Dívka z Pekla

• Japonsko Džigoku šódžo (viac)
Animovaný / Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Psychologický
Japonsko, (2005–2017), 37 h 30 min (Minutáž: 25 min)

Tvorcovia:

Hiroši Watanabe

Mamiko Noto, Júdži Ueda, Nana Mizuki, Ajako Kawasumi, Akeno Watanabe, Fumiko Orikasa, Juki Macuoka, Kei Kobajaši, Megu Aširo, Mijuki Sawaširo, Miki Itó (viac)

V širokém moři internetu se vždy o půlnoci vynoří tajemná stránka. Pokud tam napíšete jméno člověka, kterému se chcete pomstít, objeví se malá dívka a odnese ho do pekla. Nic ale není zadarmo... (Fabienne)

Subjektiv

Zase jednou musím souhlasit s Idahem. Schema drtivé většiny všech dílů je skutečně děsivé, obzvláště po desáté či vícekráté. Nejdříve se dozvíme, kdo je chudáček a kdo utlačovatel, chudáček se dozví o "pekelné stránce", kam napíše jméno své Nemesis. Zjeví se nám Enma Ai, dívka z pekla a řekne podmínky smlouvy:"Zlého do pekla hned a tebe taky, ale ne hned, leč až umřeš. Tady máš panenku s červenou šňůrkou, když šňůrku rozvážeš, smlouva vstoupí v platnost." Pak nastupuje fáze váhání, která vyvrcholí tak odporným činem antagonisty, že je šňůrka hned rozvázána. Záporák putuje do pekla a klaďasovi se uleví. Skoro až moc, na to, že ho čeká peklíčko. Schematické jsou do značné míry i postavy. Záporák musí být řádně záporný, Hitler hadr. Asi abychom hned věděli, že si to peklo zaslouží. Klaďasové, až na svou neschopnost se vypořádat se situací, jsou přehlídkou Buddhů, různých svatých a Albertů Schweitzerů. Naštěstí se vyskytuje pár dílů, které se do téhle škatulky úplně nevlezou. Dovolím si navíc tvrdit, že animace není skvělá, je spíš na rok 2005 v normě. Hudba...ale jo, ta je dobrá. SPOILER - V jisté chvíli vstupuje do příběhu novinář, který se svou dcerou pokouší odhalit tajemství Enmy Ai. A také zabránit naplnění smlouvy, což se mu ovšem nikdy nezdaří...s jedinou výjimkou, a to když je osobně zainteresovaný. Jeho "odhalování" je zpočátku taky nuda, neboť odhaluje to, co už divák dávno ví. KONEC SPOILERU. Podobné anime - Hodně podobný námět má anime Kousetsu Hyaku Monogatari, které se IMHO vyvedlo o dost lépe. Není tak dlouhé, má uvěřitelnější postavy a hlavně je výtvarně působivější. Shrnutí - Jigoku Shoujo skutečně příliš trpí repetitivností na to, abych mu dal dobré hodnocení. Horší ***. ()

Idaho

Tento seriál je skutečně pekelný, pekelný obzvláště po stránce zábavy. Každý díl je jednotlivý uzavřený příběh, v němž sledujeme vždy nové postavy, které lze téměř vždy okamžitě zařadit do škatulek oběti a zloducha a který se rozvíjí podle stejného schématu, aby do něj na konci zasáhla jako Deus ex machina dívka jménem Enma Ai – Jigoku Shoujo. Toto schéma se stává po jisté době neskutečná nuda, leč my jsme nuceni si ho vytrpět skoro až do konce. Animace je skvělá, stejně jako hudba - Takanashi Yasuharu - která rozhodně stojí za samostatný poslech. Nedoporučuji slabším povahám, v nichž nuda z jednotvárnosti probouzí silné záchvaty hněvu ;). 30 % ()

Hem.m

Sice je to hezké, ale pořád a neustále se to opakuje.. Emna Ai příjde, odejde hodí všechny do pekla atd.. No, prostě rutina.. Ale klaďasové sou nějací klidní na to, že mohli vytrpět max 120let nějaké sračky, než aby byly pak na do smrti v pekle.. To jim to nedošlo nebo co? Jednoduše se to tváří moc řůžovoučce, než jaké by to asi v realitě bylo, protože takovou blbost by asi nikdo nepodepsal(nerozvázal).. Ale abych pořád jen tomuhle seriálu neubližoval, tak Emna Ai je hezky nakreslená.. A hudba taky ujde.. Jinak nic moc.. ()

Prometheus69

Není to DÍVKA Z PEKLA... nýbrž DÍVKA Z PŘEDPEKLÍ. Dle její oblíbené věty" Tato kletba tě nese do pekla.. tudíž v pekle ještě není... Aii tam též nikdy nebyla. Víz právě opening druhé řady. ¨Takže pokud je nutnost něco překládat tak aspoň aby to dávalo smysl. :) ============ Nuže Začneme své hodnocení třeba takto: Na počátku byla jen tma, smutek a myšlenka na pomstu. Vzpomínky na minulí život si sebou však vzala náruč milosrdné smrti. Ai Uzavřela dohodu a stala se tak vykonavatelkou samotného rozsudku pekla, jako věčný převozník převážející duše propadlé peklu do hlubin věčného zatracení. Čas plynul, neživot šel dál. Ale Minulost se opět ozvala. Ve stínu nadcházejících událostí, vzpomínky utopené na samém dně zatracení opět vyplují na povrch a spolu nimi i všechna krutost a zloba která byla kdysi pohřbena v popelu minulosti. Nastal čas vrátit se tedy na začátek a dokončit co započato bylo. Dokončit svou cestu pomsty a splatit tak peklu svůj dluh svou vlastní duší. Nebo navždy nechat tyto vzpomínky v minulosti plynout... zvolit si cestu jinou. Abych řekl pravdu, musel jsem si to pustit aspoň 2x abych zkutečně pochopil tu formu na které je to celé postavené. A že jsem to ze začátku hodně zatracoval, že se to vlastně jen pořád opakuje... Nakonec ale, Samotná tématika mě ve finále tak za ujmula že jsem prostě musel přehodnotit své neotřesitelní hodnocení. zejména pak za hlavní dějovou linii která se konečně pořádně rozjede už od 13 dílu. Má to hodně velkou hloubku jako třeba neméně kvalitní Schiki... člověka to donutí i přemýšlet a to že zrovna psychologickému anime neholduji. Jako že třeba Legendární a tolik opěvované DN jsem zatratil už po pár dílech. Takže proto tak vysoké hodnocení a samozřejmě za soundtrack. Zkutečná mystická záležitost. :) ()

VanTom

Zajímavý mysteriózní, chvílemi až hororový anime seriál - zlý dělá nepěkné věci hodnému, ten na něj zavolá dívku z pekla, která si ho po krátké noční můře odnese. Ovšem i ten hodný bude muset zaplatit, půjde také do pekla, ale až po své přirozené smrti. Velký problém spočívá v podobnosti uzavřených epizod jedoucích podle jen mírně upravované šablony a absenci nějakého rámcovějšího děje (to průběžné pátrání novináře a jeho dcerky nikam nevede, snaží se sice zabránit provedení pomsty, ale to se nikdy nepodaří). S čestnou výjimkou posledních 5 dílů se navíc vůbec nic nedozvíme o Enmě Ai a jejích pomocnících, přestože jde o hlavní a zdaleka nejzajímavější postavy. ()

Five By Five

Veľmi zaujímavý nápad, ale tie postavy v jednotlivých častiach ma tak rozčuľovali, že som nakoniec videl iba pár prvých častí a viac už nemôžem - preto ani nehodnotím... ()

Zeldur

Skvělý japonský seriál s vydatnou smrtící atmosférou. Občas přijde trochu stereotypní, ale každý díl je přeci jen o něčem jiném. A tak, alespoň mně, rozhodně nenudí. ()

JohnyTrava

Tak kvalita série, kolíše diel od dielu. Rovnaká schéma a predsa to bolo vždy o niečom inom. Niekedy diel len tak prebehol a človek ani nevedel o čom bol, zato našlo sa tam zopár pravých chuťoviek. Čo sa týka "hlavného deja", tak ošetrenie prítomnosti pána Novinára cez dcéru médium bolo naozaj chytré. Teda rozhodné lepšie ako náhodné stretnutia v Kjuuketsuki Miyu(OVA). A práve popri deju epizód,aspoň trošku skrášľovalo schémat. No a záver... Rozhodne sa nejedná o nič, čo vás chytí za srdce, že sa od toho nebudete vedieť odtrhnúť, ale na "schladenie sa" v lete je Ai Enma ako vyšitá (predsa len nato tí Japonci tie historky vytvárajú). Čo stojí zato spomenúť, je už zmienená podobnosť z Kousetsu Hyaku Monogatari a to v postavách pomocníkov (TO OKO!). ()

Alwirian

Tak z tohoto tématu se dalo vytřískat mnohem víc. Největším nepřítelem v tomto anime nejsou padouši, ale opakování. Osobně jsem přemýšlel o režisérem a scénáristou páchaném násilí na ubohém divákovi...a o jejich trestu. Navíc záporné postavy byly tak záporné a kladné tak kladné, až se divím, že nedošlo samovolně k vyrušení...byl by klid. Ovšem to nejnepochopitelnější je přístup postav k řešení problémů. Cíleně je mířeno převážně na oběti z řad teenagerů (sklony dělat blbosti zaručené), ovšem ani dospělí nejsou výjimkou. Co je ovšem nejvíce zarážející, je naprostá neschopnost kladných hrdinů řešit každodenní triviální problémy. Až v poslední třetině se to trochu posouvá a jen díky kompaktnějšímu ději už není "opakování do zblbnutí" tak otravné. Konec série se snaží zvednou úroveň, konec je dobrý. Být série o polovinu dílů kratší, odneslo by si to alespoň 4 hvězdy, škoda. Celkové hodnocení: 4,5/10. ()

Marikko

ÚÚnavné! zapnout si 1 díl několikrát za sebou tak mám snad i stejný zážitek jako bych si to vše pustila postupně, neustále dokola.... 1* za nějaký ten pěkný příběh 2* za nějakou tu novinku v ději 3* za nápad . ()

LordLaser

Dosť nezaujímavé. Hneď po prvom dieli sa začne opakovať ctrl c ctrl v asi štvrtina každého dielu presne taká istá a pointa sa nemení, len ľudia okolo. ()