Príslušník špeciálnych síl Nikolaj Cherenko odíde do výslužby a chystá sa užívať si pokojný život so svojou rodinou. Jeho manželka a syn sa však stanú nevinnými obeťami prestrelky medzi gangmi. Nikolaj sa preto rozhodne začať znova, presťahuje sa z Ruska do Ameriky a pracuje ako automechanik. Jeho pokojný život trvá len do dňa, keď za ním príde staršia ruská žena a ponúkne mu veľkú sumu peňazí, ak zachráni jej unesenú dcéru. Nikolaj spočiatku nechce prácu prijať. Potom však zistí identitu únoscov – ide gangstrov narkobaróna Aleksandra Popova. Sú to muži, ktorí zabili jeho ženu a syna. Nikolaj sa rozhodne s Popovom zúčtovať raz a navždy... (TV JOJ)

TheDude

Po úvodní scéně, kde si celý štáb vyzkoušel všechny fígle, co má v rukávu ( hlavně to debilní zpomalování ? ), jde film pěkně do řiti a po zábavě přichází skoro až nuda, což se mi u Dolpha moc nestává.Možná by se měl dát vážně už na mechanika a vysrat se na točení, herectví, produkování a psaní...a nevim co všechno ještě v těch filmech dělá.Každopádně by mu to šlo líp...když má takový fígle jako fáčování motoru dámskou punčochou nebo paprikou. ()

TSZ odpad!

Inkvizitor je hrdým zástupcem těch legračních odpadů, které jsou zábavné zcela jiným způsobem než tvůrci zamýšleli. Zde je navíc tvůrcem přímo představitel hlavní role, čímž se uzavřel kruh (nebo něco meta bizarního). Zejména finále, které se odehrává v jakési ruské prdeli světa, se vryje do dějin akčních filmů mnoha pozoruhodnými úkazy (zastřelené postavy padají k zemi dříve než vyjde výstřel, pronášejí zcela nesmyslné dialogy a ačkoliv se tak chovají, přesto nejsou z vesmíru). Navíc Dolph Lungren vypadá se zbraní hrozně legračně a neohrabaně, což je u rádoby akčního hrdiny dost podstatná vada. ()

AdamesWWE

[6/10] Kravavé zúčtovanie nieje zlý film. Ked´ som videl hodnotenie aké tu je, a prvé minúty z filmu, tak som si myslel že to bude veľmi slabý film. Ale nieje to až také zlé. Síce spracovanie filmu na mňa pôsobí veľmi slabo, takmer dojmom B-filmu, ale je tu dosť akcie ktorá je zaujímavá, zároveň aj tvrdá. takže som spokojný. Celkom dobrý akčný film, ktorý zachranuje väčšinou akcia a dobrý výkon Lundgrena. ()

GeusX

1985-1993. 8 let kdy byl Dolph na výslunní a jeho jméno se vyslovovalo společně se jmény Schwarzenegger, Stallone, Van Damme a Norris. V té době videa to byla akční hvězda. Potom začal točit jeden mizerný film za druhým. Pokud nebyl ve filmu jen "hostem". Tady si zkusil i režii (pod scénářem je také podepsán) a ani vystudovaná vysoká škola mu k dobrému filmu nepomohla. Je to příliš přímočaré, primitivní, neosobní, o napětí ani nemluvě. Alespoň nějakou originální akci, kdyby vymyslel. Na druhou stranu, viděl jsem i o dost horší.... ()

otík

Na úvod - je to film s Lundgrenem, proto hodnocení je vyloženě Lundgrenovské. Srovnání s jakýmkoli jiným žánrem je zbytečné, toto je naprosto klasická lundgrenovka, takže pojďme na to. Úvodní černobílá scéna drsně ukazuje, jak náš automechanik Dolphík přišel o svou manželku i dítě a jak se bývalý člen zvláštních ruských jednotek pomstil. Udělal však velkou chybu, když hlavního hajzlíka nezabil a odjel si na spokojených sedm let do Ameriky. Jenže ouha, minulost jej dostihne v podobě únosu mladé americké dívky do Ruska právě oním naším hazlíkem. A tak se náš hrdina vrací na místo činu, aby se pomstil a pomstil a pomstil... Pozitiva na filmu: jednoduchý příběh, slušná akce, která sice je hloupá, ale ne až tak, jedna slušně zlomená ruka v přímém přenosu, nechlastající a slušně vypadající Lundgren, hodně dobrá hudba bývalého áčkového skladatele Elia Cmirala. Negativa: prostý příběh, který by stačil na 50ti minutový akční seriál, syrová kamera, díky níž brutální přestřelky jsou až nechutné, toporný Lundgren, dabing bez Pavla Soukupa, neustálé televizní stmívačky. Ale držme se při zemi - Lundgren natočil to, co vždy uměl (totální sračku), kterou zvládnou jen jeho fandové a ti tentokrát mohou být docela spokojení, protože to není až zas taková sračka, jako třeba Skrytá agenda nebo Poslední hlídka. A ta ruština - to je taky docela sranda. Buď jak buď, díky Dolphe. Hudba: Elia Cmiral ()

• Taxík, kterým jede hlavní hrdina Nick (Dolph Lundgren) po Rusku, nejen že během jízdy změní typ (z Volhy 3110 na novější Volhu 31105), ale dokonce i poznávací značku - z bulharské na ruskou. (Stejšn)
  • Dolph Lundgren požiadal producenta Aviho Lernera, aby film mohol režírovať. Lerner súhlasil pod dvoma podmienkami: prvou bolo, že Lundgren stvárni hlavnú úlohu a druhou, že prepíše scenár tak, aby sa väčšia časť filmu mohla natáčať v Bulharsku. (m.a.t.o.)
  • Natočené za 32 dní. Okrem Bulharska sa natáčalo aj v St. Petersburgu a Los Angeles. (m.a.t.o.)