudba. Chválím a smekám. ()

Mkqp

Takové pěkné lidské romantické drama, kde vše plyne s mistrovskou přesností. Svým klidem mi Geu hae yeoreum připomíná Japonská dramata. Žádná pasáž není uspěchaná a každý kousíček přichází přesně v tu správnou chvíli, aby utvořil dokonalou harmonii. Rozvíjejícímu se vztahu mezi Byeong-heon Lee a Soo Ae nechyběl humor, emoce a ani lidskost. Ke konci jsme měli možnost vidět také tragičtější část příběhu a scéna ve věznici, která byla vyvrcholením filmu, ve mně vzbudila pronikavou úzkost. ()

AlistairMir

Začátek je pomalejší a říkal jsem si, chlapče, chlapče, možná první film s Byeongem, co Tě nebude tolik bavit. Ha ha chyba lávky. Sotva se ve filmu poprvé setkají Byeong-heon Lee a Soo Ae, tak mi bylo jasné, že budu opět nadšen. A byl jsem. Překrásný film, plný té nejčistší lásky, která pomalu, ale jistě sílí, až propukne naplno a vy doufáte, že to vše nakonec dobře dopadne. Posledních 15-20 minut patří k vrcholům svého žánru, protože moc filmů, které Vás během tak krátké doby stihnou X krát rozbrečet, tedy neznám. A vždy když přestanete slzet, začne další scéna a vy začnete znovu. A konec? Pouštěn na 2x poprvé jsem na to prostě přes slzy neviděl. Byeong-heon a Soo Ae jsou ve svých rolík tak přesvědčiví, že věřím, že se do sebe během natáčení zamilovali opravdu a scény ve vězení nebo na nádraží to je už je na mé emoce vážně moc. Dokonalost... ()

Ceres

Pěkný film, ale nechytl mě za srdíčko jako třeba jiné snímky, bohužel, Korejci to prostě umí mnohem líp. Ale stále je to nadprůměrný snímek, kterému by podle mě slušela o něco kratší stopáž, po první půlce jsem se několikrát začal nudit a vlastně ani konec na mě moc nezapůsobil. 60% ()