Koushirou pracuje ve firmě zprostředkovávající sňatky, ovšem sám nemá s partnerskými vztahy příliš dobré zkušenosti. Jednak se již před lety rozvedli jeho rodiče a jednak jej zrovna opustila přítelkyně. V trudné náladě cestuje vlakem do práce, přičemž si povšimne středoškolské studentky, která při vystupování vytrousí předplacenou jízdenku. Koushirou za studentkou vyběhne a jízdenku jí vrátí. Druhého dne cestou z práce, když třímá v ruce dva volné lístky do zábavního parku, ji potká znovu. Tento romanticko-psychologický seriál o netradičním vztahu je adaptací pětidílné mangy. (yenn)

Jeoffrey

Právě jsem viděl jedno z nejpodivnějších a zároveň asi nejkrásnějších děl o lásce, jaká se dají napsat. Tohle anime vypovídá o lásce a její síle, o boji s ní, o společnosti a jejímu postoji k lásce, mnohem víc, než cokoli co jsem viděl předtím. Ihned při prvním díle jsem byl polapen příjemným tempem, zajímavými a opravdu reálnými charaktery a jejich vnitřním světem a příběhem, který už na konci první episody nabral opravdu nečekaný průběh. Jistý moralista ve mě už tehdy křičel, že bych to měl ihned vypnout a tímhle se prostě nezabývat, ale ono to nešlo. Animace byla příjemná, hudba byla neskutečně krásná a jistá část mé osobnosti prostě musela vědět jak tohle vlastně skončí. A tak jsem se ponořil do příběhu, který mě dostal svojí hloubkou, prokreslenými emocemi a zajímavostí. Sledoval jsem boj s větrnými mlýny, přestože zde měl svůj naprosto logický smysl, prozření nad jeho marností a přechod na boj mnohem odvážnější a krásnější. Konec a jeho otevřenost, která mi přináší spoustu otázek co bylo dál a zároveň i jeho definitivnost v tom, že ať bude cokoli láska prostě zase jednou zvítězila rozehřál mé romantické srdce a nadobro umlčel poslední zoufalé výkřiky dříve zmíněného moralisty. Zvítězil romantik a tak jako láska nezná hranic i mé okouzlení tímto příběhem je bezbřehé. 10/10 ()

Subjektiv

Koi Kaze má rozhodně co nabídnout. Tenhle seriál o netradičním vztahu mladé dívenky a staršího mládence (ne starého) má v sobě několik významných pozitiv. Většinu jich však už shrnul yenn a já nechci spoilerovat. Rozhodně seriál doporučuji těm, kteří jsou přesvědčeni o dokonalosti psychologie postav v NGE (možná těm, kteří nejsou ^_^). Koi Kaze Evangelion hravě strčí v tomhle do kapsy. A není to jen ústřední dvojka, která je dobře zmáknutá, i vedlejší postavy dýchají opravdovým životem. Navíc hlavní hrdina není žádný výstavní bishounen ani dospívající puberťáček, dokonce je trošku oplácaný. I to ho v mých očích činí o mnoho uvěřitelnější postavou než obrovské zástupy jiných anime charakterů. KGNE (ač není špatné) proti Koi Kaze i u mě prohrává, jako u yenna. Kdysi jsem dal 4 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že si tolik z tohoto díla vybavuju po dlouhé době a stále to ve mně nějaké ty emoce vyvolává, opravuji na 5. ()

Zíza

Hlavním důvodem, proč jsem začala koukat na anime, bylo utíkání z reality, proto mi asi tak dlouho trvalo, než jsem tenhle kousek shlédla. Mohla jsem max. 1díl/den a to ještě ve chvílích, kdy se mi chtělo spát, mi to podalo pomocnou ruku a chtělo se mi spát ještě víc. To ne, že by to bylo nudné, ale je to tak lehoučké, pomaloučké, že vás to hodí do naprostého ticha, nezačne vám bušit srdce, nerozproudí se krev rychlostí 25 m/s. Je to prostě vánek; ovívá vás. Není to špatné anime, v žádné případě, ale hodí se spíše pro lidi, kteří lpí na realitě, kteří chtějí prožívat opravdové, uvěřitelné příběhy. Ne, že bych občas nechtěla prožít něco skutečného. Zřejmě jsou to nespravedlivé tři hvězdičky, možná bych mohla dát víc, jenomže to by mě to muselo oslovit více. Nestalo se. Btw incest je v některých případech schůdný, že? ()

zelvopyr

♥ Tohle není příběh o nějaké trapné perverzitě, ale o lásce bez ohledu na společnost a následky, o smutku a bezvýchodnosti. ...ve světle velmi silných emocí z celého díla si tak říkám, jak moc je vše, co jsem na toto téma zatím viděl nebo četl, povrchní a mělké... tohle nemohla Yoshida Motoi jen tak napsat, jak je to silné -- to musela prožít... do cca osmého dílu jsem kroutil hlavou, jak strašně pomalu postupuje děj, že seriál prostě jen skvělá uvěřitelnost neutáhne... ale pak mě to vzalo za srdce, až mi z toho je i po pár dnech dost špatně... jsem asi nějak moc empatický // Ukazuje se, jak moc se nedá vyznat v emocích japonců, jediná slušně čitelná osoba je krom otce Chidori. // PS: mangu jsem přečetl jedním dechem, lišila se jen málo (ale v něčem velmi podstatně -- hlavní asi, že děj nebyl zhuštěn do cca 3/4 roku, ale přes 2). Více komentářů a vysvětlivek, se spojlery, v diskusi. /// zejména poslední díl je tak nabit symbolikou a náznaky, že mi snad rupne hlava... /// nejlepší příběh o lásce vůbec. ()

yenn

Koi kaze jest skvělý seriál o tom, kterak se potkají dva – on (28) a ona (15). Jde o velice uvěřitelné zpracování neobvyklého mezilidského vztahu, jehož protagonisty poznáme takřka dokonale. Kvůli kontroverznímu charakteru jejich pouta se časem objeví i osoba, které se jej snaží překazit, vyobrazena je však takovým způsobem, že je její jednání zcela pochopitelné i pro toho, kdo protagonistům drží palce. Zážitek také posiluje výborný hudební doprovod. Snad žádné filmové dílo ve mně nerezonovalo tak dlouho jako Koi kaze. Poprvé mi trochu vadil nepříliš uzavřený závěr (myšleno v tom smyslu, že koncem to nejtěžší teprve začíná), ovšem po druhém zhlédnutí si lepší představit nedokáži. Hodí se k nevnucujícímu rázu celého seriálu a nechává diváku možnost přemítat, jak si dvojice s očekávanými úskalími poradí. 9+/10 ()

Natascha

Pozor! Mohou přijít SPOILERY! Neuvěřitelně uvěřitelná vztahovka. Nikde to tu nebylo řečeno, ale je podstatné, že v Koi Kaze se nejedná ani tak o vztah starší muž - mladší dívka, ale o vztah sourozenců ze stejných rodičů. Tento je ale podán s opravdovým citem, takže rozhodně nemáte pocit, že hlavní hrdina, který jako „starší a zodpovědnější“ by měl nést vinu, je nějaký úchyl. Jejich vztah je rozvíjen pomalu a rozhodně není nikterak šokující, i když poměrně otevřeně mluví i o sexuálních otázkách, které takhle reálně podané najdete v anime jen minimálně (hlavní hrdina masturbuje, dívka má menstruaci apod.). Dokonce si v jednom díle hlavní hrdina doma prdne (úplně stejně samozřejmě, jako to udělá váš vlastní brácha;-), což jsem v této podobě snad neviděla ještě nikde. Konec podle mě moc otevřený není - paradoxně převezme iniciativu a konečné rozhodnutí na svá bedra teoretická „oběť“, tedy patnáctiletá Nanoka, a její rozhodnutí je podle mě zcela jasné. Jak už tady bylo několikrát uvedeno, takhle skvěle napsané postavy se moc často nevidí, navíc i vnějškem budí dojem skutečných lidí, Koushiro je tak trochu balvan a ani roztomilá Nanoka v okamžicích, kdy doma chodí v pytlovitých mikinách a má halabala sepnuté vlasy nevypadá jako ideál krásy. Z vedlejších postav bych vyzdvihnula snad jedině Koushirovu svéráznou, leč extrémně sympatickou nadřízenou Chidori, která se v určitém okamžiku snaží do osudů sourozenců zasáhnout. A na konci každého dílu má skvělé vtipné okénko, kde trestá hrdiny seriálu za jejich „špatné“ činy. Ostatní postavy jsou už spíše jednorozměrnými figurkami, které doplňují svět hlavních hrdinů (Koushirův spolupracovník ujetý na náctiletá děvčata, otec obou sourozenců…). A ještě malá poznámka k animaci - postavy mají vnitřky úst zcela netradičně nakresleny bíle, což zejména ze začátku, než si člověk trochu zvykne, působí velmi rušivě, protože to svádí zírat hrdinům neustále do pusy. ()

rikitiki

Sprška sakurových květů může mít sílu uragánu, když si jí všimnete poprvé ve svém životě. Anime o první lásce rozhodně netrpí přeslazováním. Naopak, je to láska protrpěná, protože se o ní při nejlepší vůli nedá říct, že by mohla být zakončená skutečně šťastným koncem. Jde jen o to, čemu dát přednost. Při každém rozhodnutí nejspíš utrpí ústřední dvojice bolestivé ztráty. ____ Anime se vyznačuje jednoduchou, ale promyšlenou kresbou. Důrazem na psychologii postav a realistickými detaily. KOUSEK DĚJE Nevím, jak bych seriál vnímala, kdyby byl hraný. Nevím, jestli bych si ho pustila, kdybych věděla, o čem je. Ale takto mě donutil k zamyšlení._____ Pojednává o tabu tak skálopevně zarytém, že mě nikdy nenapadlo o něm pochybovat. Až díky Koi kaze jsem si o tom něco přečetla. A podivila se, v kolika zemích tohle není trestné. Naopak v jiných, třeba hned vedle, se za to odsuzuje do kriminálu. A proč vlastně? Pokud jsou oba dospělí a souhlasí, proč je tohle trestný čin? Vždyť nikomu neubližují, jen okolí se na ně bude dívat skrz prsty. Riziko dědičnosti? Ale to by se pak podobné tresty musely vztahovat i na alkoholiky a feťáky, kde to jistě také není v pořádku. A alkoholici a feťáci představují pro společnost větší riziko. I člověk, který utrhne chráněnou kytku, se proviní víc. Tihle dva překročili jen meze dané zvyklostmi (a ano, podepřenými zkušenostmi s genetikou – ale to je jen potenciální možnost). ____ Většinou si sama příroda postaví bariéru, protože lidé vyrůstající spolu jako malé děti (bez ohledu na příbuznost) se v dospělosti nevidí jako partneři. Pokud nejsou rozděleni v útlém věku. A setkají se až po letech. Pak až s překvapivou četností nastává – a existuje na to i termín – genetická sexuální přitažlivost. Docela zajímavé vysvětlení, proč tomu tak je, ale to už je nad rámec mé recenze. SHRNUTÍ: Seriál mě dojal, přesvědčil a okouzlil. ()

Litsarch

Láska kvete v každém věku a zamilovat se člověk může do kohokoliv. Něco na tom pravdy bude, že? Kolikrát jsme četli že se někdo zamilovat do zvířete, věci atd., tak proč ne třeba do vlastní o 12 let mladší sestry? O tom je děj tohoto krásného seriálu... Hezký příběh o sourozencích, které po rozchodu rodičů svede dohromady zkutečnost, že mladší sestra se dostala na školu, která je blíž k domovu bratra a otce, než k domovu, kde dlouho žila s matkou... Přestěhuje se tedy k bratrovi a otci a celý příběh krásně, plynule a nenuceně začíná a rozvíjí se překrásný příběh o lásce, která je v civilizaci kritizována víc než homosexualita... Myslím že tento romanticko-psychologický seriál má většině co nabídnout svou lehkostí, nenuceností, romantikou a hezkým zpracováním... ()

SonGokussj

Trvalo mi dlouho, než jsem se k tomuto počinu dostal. Zel mi na disku opravdu dlouho, ale v době mobilních telefonů o rozlišení staré domácí televize na 3x5cm a nudnou čtyřhodinovou cestou do vlaku, se lehce pár věcí spojí a už to jede. || Příběh || zde byl už řečen a opravdu, říci víc se rovná spoilerování, což by zrovna zde byla velká škoda. || Hudba || byla nádherná, nevnucená, moc se neopakující, dokonce mě i napadlo si obstarat noty a zkusit si něco na klavír. || Celkově || jde o velmi podařený (ne-li nejlepší) příběh o lásce, která má své úzkosti, negativa, ale také pozitiva. Vnitřní pocity dvou úředních postav jsou zde zmáklé na jedničku. Jak Nanoka, tak i Saeki jsou -velmi- uvěřitelné postavy, u kterých jsem snad za celou dobu nenašel (a že jsem hledal) ani jeden vážný rozpor v chování, jak je to v anime poslední doby (černá léta vyloženě :-D). Doporučuji všem, i mužnému pokolení, kteří rádi sledují milé a pomalé, ale velmi propracované věci. 90% ()

togaf

Tak jo, je to tady. Oficiálně jsem prudérní a neschvaluju incest. Je fuk jak citlivě je to natočené, a že láska je nečekaná. Přesto dávám 3*, to proto, že tohle pedofilně incestní anime ve mě vyvolalo fakt hodně emocí. ()

Hees

Zaujímavé vzťahové anime kde človek môže vidieť, že láska vie byť nevyspitateľná a chová sa chaoticky. Očakával som trocha iný koniec tento ma napokon prekvapil ale celkovo nie som sklamaný a hodnotím tento počin len kladne. Sám som si položil otázku ako by som sa zachoval ja a myslím si, že ťažko pochopíme kým niečo také nezažijeme. Preto je toto unikátne anime, ktoré pojednáva o takom špecifickom prípade veľmi pekné. ()

daEmoNickY

____________ K ČEMU TO DOBRÉ NENÍ ? ____________ Romantické, psychologické, dramatické a animované (anime) = (v tomto pořadí) hloupé (ne úpřímné tak jako romantika byvá viz http://www.youtube.com/watch?v=oHg5SJYRHA0 ), ublíženecké, teatrální a lehce pedofilní (v kresbě a uvažování). ____________ ____________ To poslední, v kresbě, japončíci pochytili od Disneyho http://www.youtube.com/watch?v=_q2T_9UCTiI . Ó, jak mi chybí doba, kdy Betty Boop byla vpodstatě jediná postavička co vypadala dětsky a nad kterou někteří kluci onanovali http://www.youtube.com/watch?v=oopUIyopH4Q (vrrrrr) - ona totiž také vypadá a chová se jako žena, ne jako 8-letá hlupka. Takže by jeden řekl že Disney nebyl nemocný jako japonci, ale to by byla mýlka, animé koppíruje formu bez porozumění obsahu (viz rychloupečené první Windows http://www.youtube.com/watch?v=3S_JgkiW3qI ... ). Tedy nekopíruje to v uvažování. ____________ Hrdinka vypadá na 8. Chlapík vypadá na 30 a balí ji. Všimni si, jak to tam nikomu nepřijde divné - Japonsko. Metafor (zvláště křesťanských, přecijen je to cíleno na západní trh) tu bude (důvodem je slovíčko "psychologické" v žánru), ale u toho zase nebudu já. I když http://www.youtube.com/watch?v=kOovbLC4PQ4 tohle se mi líbí, sice ne v kalhotovém oddělení - ale je tak mile rádobydospělá jako je tato rádobydětská http://www.youtube.com/watch?v=VcydqSpYN00 (obě vypadají jako staroegypské malby - Boxxy má např Horovi oči atd). ____________ Navíc to ani není hentai ... ____________ Takže odpověď na úvodní otázku je - k vyhonění (dámy si slovo převedou na to, které se platí pro ně) ... to dobré není, tj. ____________ K ČEMU TO DOBRÉ MŮŽE BÝT ? ____________ ALE! Vhodné pro studium romantických filmů. ____________ Proč? Je to velice primitivní, takže je snadné nad tím zauvažovat. Toto je příklad kdy se primitivnosti dá využít i k něčemu jinému než byl její původní účel - tedy, aby otaku při odlevu krve z mozku při ejakulaci o nic z děje nepřišel. Na umění se dá pohlížet jako na válku, na válku se dá pohlížet jako na umění a Umění Války je fajn knížka - v ní se mimojiné dozvíš, že . ____________ Jak? Kupříkladu si vezmi Bravo Girl a zkus si otestovat jestli to co je v dívčím časopise za moudra o lásce a vztazích tu také platí. Kurva, asi pošlu nějakou lolitku aby mi to koupila, neboj, pak jí dám za odměnu lízatko http://www.youtube.com/watch?v=p8sZcmQr6KY (no, You sick fuck, loli is not going to pop or me on loli ... or poop). ()

LordSnape

Koi Kaze je skutečně seriál pro náročnějšího diváka (viz. yenn a Subjektiv). Je to rozhodně příběh ze života, který by se mohl i stát. Celkový nádech je sice hodně realistický a klade velký důraz na psychologii mezilidských vztahů, ale u mě prostě o stupínek vyhrává KGNE. V Koi Kaze mi totiž chybí nějaké dějové zvraty a celkově mi obě hlavní postavy přijdou, že si od diváka snaží udržet odstup, narozdíl od KGNE kdy jsem se do všech postav krásně vcítil a prožíval s nima jejich emoce. Navíc psychologická stránka trochu víc drží na uzdě tu romantickou část seriálu a to mi trošku vadilo. Ale tak či tak se jedná o hodně dobrý seriál, který určitě stojí za to ho vidět. 8/10 ()

Monoxid

Jak začít. Je to uklidňující, roztomilý, citlivý, realistický, psychologicky náročný seriál. Možná až tolik uklidňující, že se vám bude chtít spát. Možná až tak roztomilý, že dostanete alergii na sakurové lístky. Možná až tak citlivý, že vás uvrhne do deprese. Možná až tak realistický, že jsem si začala říkat: a co je mně Doháje po nich?! A tak psychologicky náročný, že mám teď chuť na pořádnou dávku něčeho akčního, krvavého či přinejmenším nerealistického. Co se týče zde zpracovaného tématu, už mě jaksi naočkoval Angel Sanctuary, kde to bylo v kratším a intenzivnějším provedení. To znamená, že tady už jsem byla z velké části imunní (vybrala jsem si to tehdy... ;A další, o mnoho vtipnější verze se nám nedávno ukázala v Game of Thrones;-) Největší POZITIVUM zdejší varianty tkví IMO v tom, že rozebírají spoustu okolností, berou v úvahu spoustu pohledů různých lidí. Já jsem tam dokonce našla postavu, se kterou bych se dokázala ztotožnit (brejlatá spolužačka...nee, brejle nenosim, ne proto). A navíc ten závěr. Tím by neměli urazit ani ty největší cyniky a zároveň ani ty nejbeznadějnější romantiky. Což je ale podle mě trochu podraz. 2013: Byla to nuda a už si téměř nic nepamatuju. Tak. ()

Five By Five

"Oveľa" viac ako incest mi tu v podstate "vadil" len ten vekový rozdiel... Ku koncu sa ma síce už trochu začali zmocňovať zmiešané pocity, ale zrejme to bola iba akási žiarlivosť (Nanoka je veľmi zlatá) a fakt, že je to naozaj veľmi uveriteľné - a aj preto nakoniec za dobré 4*... ()

Katsuragi

Anime zobrazující pocity dvou zamilovaných, kteří jsou sourozenci. Rozhodnutí staršího sourozence jsou velmi reálná a určitě bych se takto rozhodoval taky. Mladší sourozenec, který vlastně víc než většinu svého života nežil ve společné domácnosti se zamiluje do staršího. Dílo mi připadá velmi reálné a rozhodně si myslím, že taková situace může být. ()

Angelos

Tohle anime mě vážně vzalo za srdíčko... Nevím, jestli se dá srovnávat s KGNE, protože tohle je prostě něco jiného... Nevšední příběh o lásce, která je ve společnosti tabu... Postavy jsou imho zpracované lépe než v KGNE, jsou více lidské a tím pádem i uvěřitelnější... Jak už zde někdo psal, je zde kladen velký důraz na psychologii mezilidských vztahů, takže romantika ustupuje spíše do pozadí... Občas mi trochu vadila příliš statická animace, ale to vykompenzoval velmi dobrý soundtrack, který jenom podtrhnul silný zážitek ze sledování tohoto anime... Vše potřebné už shrnul yenn a Subjektiv, takže je zbytečné dál něco psát... Celkově tedy velmi emocionální zážitek, který nelze hodnotit jinak, než 9+/10... EDIT: Po shlédnutí Koi Kaze, jsem byl nucen ubrat "půl bodu" u KGNE, i když je těžké porovnávat něco, co se navenek tváří stéjně, ale uvnitř je to vlastně úplně jiné... 9/10 ()