Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

tavvva

Bylo to tak úchylné, až se mi to líbilo :D "Pooopravní suvenýry" :D Je to odlišné od Disneyho, Pixaru, Dreamworks, apod. Věci jako pokroucené domy, chlupatá koule s nohama a spousty dalších prvků ... mi přišly svým podivným způsobem originální a prostě mě to bavilo až do konce navzdory tomu, že to téměř neoplývalo dějem. Bylo to tak na 3 a půl *, ale vzhledem k nízkému průměru to budu trochu kompenzovat. ()

JosefTomas

Chvílemi děsivé, nesourodé a hlavně totálně překombinované a nudné. Jestli tvůrci chtěli vzbudit v dětech zvědavost ve starých pověstích, tak je spíš vyděsili k smrti, že je neotevřou ani hráběmi. A nepomáhá tomu ani střízlivá stopáž. Tohle je prostě hrůza. ()

RigorMortis odpad!

Nebyť priateľky a reaction videa od Kurtisa Connera ani neviem, že táto vec existuje. Znepokojujúca animácia, ženy s monštróznym poprsím a toľko absurdít v deji, až mi zostával rozum stáť. Nominácia na Českého lva ma nijak neprekvapuje pri zistení, že ho o pár rokov neskôr dostal človek s poruchou reči hrajúci v podpriemernom filme natočenom epileptikom na mobil.  #dixout4prague ()

Allia

Kozímu příběhu se rozhodně dá vytknout dost věcí - to že animace není přesně taková, na jakou jsme dnes zvyklý, filmu nezazlívám - autor se ani nesnažil vyrovnat Pixaru. Druhá věc je, že je to dost pomotané - stavba orloje, Karlova mostu a Faustův dům mi k sobě úplně nesedí. a ještě pár detailů je tak trochu mimo mísu. ale i k tomu se autor přiznal, i když úplně nechápu proč to tak je, nějaký svůj důvod asi měl, že lidem motá hlavy. co ale vidím jako hlavní problém je nedotaženost jak charakterů tak celého příběhu... to celému filmu hrozně ubírá. Na druhou stranu na mě vážně udělalo dojem zobrazení středověké Prahy, mělo to přesně tu správnou atmosféru, jako bych si pro tu dobu představovala. A vážně mě nadchnul dabing... až teda na ukňouranou Mácu a uvzdychaného Kubu :o). Ať už je to s Kozím příběhem jak chce, je to první takový projekt u nás a oceňuju nápad, práci a odvahu vyjít s ním na světlo. A klidně se přiznám k tomu, že se na něj ráda podívám znova... za čas ;o). ()

quasar

Pokus o český 3D film bych připodobnil k situaci, kdy vyšleme do kosmu něco jako Sputnik, zatímco Amíci dávno chodí po Měsíci... Tolik ke kvalitě 3D. K ostatnímu - jak už napsal někdo přede mnou - animovaný kameňák, tzn. průser... ()

ondrasz odpad!

Co asi k tomuto "veledilu" napsat.......... Snad jen tri veci: 1 - Animace na urovni prvniho rocniku stredni kyberneticke skoly. 2 - dementni pribeh, jak z pera prebubertalniho fatasty, kteremu jeho vlastni nit casto unika... 3 - Ma-li pan Tomanek zoofilni fantazie o kozach, at si je necha laskave pro sebe. Proc se tohle sakra toci? ()

Plague.

Já myslím, že už tu za mne bylo řečeno vše. Jedna hvězdička za kvalitu grafiky a za to, že tu grafiku dělalo jen pár lidí a programátorů na rozdíl od amerických animáků, kde na tom pracuej obrovské a zkušené studio. ()

pOne

Pro mě teda veliké zklamání. Ja uznávám, že vytvořit takový animák (navíc s omezeným rozpočtem) je asi pěkná fuška. Nicméně to nemohu brát jako polehčující okolnost ani náhodou. Tenhle film je po dějové stránce naprostý nesmysl. Lopotná snaha o to, jít s dobou, film ještě více sráží (trapné hlášky na půl huby). Víc nemám co napsat. Čekal jsem víc. ()

sharka.68

Ta první hvězdička ode mne je za odvahu s tím vyjít na světlo a druhá je za to chlupaté individuum, co se občas projde po Staromáku a v přilehlých uličkách...trvalo mi dlouho, než jsem pochopila, že to není nikdo, kdo by byl součástí Pověstí pražských, ale je to někdo, kdo má působit asi jako veverka Kryserka v Době ledové....je škoda, že tak silný náboj s historickým podtextem byl nesmyslně rozmetán a chaoticky poskládán. ()

HCdracice

Příběh tohoto filmu byl tak nudný, až mě to donutilo film pomalu začít přetáčet. Jediné co mě zaujalo, je celkem zdrařilá grafika. A co mě zarazilo, byla zkopírovaná hudba z Harryho Pottera!!! ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)