Půvabná komedie o nečekaném seznámení. Seznámení mladých lidí mohou být různá. O jednom netypickém seznámení přes ztracené hodinové kolečko, můžete sledovat v malé komedii Marie Říhové a režiséra Karla Smyczka z roku 1975... Aleš (J. Hartl), sběratel hodin, si nese ulicemi Prahy vzácný kousek. Podaří se mu křehkou nádheru přenést až do domu bez úhony. Na schodech do něj pak ale vrazí dívka Renáta (J. Schallerová), hodiny mu vypadnou z ruky a součástky se rozletí všude kolem. Rozzlobený Aleš posbírá všechno, co z hodin zbylo, a vůbec nevnímá, že se dívka snaží cosi naznačit. Našla totiž na zemi kolečko vypadlé z hodin. Navleče si ho na řetízek a nosí jako šperk... (Česká televize)

Marthos

Ze života bulíka hodinářského... Veskrze naivní dílko, které učaruje snad jen mladistvým zjevem hlavních představitelů, v tomto případě Jana Hartla a Jaroslavy Schallerové, a sbírkou starožitných hodin. ()

ostravak30

Nutno politovat dívky tehdejší doby, když nemohly nosit jiné řetízky než kolečka od hodin, která si nota bene ještě musela ukrást. Šperk je úplně prvním scénářem Marie Říhové, která ho napsala jako velmi mladinká. Kdo ví, třeba vycházela i z vlastní zkušenosti. Ale mě nepřišel filmeček ani vtipný ani nikterak zábavný. Přeci jen sledovat neustálé dohadování dvou rozverných puberťaček a Aleše není zrovna oku a uchu lahodící. Divím se, že je Jan Hartl prostě nevypleskal a kolečko si nevzal. ()

Ironfood

Nudné půlhodinové čekání na "překvapivou" pointu mi v půlce trochu zpestřila celkem povedená scéna, ve které se Hartl ve dveřích setká s Větrovcem a která (ač trvá jen asi 15 vteřin) zdvojnásobila počet mnou udělených hvězdiček. ()

MickeyStuma

Televizní povídka svoji naivitou mířená spíše pro dámskou část diváctva žijících ve snech a představách. Dětinské chování slečen Renaty a Jiřiny je trefné, stejně tak i charakter Aleše. To je však asi všechno. O čem že to vlastně bylo? O seznámení přes ozubená kolečka do hodin? Televize něco vysílat musela. ()