Dr. Bowman je vědec a pracuje na objevu speciálního séra, které by mohlo uchránit svět před zhoubnou virovou nákazou. Jednoho dne je ve své laboratoři přepaden a při potyčce je infikován látkou, která ještě nebyla testována. Nezůstane to bez následků. Zmutuje do podoby obřího hmyzu. (oficiálny text distribútora)

-bad-mad-wolf- odpad!

Nebylo to tak zoufale stupidní, jak jsem čekal. Respektive, nebylo to tak stupidní, aby to bylo zábavné. Tenhle film je špatný tak nějak "standartně", dá se celkem v klidu (hehe) vydržet, ale... Klišé. Klišé. Klišé. A ještě jednou klišé. Plus hora (taktéž klišovitých) blbostí. Leckteré záběry okatě kopírují Vetřelce nebo Mouchu, ale na mysl mi padnul při zásahu SWAT teamu i Terminátor 2. Všechno je předvídatelné, všechno je hloupé, obyčejné, kopírované odjinud. Bohužel, vyloženě špatné opravdu ne. Nesnáším nesmyslné přeměny lidí v cokoliv během několika sekund, nesnáším gigantické výbuchy, které padouch i přes pobyt v epicentru přežije, stejně jako hrdiny, kteří si po vytažení z trosek opráší ramena a klusem se opět vydají za monstrem. Nesnáším křičící a neutíkající lidi, nesnáším miliardakrát viděné záběry se siluetou padoucha přebíhající v pozadí, nesnáším idiotsky se chovající policii, nesnáším hrdiny, kteří navzdory delšímu a bližšímu setkání s netvorem vždy bez škrábnutí vyváznou. Už nikdy víc. ()

fcreading

" Všetkých nás zachránila." Béčkový horor od menej známeho režiséra Takácsa (Gate 1987), pre nás tentokrát pripravil komára, ktorý prepichuje svoje obete, a vycucáva z nich krv. Čo ale prekvapí je, že komár je obrovský ako človek a sú dvaja, maska komára vyzerá slušne ale mohla vyzerať aj lepšie. Ale po tých všetkých sračkách čo som doteraz mal možnosť vidieť, radím Mosquita Mana k tým lepším 60 percent, ale s určitými výhradami! ()

Vitason

Vždycky jsem si chudého příbuzného Mouchy představoval jako otravný hmyz, který musel dát křídla do frcu. Teď už vím, že vypadá spíše jako Mosquito Man... Jedná se o další béčko, kterými nás díkybohu zásobuje MagicBox, kde vraždí latexový obří komár s hezkými zuby. Filmu chybí atmosféra i odvaha o nějaké nechutné efekty. I přesto mu dávám dvě hvězdičky, protože film docela příjemně uteče a hlavně za scény SWAT vs. Komár a samotný závěr si je určitě zaslouží. Mimo hezké hlavní hrdinky už není prakticky co pochválit, takže skončím a dojdu si sehnat repelent. ()

akisha odpad!

Zklamání. Guilty pleasure není zdaleka tak silný, jako jsem čekala. Má to všechno, co má správnej brak mít - nulový nesympatický charaktery, z nichž nejhorší je hlavní hrdina, dementní zápletku, žádný napětí, naprosto nelogický chování postav, neschopný strážce zákona sloužící jen jako pomůcky pro krvákový scény, mizerný triky a zdroj strachu je chlap navlečenej v kostýmu komára - a toho se bojí kdo jako? Zároveň to postrádá jedinou vlastnost, která to mohla zachránit z úplnýho odpadu, a to je potenciální zábavnost. Měli se holt víc snažit. ()

honajz2

Na jednu stranu tomu absolutně chybí jakékoli napětí nebo atmosféra (teda kromě prvních 10 minut), na tu druhou to nijak neurazí, nápad sám o sobě je dobrý a masky jsou celkem povedené. Těch 26% mi tu přijde zbytečně málo, skutečně to není takový průser, jakým se to na první pohled zdá, protože když člověk skousne odfláknutý scénář a echt naivní dialogy (které jsou ale svým způsobem roztomilé, nevím jak jinak to vyjádřit), dá se to. Dokonce mi tu i jedna postava byla sympatická, jen škoda, že jí potkal stejný osud, jako drtivou většinu mých oblíbených postav - v hororech. Škoda, že režisér neměl potenciál a asi ani chuť to víc rozvést, aby to nevypadalo tak klasicky. 2* ()

• Film sa odohráva v americkom meste Baltimore, v štáte Maryland, avšak bol kompletne natočený v Bulharsku. (Jello Biafra)