Koushirou pracuje ve firmě zprostředkovávající sňatky, ovšem sám nemá s partnerskými vztahy příliš dobré zkušenosti. Jednak se již před lety rozvedli jeho rodiče a jednak jej zrovna opustila přítelkyně. V trudné náladě cestuje vlakem do práce, přičemž si povšimne středoškolské studentky, která při vystupování vytrousí předplacenou jízdenku. Koushirou za studentkou vyběhne a jízdenku jí vrátí. Druhého dne cestou z práce, když třímá v ruce dva volné lístky do zábavního parku, ji potká znovu. Tento romanticko-psychologický seriál o netradičním vztahu je adaptací pětidílné mangy. (yenn)

Jeoffrey

Právě jsem viděl jedno z nejpodivnějších a zároveň asi nejkrásnějších děl o lásce, jaká se dají napsat. Tohle anime vypovídá o lásce a její síle, o boji s ní, o společnosti a jejímu postoji k lásce, mnohem víc, než cokoli co jsem viděl předtím. Ihned při prvním díle jsem byl polapen příjemným tempem, zajímavými a opravdu reálnými charaktery a jejich vnitřním světem a příběhem, který už na konci první episody nabral opravdu nečekaný průběh. Jistý moralista ve mě už tehdy křičel, že bych to měl ihned vypnout a tímhle se prostě nezabývat, ale ono to nešlo. Animace byla příjemná, hudba byla neskutečně krásná a jistá část mé osobnosti prostě musela vědět jak tohle vlastně skončí. A tak jsem se ponořil do příběhu, který mě dostal svojí hloubkou, prokreslenými emocemi a zajímavostí. Sledoval jsem boj s větrnými mlýny, přestože zde měl svůj naprosto logický smysl, prozření nad jeho marností a přechod na boj mnohem odvážnější a krásnější. Konec a jeho otevřenost, která mi přináší spoustu otázek co bylo dál a zároveň i jeho definitivnost v tom, že ať bude cokoli láska prostě zase jednou zvítězila rozehřál mé romantické srdce a nadobro umlčel poslední zoufalé výkřiky dříve zmíněného moralisty. Zvítězil romantik a tak jako láska nezná hranic i mé okouzlení tímto příběhem je bezbřehé. 10/10 ()

SonGokussj

Trvalo mi dlouho, než jsem se k tomuto počinu dostal. Zel mi na disku opravdu dlouho, ale v době mobilních telefonů o rozlišení staré domácí televize na 3x5cm a nudnou čtyřhodinovou cestou do vlaku, se lehce pár věcí spojí a už to jede. || Příběh || zde byl už řečen a opravdu, říci víc se rovná spoilerování, což by zrovna zde byla velká škoda. || Hudba || byla nádherná, nevnucená, moc se neopakující, dokonce mě i napadlo si obstarat noty a zkusit si něco na klavír. || Celkově || jde o velmi podařený (ne-li nejlepší) příběh o lásce, která má své úzkosti, negativa, ale také pozitiva. Vnitřní pocity dvou úředních postav jsou zde zmáklé na jedničku. Jak Nanoka, tak i Saeki jsou -velmi- uvěřitelné postavy, u kterých jsem snad za celou dobu nenašel (a že jsem hledal) ani jeden vážný rozpor v chování, jak je to v anime poslední doby (černá léta vyloženě :-D). Doporučuji všem, i mužnému pokolení, kteří rádi sledují milé a pomalé, ale velmi propracované věci. 90% ()

Subjektiv

Koi Kaze má rozhodně co nabídnout. Tenhle seriál o netradičním vztahu mladé dívenky a staršího mládence (ne starého) má v sobě několik významných pozitiv. Většinu jich však už shrnul yenn a já nechci spoilerovat. Rozhodně seriál doporučuji těm, kteří jsou přesvědčeni o dokonalosti psychologie postav v NGE (možná těm, kteří nejsou ^_^). Koi Kaze Evangelion hravě strčí v tomhle do kapsy. A není to jen ústřední dvojka, která je dobře zmáknutá, i vedlejší postavy dýchají opravdovým životem. Navíc hlavní hrdina není žádný výstavní bishounen ani dospívající puberťáček, dokonce je trošku oplácaný. I to ho v mých očích činí o mnoho uvěřitelnější postavou než obrovské zástupy jiných anime charakterů. KGNE (ač není špatné) proti Koi Kaze i u mě prohrává, jako u yenna. Kdysi jsem dal 4 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že si tolik z tohoto díla vybavuju po dlouhé době a stále to ve mně nějaké ty emoce vyvolává, opravuji na 5. ()

Litsarch

Láska kvete v každém věku a zamilovat se člověk může do kohokoliv. Něco na tom pravdy bude, že? Kolikrát jsme četli že se někdo zamilovat do zvířete, věci atd., tak proč ne třeba do vlastní o 12 let mladší sestry? O tom je děj tohoto krásného seriálu... Hezký příběh o sourozencích, které po rozchodu rodičů svede dohromady zkutečnost, že mladší sestra se dostala na školu, která je blíž k domovu bratra a otce, než k domovu, kde dlouho žila s matkou... Přestěhuje se tedy k bratrovi a otci a celý příběh krásně, plynule a nenuceně začíná a rozvíjí se překrásný příběh o lásce, která je v civilizaci kritizována víc než homosexualita... Myslím že tento romanticko-psychologický seriál má většině co nabídnout svou lehkostí, nenuceností, romantikou a hezkým zpracováním... ()

Hees

Zaujímavé vzťahové anime kde človek môže vidieť, že láska vie byť nevyspitateľná a chová sa chaoticky. Očakával som trocha iný koniec tento ma napokon prekvapil ale celkovo nie som sklamaný a hodnotím tento počin len kladne. Sám som si položil otázku ako by som sa zachoval ja a myslím si, že ťažko pochopíme kým niečo také nezažijeme. Preto je toto unikátne anime, ktoré pojednáva o takom špecifickom prípade veľmi pekné. ()

• Zpěvačka ústřední písně Okazaki Ritsuko zemřela, když byly odvysílány 3 díly seriálu. Skladba byla její poslední dokončený projekt. (zelvopyr)