Akazukin Čača

• Japonsko Akazukin Chacha (viac)
Japonsko, (1994–1995), 29 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Kamera:

Jasunori Hajama

Masami Suzuki, Noriko Hidaka, Tóru Senrui, Šingo Katori, Mami Kojama, Miina Tominaga, Norio Wakamoto, Šózó Iizuka, Júdži Micuja, Komura Tecuo, Joširó Macumoto (viac)

yenn

Kouzelnická adeptka Čača se chystá poprvé do školy, proto od svého mistra obdržela předměty, díky nimž se dovede transformovat do podoby udatné magické princezny. Její dobrodružství se ubírá zajímavým směrem. Začíná v komediální říši, kde se o zábavu starají Čačina nepovedená kouzla, její sokyně v lásce a všeliké vylomeniny. Zbytné souboje se odbývají šmahem, a tak je tu až na občasný zbytečný řev pěkně. Jak se naše hrdinka blíží k temné říši, atmosféra houstne, vtipu ubývá a stále stejné souboje bobtnají, bobtnají a bobtnají. Divák má strach, že ubijí nejen princeznu, ale i jeho samotného, a skutečně k tomu není daleko. Pak se však vše jako mávnutím kouzelného náhrdelníku k dobrému obrátí: Transformace je pryč, soubojů razantně ubude a Čača dostane náramek, který vše absurdními způsoby vyřeší, tudíž se v posledních 20 epizodách opět převážně třeští. Jsem rád, že to dobře dopadlo. 6/10 ()