Koncert pre jedného

• Česko Koncert pro jednoho (viac)
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia / Rodinný / Hudobný
USA, 2005, 4 min

Jeden z krátkých filmů studia Pixar. Vesnická holčička se chystá vhodit penízek do kašny na náměstí, aby se jí splnilo její přání. Dva hudebníci by ovšem zlaťák raději viděli ve svých kasičkách, a tak se Tippy ocitá uprostřed souboje jednočlenných orchestrů, který nakonec dopadne zcela jinak, než by kdokoli očekával. (Nogard)

Maynard.

Velice povedenej kraťásek... Jen mě tak napadlo, že kdyby ti dva borci dali společnej jamík a s nima by si to střihla i ta malá dívčina a to vše někde na rušné ulici, tak by si asi vydělali víc než-li každej sám na opuštěným náměstíčku. Podobně si "přivydělává" jeden týpek na Karlově mostě (v Praze :o)) akorát ten jenom teda točí klikou jako na flašinetě a hudbu za něj zvládají převody a na ně napojený cinkrlátka :o) ()

SarumanKo

Pre mňa dokonalý krátky Pixar. Jednak kvôli náramne atmosférickej animácii starodávneho mestečka s pouličnými muzikantmi a chudobnými deťmi, jednak kvôli nápaditému a výborne vypointovanému príbehu "one man bandov" a na prvý pohľad úbohej dievčinky a hlavne vďaka vynikajúcej hudbe Michaela Giacchina, plnej klasických nástrojov a ich bizarných kombinácii. Lahôdka. (100%) ()

Marek1991

Ale s nimi vybabrala potvora jedna. Motív tohto filmu je k zamysleniu, niekedy sa tak cítim, keď vidím ako sa zakladá množstvo rôznych aktivít na rovnaký nápad a je ich toľko, že ľudia sa už v nich ani neorientujú a priam sa ničia navzájom, proste presýtenosť konkurencie. Celkom vtipné, jednoduché, určite viac než len dobré. ()

Jamal

Opravdu jedna z nej nej krátkých Pixarovek. A za pouhých 4 minut se v ní vystřídá spousty emocemi. Malá holčička má minci a chce ji dát do fontány. V tom ji zastaví muzikant se spoustou fanfárových trubek, bubnem a harmonikou a snaží se ji zaujmout a získat od ní ten zlaťák. Holčíčka je omámena a jde mu dát zlaťák. Toho si ale všimne druhý muzikant se spoustou housliček a houslemi. Tak se svede velký soubou o zlaťák, který holčičce nešťastně spadne do kanálu. Holčička je smutná a žádá malé housličky od jednoho z muzikantů a zahraje nám smutnou symfonii... a vydělá si za to měšec plný zlaťáků. A to už je šance opět pro muzikanty.... ()

kaylin

Pomineme-li poměrně nelogický a vlastně dost špatný český název, skrývá se pod tímto krátkým filmem další poklad od Pixaru. Nejdřív to vypadá jen jako souboj dvou bojovníků, vlastně pardon, hudebníkům, ale tvůrci opět dokázali překvapit pointou, která je zábavná, ale také mile krutá. Tohle je něco, co se do animáku dokonale hodí a v tomhle případě funguje. Navíc to prostředí je opět vybráno dokonale. Mám raději pixarovské kraťasy, které nevycházejí z jejich celovečerních kusů. ()

• Tento krátký filmeček byl v některých kinech uveden před filmem Auta. (HappySmile)