Umenie pretvarovať sa a absolútne uveriteľne vkĺznuť do kože niekoho iného ovláda krásna reportérka Rowena Priceová (Halle Berry) absolútne dokonale. Keď sa dozvie, že ktosi brutálne zavraždil jej kamarátku z detstva Grace (Nicki Aycox) rozhodne a zavesiť na päty potenciálnemu vrahovi a posvietiť si naňho! Vie totiž, že Grace mala pomer s mocným šéfom jednej z najvychytenejších reklamných agentúr Harrisonom Hillom (Bruce Willis), ktorého skvelá kariéra i nákladný život rovnakou mierou závisia od vôle jeho hriešne bohatej manželky Mie (Paula Miranda). Ak by sa o jeho nevere – ani prvej, a určite ani poslednej – Mia dozvedela, mohol by Harrison o všetko prísť... Grace si preto nepochybne koledovala o poriadny problém, keď sa ho krátko nato, ako ju tento šarmantný darebák opustil, pokúsila vydierať! Rowena si je temer stopercentne istá, že Harrison práve z tohto dôvodu Grace zabil, a tak sa pod falošným menom zamestná v jeho firme a začne ho spolu so svojím svojráznym kolegom a priateľom Milesom Haleym (Giovanni Ribisi) sledovať. No a keďže sa Harrison a Grace zoznámili cez internet, začne s ním Rowena flirtovať online tiež! Odštartuje tým napínavú hru na mačku a myš, ktorá nielenže je doslova posiata množstvom falošným stôp, ale v ktorej je tiež čoraz menej jasné, kto je vlastne mačkou a kto myšou...! (TV Markíza)

Morholt

Strašně, ale strašně se to celé táhlo. nebýt ústřední trojice Berry-Willis-Ribisi, asi bych se unudil. Zejména Halle Berry je neskutečná kost a opět jsem si ověřil, že je to pravděpodobně jediná herečka tmavé pleti, která mi dokáže zvýšit tep. Samotný závěr, který má vrhnout světlo na zdánlivě jasné dění, mě docela překvapil, ale celkové vysvětlení mi přišlo značně překombinované a do celkového konceptu se mi nějak nehodilo. 50%. ale především za to, že je Halle sexy. ()

Xmilden

Neznámý svůdce je extra nepřekvapujícím thrillerem. Nebo i přestože vlastně překvapující částečně je, tak tvůrcové tento nečekaný závěr neumějí ani na chviličku prodat a něco z něj přece jen vytěžit. Ono celkově scén, které něčím gradují nebo jsou napínavé, nenapočítáme ani na prstech jedné ruky. PS: Halle Berry tentokráte nedává k dobru žádnou svou nahatou scénu. Alespoň tohle mě překvapilo:) ()

Luk Skywalker

Název skoro stejný jak od hitu Deep Puprle, tématicky ovšem o úplně něčem jiném. Film by mohl být podtitul "vždy vás někdo vidí" nebo "někdo zná vaše tajemství". Novelistický závěr není úplně špatný a tu se navíc ze zajímavostí dozvím, že to má tři různé konce. Film na to, že je průměrný (ale konec je vcelku podařený) a neznámý, tak zde hraje Bruce Willis a Halle Berry, takže to levné určitě nebylo. Mohlo se buď využít více té chatovací sexnamky nebo to udělat jinak, prostě není to dobře použité, přitom by se dalo a pak by to dostaly plné čtyři hvězdy, takhle 3 a půl. ()

Malarkey

Někdo ve filmech vyhledává prcání, jinej zase parádní akci. Bodnul by taky dobrej příběh, herci už jsou jenom šlehačka na špičce dortu. Jenže když chybí všecko a jsou jenom ti herci, zůstane jen ta šlehačka, a kdo by si dával jenom šlehačku samotnou. I když pravda, občas jsem to dělával, na chuť, z mlsoty, a stejnak to bylo k ničemu. Hlad jsem měl stejně. Slyšel jsem ale, že šlehačka se dá využít i k jiným věcem. Když je člověk nalitý a chce jít spát, bojíc se centrifugy...stačí vdechnout čtyřikrát plyn ze šlehačky a budete spát jak nemluvňata. Bacha na to, aby Vás pak nějaký neznámý svůdce neojel. ()

PetrPan2

Natočit erotický thriller bez toho aby se v něm kdokoliv svlékl je stejně hloupé jako natočit detektivku ve které nedojde ke zločinu. Halle i po čtyřicítce vypadá skvěle, ale přeci jen sou filmy kde své přednosti dokázala lépe prodat. Konec je v celku zajímavý, ale já bych nenechal Ribisiho zapíchnout, lepší kdyby bylo kdyby dostal to co chce a z oběti ze které se vyklubal vrah by se tak znovu stala oběť a kruh by byl uzavřen... a rozhodně by to bylo pravděpodobnější než zamaskovat několik vražd. ()

• Snímek byl do kin převážen pod kódovým názvem „Lie after Lie“. (imro)
  • Z trochu jiného soudku je informace, že po Pulp Fiction (1994) je Neznámý svůdce druhým filmem, ve kterém se Bruce Willis objevil spolu s postavou pojmenovanou Esmeralda. (imro)
  • Spojení dvou hvězd neznamenalo pro Sony (Revolution) úspěch a první tři dny (13. – 15. 4. 2007) v amerických kinech vynesly na čtvrté příčce jen 11,2 milionu. Celkový výdělek se zastavil na 23,7 mil. dolarů. (imro)