GetBackers: Dakkan'ja

• Japonsko ゲットバッカーズ -奪還屋- (viac)
Japonsko, (2002–2003), 23 h 14 min (Minutáž: 24–242 min)

Predloha:

Rando Ajamine (komiks), Šin Kibajaši (komiks)

Hudba:

Taku Iwasaki

Takehito Kojasu, Hidejuki Tanaka, Ken Narita, Romi Paku, Šin'ičiró Miki, Tomokazu Seki, Wataru Takagi, Júdži Ueda, Juki Macuoka, Kazunari Tanaka (viac)

Ban Midou a Ginji Amano, dvojka mladíků, která provozuje firmu Getbackers. Něco jste ztratili, něco vám ukradli? Oni to dostanou zpět. Za patřičnou cenu ovšem. Tvrdí, že mají skoro stoprocentní úspěšnost. Není divu s jejich schopnostmi. Ban má v ruce neuvěřitelnou sílu, kterou nazývá hadí stisk a jeho oči, Jagan, mohou vyvolat v cíli děsivé halucinace. Ginji pro změnu vládne elektřině. Ale aby to nebyla nuda, dostane se jim časem i důstojných soupeřů.

Getbackers patří k žánru shounen, kde mají postavy úžasné, až nadpřirozené schopnosti. Ty používají hlavně v soubojích. Nesetkáme se zde však zde s žádnými testy a turnaji. Zpočátku mají díly epizodický charakter, časem se ale vynoří zásadnější příběh. Prozradím jen, že se týká obrovské tajemné stavby, která zlověstně ční nad městem. Její jméno je Mugenjou (hrubý překlad může znít pevnost bez konce či pevnost bez hranic). (Subjektiv)

Nin

Tak tenhle anime seriál je poměrně populární a upřímně řečeno netuším proč. Jednotlivé příběhy jsou velmi jednoduché, což sice není u akčních anime nic neobvyklého, ale tady se u mě nenašlo nic, co by to zachraňovalo/vyvažovalo - postavy nejsou nijak zvlášť sympatické, vztahy na takové té obyčejné úrovni, zvraty taky jen ve stylu "zlej" pomůže "hodným" či "hodný" je ve skutečnosti "zlý"... prostě ve všem průměrný až hanba. Výchozí námět je podle mě hodně zajímavý - dvojka, co najde vaše ztracený věci, během čehož využívají své nadpřirozené schopnosti. Ale zpracování je dost unylé, roztahané a nezajímavé. Přiznám se, že jsem to vzdal po 7 dílech, kdy jsem se pravidelně od začátku do konce nudil a čekal, kdy už se to konečně rozjede. Bohužel se tak nestalo. Ale opening skvělej. (4/10) ()