Dva američtí bratři Tod a Jan vyrážejí do Německa navštívit svou babičku zrovna v období, kdy se koná tradiční mnichovský Oktoberfest, svátek piva. Díky svému vyvedenému bratranci, který má v pití tohoto moku značné zkušenosti, se podívají na velkolepou akci a všechno je natolik pohltí, že se přihlásí do tajné olympijské disciplíny, v níž proti sobě nastoupí mužstva USA a Německa. Tipněte si, kdo z nich vypije více piva. A protože festival je také o krásných a smyslných ženách, naši hoši si výlet do Evropy pořádně užijí. (oficiálny text distribútora)

dobytek

Broken Lizardi si mě získali už před několika lety skvělou komedií Superpoldové. A tohle byla snad ještě větší prdel. Jasně, že je to naprostá hovadina, ale když si v pátek večer přitáhnu domu igelitku plnou lahváčů, tak opravdu nemam náladu na sledování nějakýho intelektuálního veledíla. Prostě jsem se chtěl zasmát a to mi tenhle film splnil s přehledem. S lahváčem v ruce (a další zásobou v lednici) pod 5 hvězdiček jít nemůžu. ()

RelaxMan

J. Prochnow parodujicí " Das Boot ", nařachaný R. Moeller jako těžký pivař a poslední vtipné video s D. Sutherlandem. Do toho všeho hodně, ale opravdu hodně piva. Holky co ukazují svoje vnady. Tuto komedii, bych nejspíš nikomu nedoporučil, na druhou stranu jsem se u ní nenudil a občas se i zasmál. Pokud bych se, ale chtěl odreagovat, vypnout mozek a dát si u toho pivko, tak tahle komedie je k tomu ideální. ()

boshke odpad!

Objektivně je Beerfest hoden odpadu, leč byl jsem rozhodnut ocenit ho alespoň jednou hvězdou, a to za obsah - pivo a Německo (ač ne v zrovna příznivém světle, že). Oba zmínění patří k mým oblíbeným. Pro odpad jsem se rozhodl po zjištění, že soutěže v pití piva se neúčastní Češi, velmistři v požívání tohoto moku, a místo nich tam jsou kupříkladu Švédové či Kanaďané. Nic osobního, ale co tam kurva dělají místo nás? Tím u mne Beerfest ztratil úplně a výš na pomyslném žebříčku se prostě dostat nemohl... 0% ()

DoubleJo

Partiu Broken Lizard mam celkom rad, Super Troopers ma pobavili, Slammin salmon este viac a tak som dufal, ze Beerfest bude podobneho razenia. Bohuzial, zatial pre mna ich najslabsia komedia. Vtipov malo, minutaz fakt dlha, a vysledok biedny. A ten text distibutora pod obrazkom je zavadzajuci a opisuje zrejme iny film. ()

Malarkey

Mrzí mě, že ten film musím hodnotit takhle, když vidím, kdo se za ním skrývá. Já tenhle jejich humor mám totiž i docela rád, jenže mě štve, že si pod flintu vzali zrovna pivo. Pivo, který ve filmu ani pořádně nevypadá jak pivo. Kolikrát to černý vypadá jak Coca-cola ale to je jedno. Druhá věc je, že bych rád chtěl vidět, jak by takový množství piva tvůrci dokázali vypít. Každou minutu se tam totiž vypije tak padesát litrů piva a všem to příjde naprosto v pohodě. Vrchol všeho je závěr, kde se těch padesát zvrtne na sto padesát a pořád to všem příjde naprosto v pořádku. Tady se zase ukázalo, jakou maj Američani představu o pivě. Sympatický teda bylo, že si znepřátelili Němce a udělali z nich hrozný úchyláky. Proti tomu nic nemám. Kdyby se tak pustili do nás, to by mě nasralo. Nicméně ten film byl uplně mimo. Nejvíc mě mrzelo, že jsem se ani nesmál, protože jsem nechtěl. No a samotní čeští distributoři tomu filmu taky docela slušně naložili. Název totiž vůbec neodpovídá příběhu a ten oficiální text distributora už vůbec ne. ()

• V Severnej Amerike bol film uvedený s dĺžkou 110 min. (vavrinec)