Policistce Soyoung se každou noc zdají hrůzostrašné sny, pokaždé se probudí těsně před zazvoněním budíku. V práci, kde zrovna vyšetřují smrt jednoho muže, který uhořel v domě, dostane nového parťáka, moc z něj sice nadšená není, ale brzy se s ním spřátelí. O několik dní později sedí jeden chlapík u svého počítače, přijde mu zvláštní e-mail, tak ho otevře. Nachází se v něm vzkaz o Solné vesnici, muž se vylekaně začne rozhlížet kolem sebe, když tu k němu přistoupí podivná mrtvá dívka a on strachem zemře. Takových případů se později stane více. Soyoung si myslí, že tyhle vraždy mají spojitost s holkou jménem Minjung, jenž se ztratila před devíti lety, a od té doby zůstává nezvěstnou. Možná se její duch mstí. Později se zjistí, že každé z obětí přišel tenhle vražedný e-mail. Otázkou je, jestli opravdu vraždí duch zemřelé Minjung nebo snad někdo jiný? (Ssimca)

tombac

Ačkoliv se to zpočátku nezdá, jedná se opravdu o policejní thriller o vyšetřování několika záhadných úmrtí, na který jsou naroubovány prvky duchařiny. Podle závěrečných titulků se tvůrci filmu inspirovali 400 let starou legendou o dívce Arang. Jak už tu přede mnou uvedla May, jejich podání této legendy se blíží story v Shutter. Dalo by se říci, že předzvěst příchodu ducha, mail s charakterisitickým cinkáním, zkopírovali z jiných známých ghost stories, obou dilů One Missed Call (hlasová zpráva), a jen kosmeticky upravili. Za to bych autory nepeskoval - originalitu lze nalézt v podobných filmech jen stěží... Horší je, že duchařská část nefunguje (podprůměrné lekačky, režisér neumí moc pracovat s gradací napětí) a ta policejní je stěží průměrná. Snímek též trpí překombinovaností závěrečných minut. Po hodině jsem se už u Arang hodně nudil a ten dějový veletoč mě z toho nijak nevytrhl. 5/10 ()

*CARNIFEX*

Zbytočná vložka v podobe mysteriózna narušila celkové smerovanie snímku. Nuž ale keď títo šikmáči z Juhu v minulosti všade jebali tých duchov ako keby ani nebolo iného nápadu. Tie skutočné, vydarené Thrillery o sériových vrahoch prišli až "potom", toto je taký za každú cenu originálne pôsobiaci snímok s duchom, ktorý pôsobí viac komicky než hororovo. Medzi 2-tri .. ()

ainny

Pouštěla jsem si to cestou v autě a musím říct, že mi to parádně uteklo. Jak cesta, tak film. Nejde o žádné extra veledílo, ale líbilo se mi, že na začátku se to tvářilo jinak, než to později vypadalo, aby se to pak zase k tomu začátku vlastně vrátilo. Nebudu mít problém si to časem dát znovu a vychutnat si to v telce. ()

t_gon

Na mě osobně tenhle snímek celkem zapůsobil. Jde o to, že podobných duchařin jsou mraky, ale tomuhle snímku se podařilo dobře spojit jak strašidelné motivy, tak i dobře rozjeté vyšetřování série záhadných úmrtí. A taky zde nebyly lekačky stále z jedné opakující se škatulky "malé bíle děti s velice černým přelivem". Proto celkově lepší průměr (3 a půl *), ke kterému pomohlo i dobře vygradované finále... ()

eraserhead666

Už jsem to asi u nějakého podobného filmu psal, ale stěžovat si, že se ve východoasijském duchařském horroru vyskytuje dívčí duch s černými dlouhými vlasy, je jako hanit filmy o sériových vrazích, že se v nich vyskytují jen sérioví vrazi. Dlouhé černé vlasy mají v asijském folkloru (včetně toho duchařského) velmi silnou pozici. To samozřejmě nijak nebrání tomu, aby se podobné příběhy nepodobaly skoro jako vejce vejci a jejich pointa nebyla (stejně jako v tomto případě) odhadnutelná již někde v první třetině filmu (i když se to tady tvůrci snaží ještě trochu zamotat). I přesto ale, jak je u Korejců nejednou zvykem, kulhá-li originalita příběhu, vynahrazují to vypjaté scény, které tady jsou opravdu funkční (sprcha, oko) a hustě atmosférické. A připočteme-li k tomu velmi sympatickou hlavní hrdinku, vychází docela slušný duchařský kousek. ()