Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King

Fantasy / Horor / Dráma / Thriller / Poviedkový
Austrália / USA, 2006, 6 h 10 min (Minutáž: 44–55 min)

Predloha:

Stephen King (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

William Hurt, William H. Macy, Eion Bailey, Ron Livingston, Claire Forlani, Jeremy Sisto, Henry Thomas, Kim Delaney, Steven Weber, Jacqueline McKenzie (viac)

Projekt televizní stanice TNT převedl na obrazovky jedny z nejlepších povídek mistra hororu a imaginace Stephena Kinga. Největší část osmidílné mini-série tvoří výběr ze sbírky NOČNÍ MŮRY A SNOVÉ VÝJEVY.

Bitevní pole: Na nájemného zabijáka doma čeká záhadný balíček zaslaný jeho poslední obětí.
Crouch End: Mladá žena se spolu se svým manželem ztratí v podivné Londýnské čtvrti.
Umneyho poslední případ: Detektiv z roku 1930 zjistí, že je pouze hlavní postavou knihy.
Konec celé patálie: Howard Fornoy vzpomíná na to jak spolu s bratrem chtěli zbavit svět násilí a místo toho jej dovedli do zkázy.
Silniční virus míří na sever: Démon z obrazu pronásleduje spisovatele na jeho cestě domů.
Pátá čtvrtina: Honba za částmi mapy pokladu ohrozí i rodinu bývalého trestance, který se vydává na nebezpečnou cestu.
Pitevní sál čtyři: Muž neschopen jakéhokoliv pohybu je svědkem své vlastní pitvy.
Víte že tam mají pekelně dobrou kapelu?: Město plné mrtvých hudebních legend čeká na vaši návštěvu. (3DD!3)

jonyyy

BITEVNÍ POLE - 75% opravdu originální námět a skvělé zpracování, takový zfilmovaný Army men. CROUCH END - 70% naprosto parádní atmosféra, jeden z mála počinů, kdy byla opravdu strašidelná atmosféra i za dne, ale příběh se mi až tak nelíbil. UMNEYHO POSLEDNÍ PŘÍPAD - 70% - těžká stylovka. KONEC CELÉ PATÁLIE - 80% - parádní námět. SILNIČNÍ VIRUS MÍŘÍ NA SEVER - 80% - obraz neměl chybu. PÁTÁ ČTVRTINA - 65% - vůbec bych neřekl, že tohle napsal King. PITEVNÍ SÁL ČTYŘI - 80% - dokonce sem ji četl, parádní. VÍTE, ŽE TAM MAJÍ PEKELNĚ DOBROU KAPELU - 75% ()

Campbell

Bitevní pole 5/5, Crounch end 4/5, Umneyho poslední případ 3/5, Konec celé patálie 2/5, Silniční virus míří na sever 3/5, Páta čtvrtina 5/5, Pitevní sál čtyři 3/5, Víte že tam mají pekelně dobrou kapelu? 4/5 Jako celek to působí moc hezky(zkouknuto na jeden zátah). Nejlepší je pro mě Páta čtvrtina s výborným J. Sistem, tedy nejedná se o horor jako spíše o akční drama. A nejhorší je Konec celé patálie, i když to má výborné herce tak je to moc zdlouhavé, i když poslední scéna mi přišla poměrně dojemná:-) Teda moc dílů není vyloženě hororvých, ale mají svojí atmosféru. Nejhorší to bylo s dílem Silniční virus míří na sever, přišel mi moc zmatečnej a konec jsme nepochopil:-) takže dávám 4 z 5. Moc pěkný seriál. ()

kosta73

V podstatě už vše napsal DaVID´82. Kvalita zfilmovaných povídek je značně nevyrovnaná, jejich filmové zpracování je ale na velmi slušné úrovni. Triky odpovídají televiznímu standartu, což je na škodu především u povídek, které jsou na nich do jisté míry postavené (povídka Crouch End ), což mi nedovoluje ohodnotit sérii plným počtem hvězdiček, škoda. Na druhou stranu jsem se na seriál velmi těšil a výsledek naplnil moje očekávání. Lepší 4 *. ()

topr harley

Skvělé zpracování povídek od Stephena Kinga. Povídky mají atmosféru a skvělý děj. Po dlouhé době zase něco co se mi fakt hodně líbilo. Úroveň jednotlivých povídek je celkem vyrovnaná, jediná, která mě moc nenadchla byla pitevní sál. Možná proto, že se mi nelíbila ani v knížce. Mimochodem knihu všem doporučuji je výborná :) ()

Deftie

Hodnotené po Battleground a Crouch End. Battleground je ešte lepšie než literárna predloha, čo som ešte hádam nezažila, preto je to plných 5 hviezdičiek. Šla z toho krásna ponurosť, depresia a všadečíhajúca osudovosť. Plus použitie minimálneho počtu slov a geniálna hodinka je na svete. Crouch End bol takmer presným opakom, predlohu som síce nečítala, ale bolo to dosť neprehľadné a možno ani nie, ale príliš ma to nudilo, aby som udržala pozornosť po celú dobu. Keďže z prvého príbehu som bola nadšená, tak dávam za štyri, ale druhá epizóda osamote by bola hádam len na dve. ()

• Z osmi příběhů je pouze pět ze sbírky Nightmares and Dreamscapes. Battleground je ze sbírky Night Shift, The Road Virus Heads North a Autopsy Room Four jsou z Everything´s Event. (TomikZlesa)
  • V povídce Silniční virus míří na sever hlavní hrdina a při útěku před démonem zakopne o hromádku knížek Stephena Kinga, což zapříčiní jeho pád ze schodů. (cubajz)
  • V příběhu "Umney´s Last Case" spadne syn Sama Landryho z houpačky a praští se do hlavy. V TV zpracování se syn utopí v bazénu. (TomikZlesa)