Kamiču!

• Japonsko かみちゅ! (viac)

Seriál vychází z tradičního japonského náboženství - ve světě existují bohové a bůžkové i těch nejobyčejnějších věcí. Hlavní postavou je čtrnáctiletá Yurie, která se přes noc stane bohyní. Jakou, na to má teprve přijít, zatímco se s pomocí kamarádek a jiných bohů bude seznamovat s povinnostmi a mocí bohyně. Při tom zažije nemálo dobrodružství. (Vladislava)

Subjektiv

"Mitsue-chan, stala jsem se bohyní." "Bohyní čeho?" "To ještě nevím, stala jsem se jí včera v noci." "Tak tady ti přináším oběť." "Tohle nechci!" "Bohyně by neměly frflat kvůli jídlu." Středoškolačka Yurie se stane mladičkou bohyní. Jenže jakou vlastně je bohyní a jakou má moc? To se musí nejprve zjistit. Krátce po Yuriině zbožštění je zavalena "božími" povinnostmi. Musí např. hledat zatoulaného boha, zabránit tajfunu zpustošit město, ochránit město před příchodem boha bídy nebo dokonce komunikovat s Marťany. Na nesmělou nepříliš šikovnou středoškolačku je to život hodně pestrý a náročný. Ačkoliv je to přeci bohyně a pomáhají jí její kamarádky, no ne? Kamichu! je anime z žánru "ze života", ovšem ozvláštněné nějakým tím magičnem. Svojí atmosférou připomíná třeba Binchou-tan nebo ještě spíše Petopeto-san. Anime je IMHO určeno dětem, ale i dospělý si ho může užít. Animace a kresba je na velice dobré úrovni, zvláště uvážíme-li, že se jedná o televizní seriál a navíc žánru, kde na animaci nesejde tolik jako u nějakých akčních záležitostí. Často se pohybuje mnoho postav najednou a to i ty, které vůbec s děním samotným nesouvisejí a jen dokreslují atmosféru. Pohyby jsou přitom relativně komplexní, ne jeden, dva, tři obrázky. Abych to shrnul, anime je to milé až roztomilé (pro někoho možná k nesnesení roztomilé), hýří zajímavými nápady, animace ba i hudba také jsou dobré, ale přesto jsem se chvílemi neubránil nudě. Horší 4. ()

Zíza

V podstatě velmi všední příběh jedné holčiny, co se na základní škole stala přes noc bohyní. Neví čeho, neví jak, ale prostě jí je. A jak čas plyne, pomalu poznává, co má za síly, za povinnosti, že si musí zlepšit známky ve škole… Jedná se o obyčejný příběh ze života okořeněný o nadpřirozeno – v tomto případě o prvky šinta (člověk se tu pár přibarvených věcí dozví). Je to pomalé, nenásilné, s milou animací a velmi dobrý padnoucím hudebním doprovodem. Pokud by vás zajímalo, jak si poradí malá nesmělá slečna s patáliemi nejen božství, ale i dospívání (jsme na druhém stupni základní školy, takže je to dospívání velmi pozvolné), pokud máte chuť na utahané prostředí bez šílených zvratů… Tohle je to pravé ořechové. Lepší 3*. ()

zelvopyr

Líbí se mi, že díky tomu, že i takovéto minipříběhy se zábavnou myšlenkou vycházejí jako manga, jsou zpravidla promyšlené a dotažené... Ne, toto je opravdu lehounká milá oddychovka a nikoli Tarkovskij -- myslím to tak, že se hodně pokračuje od premis (které by stačily v zápaďáckém komiksu) k důsledkům. S tím, že se ničím výjimečná středoškolačka stala přes noc bohyní, se všichni smíří po minutě seriálu, zbytek se řeší důsledky -- jak se to slučuje se školou a vůbec vyrůstáním. Vtipné. Pak ale cca díly 6-8 jsou poměrně nudné fillery, škoda. Spousta momentů je ale na otevřenou pusu, třeba Yamato... Jo a vtipný moment pro mě byl, když na návštěvu z Marsu zkusila čínštinu :)) ()

mis-ko

Rozhodne je to rozprávočka pre deti, to áno. Ale tak krásne roztomilá a nežná, že to vo mne vzbudzuje značné rozcítenie. Nádherne poetické a detsky bezstarostné. ()

LordSnape

Sice je to pro děti, ale i s jakýmsi nadhledem dospěláka mě to nudilo. To si radši pustím Gakkô no kaidan. Taky je pro děti, ale oproti Kamichu jaksi zajímavější. 4/10 ()

ing.man

No.. Nikdy jsem si nezvykl na hlavní představitelku a tak to hodnocení vypadá. 3,5. Ale i přesto jsem si tento kousek chleba celkem oblíbil i když mě to občas nudilo. Škoda jen, že některé věci se nevyvinuly víc, jako třeba bych rád věděl, čeho že to nakonec ta Yurie byla bohem :D a taky absolutně nulová progrese některých postav, což patří asi k žánru, ale mohlo být víc srandy s těmi šintoistickými božstvy docela .... Nevím jestli to budu chtít vidět ještě jednou. Raději mám paradoxně Natsuiro kiseki. ()

Lvísrdce

Moje hodnocení je iracionální, prostě to na mě zapůsobilo jako celek takovou pohodovou atmosférou. A jsem hluboce fascinován obrovskou kupou různých nadpřirozených bytostí, které tam prostě jen tak jsou na pozadí a s příběhem vůbec nesouvisí. Prostě takový nadpřirozený kompars. A pár drobností jako bůh gramofonových desek a bůh CD a myslím i bůh rubikovy kostky a tak podobně (přesně si to už nepamatuju....:-). ()