Příšera

Réžia:

Jennifer Kent

Scenár:

Jennifer Kent

Matka bojuje se strachem svého malého syna z příšery ukrývající se ve skříni, brzy ale pozná, že bude muset zápasit s její zlověstnou přítomností všude kolem nich. (oficiálny text distribútora)

verbal

Instruktážní videjko pro všechny ty zoufalé, přetažené matky, kterým na pacifikaci zlobivého fakana nestačí ono obvyklé a otřepané "Bububu, ty zkurvysyne!". ()

EvilPhoEniX

Slušný černobílý kraťas od režisérky Babadooka. Matka bojuje se strachem svého syna z příšery ukrývající se ve skříni. Je to temné, creepy, napínavé a místy i slušně strašidelné. Stojí za pozornost i přes černobílý formát. 7/10. ()

tron

No, moc ma to veru nepotešilo. Vizuálne dosť nízkorozpočtové, čo ale u kraťasov samozrejme príliš neriešite. Herečka mi ale prišla dosť nepríjemná a má to síce dve solídne strašidelné scény (dosť nechutné, potme sami doma nepozerajte), ale inak am to neoslovilo. K tomu čudný, nie zlý, ale ani dobrý (že by zaujímavý?) koniec. https://vimeo.com/39042148 ()

Gilmour93

Od "kdo je mrtvý, nezlobí" po nezlomnou sílu mateřského citu, jenž děla z boogeymanů v almaře jen neškodnou potravu pro moly. Zvukem a černobílou slušně navozená atmosféra, časem zvýšená spotřeba mléka. Raději si pořídit další kočku, ta aspoň loví myši.. ()

pornogrind

U mě jednoznačně vyhrál Babadook. To nemění nic na faktu, že J. Kent už ve své prvotině předvedla že umí. Pochopitelně, ale nemohla během 10ti minut navodit takovou atmosféru jako u Babadooka. ()

PetrPan

Lekačka při které vyjeknu, no safra... tohle se vážně povedlo, atmosférických a dokonalých hororových 10 min s vtipnou tečkou na konec. ()

Nettrass

Není nad to vystrašit strašidlo. Zítra ráno to vyzkouším před zrcadlem - pokaždé tam na mně po ránu, vybafne nějaké strašidlo. Tak ho zkusím uřvat, uchlastat mlíkem a zavřít do skříně. ()

lillien

Úplně vidím, jak se té matce chtělo zakřičet na spratka: "okamžitě se uklidni!". No a protože okamžitě se uklidnit je nesmírně náročná a téměř nezvládnutelná technika i pro trénovaného jogína, spratek se samozřejmě snaží dostat se do transu dalšími mantrami, jako je nepřetržité běhání, dupání, křičení a všeliké jiné zlobení, které matku vyčerpává a nervuje a nebudeme si nalhávat, že ji i několikrát nenapadne velmi sympatická věta pro všechny děti: "já tě snad zabiju!" A když se konečně objeví řešení všech těchto obtíží a snaží se spratka zlikvidovat, aby měla maminka konečně klid, zase se jí to nelíbí..Já prostě tomu rodičovství neporozumím. ()

SOLOM.

Být matkou toho malého uvřískaného spratka, tak mu dám pořádně přes držku a je klid. Seru na bubáka ve skříni, protože ať se tvůrci snažili sebevíc, tu atmosféru se jim prostě „nahustit“ nepodařilo. Ač jsem se i já snažil co to šlo, moc jsem tomu na chuť nepřišel. Musím ale uznat, že jeden světlý okamžik jsem tu našel. Navíc ani herečka si nevedla špatně. Takže rada závěrem: Pokud dělá vaše děcko bordel po celém domě, pochcává se a vidí bubáky ve skříni – pořádně se vyřvěte a bubák sám raději vezme nohy na ramena…“ ()

eraserhead666

Krátkometrážní předchůdce skvělého Babadooka, který má skoro stejné koule (Mají vůbec bubáci koule? Asi jo, protože tady ho matka za ně chytne hodně rázně). Atmosféra budována hlavně černobílým formátem, hudební složkou, hereckými výkony a střízlivostí bubáka. Hodně povedená záležitost. ()

ScarPoul

Hlavná hrdinka má pekne prsia - lepšie ako matka v celovečeráku, ale bohužiaľ som toto videl až po ňom. Takže značne nedostačujúce. Či už do atmosféry, alebo vypointovania. Ale ako nápad, na ktorom sa dá stavať, je to super. ()

corpsy

Ak si chcete poriadiť dieťa, najprv skuknite čo vás ( možno ) čaká. Ak ho už máte a je to ukričaná neplecha, radím čítať mu tie najstrašidelnejšie rozprávky a púšťať tie najvymakanejšie horory. Radšej monštrum v skrini, ako nekonečnú detskú múdrosť v obývačke. ()

easaque

hororovitý kraťas, který má určitě výborně vystavěnou atmosféru, které vypomáhá stylový černobilý vizuál. Dal bych možná i 4 hvězdy, kdyby mi jeho pointa dávala lepší smysl. Zkouknul jsem to tady 2x a furt nic. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()