Rinda Rinda Rinda!

• Japonsko リンダ リンダ リンダ (viac)

Prostředí japonské střední školy. Dívčí kapela ztratí zpěvačku a kytaristku, ale přesto se zbylé tři dívky rozhodnou, vystoupit na blížícím se školním festivalu. Jako zpěvačku přiberou jihokorejskou studentku a rozhodnou se zahrát písně, legendární japonské pankrockové skupiny The Blue Hearts. Do festivalu zbývá týden... (5150)

tombac

Mám velice rád japonské filmy s výrazným hudebním podbarvením, ať už se jedná třeba o rozverné Swing Girls, melancholickou Nanu či hloubavá dramata od Toshiaki Toyody. Také mám rád sličné asijské středoškolačky v krátkých sukýnkách a s podkolenkami :-) A Linda Linda Linda! je svěží japonsko-korejský hudební kousek s dívčím kvartetem ve školních uniformách v ústřední roli. Holky jsou velké sympaťačky, kterým jsem z plna srdce držel palce, ať se sehrají a na školní japonsko-korejské kulturní exhibici to se zápalem pěkně zostra rozbalí v tradičně skvělém finále, jež mi připravilo nečekanou erupci emocí. A ze snímku přímo čiší křehkost a pohoda, že mi nezbylo, než si spolu s hrdinkami zvesela zařvat: "Like a rat, I want to be beautiful. Because there's a beauty, that can't be photographed. Linda Linda! Linda Linda Linda!", a druhý den si dát repete :-) Slečny zpívají asi falešně, ale poslouchá se to skvěle. Poté, co jsem měl díky Febiofestu možnost Lindu zhlédnout v kině a každou skladbu z třípísničkového soundtracku slyšel snad stokrát, musím hodnocení tohoto půvabného a citlivého filmečku zvýšit opět na plný počet. A hýbat s ním už nebudu. Kei, Son, Kyoko a Nozomi si to ode mne zaslouží. 9/10 ()

Rudovous

Tak tenhle film je cista radost. Je to o teenagerkach, ale nejen pro ne. Jeste ted se mi rozbusi srdce kdyz si na to vzpomenu. Na Febiu sel tenhle film rano v junior sekci pro skoly a to byl taky celkem zazitek. Publikum ve veku konce zakladky, zacatku stredni, jen sem tam nejakej filmofil. A bylo to znat.To vite, ze vetsina deti behem filmu hlucela, blbla a urcite jim ty ctyri asiatky prisli docela divny. Presto kdyz jsem odchazel tak jsem si nemohl nevsimnout zvlastniho pohledu dobre ctvrtiny z nich. Film se jich dotkl. Me se moc libila kamera a hudba(James Iha-kytarista the smashing pumkins). Ale nad obojim cni energie samotneho filmu, jeho humor i romantika.Du-na Bae znama take ze Sympathy for Mr. Vengeance hraje pokornou korejskou studentku, na vymennem pobyte,primo uzasne a i kdyz na zacatku jeji postave zpev nejde a rychle nacvicuje v karoake na konci ji to zpiva fakt dobre, skoro jak Nene Hagen. Super film! Rinda Rinda Rinda! ()

Pethushka

Největší chybou jsou špatně vybrané herečky. Ani jedna mi moc neseděla a Du-na mi je bohužel vyloženě nesympatická. Obzvlášť při hudebních scénách sebou tak prapodivně trhala. Dějově téměř nulové a atmosféra mě vlastně také nenadchla. U mě zatím nejhůře hodnocený film, na kterém se podílela Korea. 2*. ()

sniper18

Je to celkom dobrá hudobná dráma. Má pomerne dobrý príbeh o dievčenskej hudobnej skupine, ktorá sa chce zúčastniť školskej súťaže, lenže majú veľký problém, chýba im speváčka a tak sa rozhodnú dať šancu svojej juhokórejskej spolužiačke. Tá svoj čiastočný problém s jazykovou bariérou, vynahradzuje nadšením, ale aj tak im zostáva len pár dní a tak sa musia skutočne snažiť. Spracovanie je na tom celkom dobre, síce som mal pocit, že sa tu toho vlastne ani až tak moc nedeje, pričom som ani moc nebol zvedavý na to, ako samotná súťaž dopadne, ale s týmto nemám žiadny problém. A môže za to práve toto zaujímavé prevedenie, keďže sa to nesie v takej príjemnej melancholickej atmosfére, preto mi sadlo aj to pomalšie tempo a plno statickejších záberov a navyše to má výborne zvládnutú postavu juhokórejskej študentky, tá ma veľmi bavila. Skôr ma mrzí, že aj napriek malému množstvu hlavných postáv nemajú všetky potrebný priestor, kvôli čomu ich kapela ani nemala možnosť si ma výraznejšie získať, ale aj tak sa mi to páčilo. Možno trochu zamrzí, že po hudobnej stránke to moc nevyniká, vystúpenia ma na rozdiel od mnohých podobných filmov nedokázali strhnúť, ale moc ma to ani nesklamalo, počúvajú sa dobre a pre potreby filmu to aj celkom stačí. S hereckým obsadením som spokojný, najviac poteší výborná Bae Doo-Na, ktorá si všetky svoje scény berie pre seba, nesklame ani vedúca kapely, ale tie zvyšné dve mi už prišli úplne nevýrazné. A o nejakých iných vedľajších postavách sa už tiež moc hovoriť nedá. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, sadla mi spomínaná atmosféra, ale určite musím pochváliť aj celú vizuálnu stránku, je tu plno zaujímavo natočených sekvencií, čo mi vyhovuje. Keby zvyšné postavy dostali možnosť si ma získať, určite by som dal aj lepšie hodnotenie, ale ani takto určite nie som sklamaný, kladov je tu dosť, nenudil som sa a páčilo sa mi to. 68% ()

Jirka_Šč

Spontánní, přirozené, kamarádské, minimalistické, líbilo se mi. Dívčí rocková skupina, která hledá, nachází a posléze zacvičuje novou zpěvačku a po nocích se učí nové songy na školní koncert. Nesouhlasím s názory, že v tom filmu nic není, ale budu muset vidět podruhé, abych se k tomu dokázal lépe vyjádřit :). ■ Nedá se porovnávat s Swing Girls nebo s Nanou. ■ Líbilo se mi, jak se nová zpěvačka seznamuje se skladbami v karaoke baru. ■ A je zajímavé vidět Du-nu Bae sedm let před Atlasem mraků nebo As One. ■ Dialog: "Miluji tě." "Aha. Ok." ()

• Po uvedení filmu vydala dívčí skupina Paran Maum v Koreji a Japonsku CD pojmenované "We Are Paran Maum". (Raztubyl)