Mytické, nebo spíše vybájené město Parián je poslední stanicí těch, kteří zabloudili. Hledá tady útočiště několik postav, které v místní kořalně nahlížejí na dno skleniček s mezcalem, snad aby tam našly Boha. Jsou to bytosti pronásledované neláskou, vinou, bolestí či touhou po pomstě – jako neustále ozbrojený stařec Ismael, který je 50 let na útěku před krevní mstou svého bratrance, jako spisovatel Antonio, kterého v bezdětném manželství opustila žena, jako majitelka kořalny, které zatím Bůh nesplnil přání neprobudit se do dalšího dne. Pro jmenované, ale i pro další je Parián čekárnou před peklem, v níž je mezcal vybízí: „Napij se, abys viděl věci a mohl o nich vyprávět...“ Témata z Pohádek na dobrou noc nacházejí i tady své pokračování, jejich přesah umožňuje i obsazení stejnými hereckými tvářemi (například Ana Grahamová a Dagoberto Gama). (oficiálny text distribútora)

Mulosz

Bezpochyby nejslabsi soutezni snimek, ktery jsem na 41. MFF KV mohl videt. Pribeh je podan velmi nudnou a rozvlacnou formou. Jeho jedinym prinosem je, ze se divak dovedel, ze mezcal je mexicke narodni piti a kdo ho nezkusi, jako by nebyl. Samotnemu alkoholu ve filmu vsak chybela jakakoliv motivace, nebyl zadnym hybatelem deje, prostrednikem akci, nebyl nicim zacatkem ani vyustenim. Proste v tom filmu jenom byl, i kdyz byt nepotreboval. Paradoxne dal jeste k tomu nevhodne nazev celemu filmu. Jedna hvezdicka je za poetiku vody, ktera pusobila v jedne ze zaverecnych scen aspon trochu zajimave. Na druhou stranu vsak byla narusovana az prehnanym zvukovym exhibicionismem (bourka). Neni treba tento film videt, o nic neprijdete. PS. Martino Vrbova, ktera jsi ten film uvadela v Karlovych varech, Ty jsi blba jako vanocni svatky:-) ()

Mata

Ale jo, i když jsem chvílema měl problémy se soustředěním se, ten prochlastanej svět je tak nějak bolavě sympatickej. Obrazy krásný. Takhle si představuju místo, kam se jede zkončit... Beru i zarámování do příběhu pomsty, zvlášť proto, jak končí. Konec. ()