Stojíš sám v aréně, kde začíná boj dobra se zlem
Mladý DD je prostě cool. Je svým vlastním pánem a ví, co chce – nebo to alespoň dosud věděl. Nemá nejmenší tušen, že boj mezi dobrem a zlem začal a on stojí uprostřed arény. Pokud chce svůj boj v aréně přežít, musí rozluštit hádanku. Její řešení ho buďto zničí, nebo dá nový život. Bouře je výpravný sci-fi thriller, který vás nenechá vydechnout (oficiálny text distribútora)

sup

Vizualne a zvukove velmi pusobivy film plny filmarskych napadu, ktery me jednoduse uchvatil. Jedinym zaporem je asi trochu slabsi pribeh, ale ten mi stejne nezabrani udelit plne hodnoceni. Nedivil bych se, kdybychom o reziserech tohoto celovecerniho debutu (na MFFKV 2006 jeden z nich osobne iflm uvedl a pusobil velmi sympaticky a mlade) jeste ledacos uslyseli, protoze talent jim rozhodne nechybi, i kdyz by mozna mohli upustit od toceni filmu ve stylu "pejsek a kocicka vari dort." ()

jefff

Musím říct, že jsem nic moc neočekával a také se mi žádného valného zážitku nedostalo. Podobenství s Noční hlídkou tu je avšak s nižším rozpočtem a v komornějším stylu. Přesto bych Bouři pochválil za vcelku odsépavé tempo, které nijak nenudí a chvílemi jsem se do ději i trošku ponořil. Dokonce mohu s klidem v duši říct, že se mi Bouře líbila více jak výše zmińovaná Noční hlídka. Souhlasím s Mata, také se mi líbila více druhá půle. ()

Palvinie

Celý film je o zamýšlení. Jsme ve hře, comixu, realitě? Kdo je ten chlap s divnými zuby? A co ta zrzka? Proč se to všechno vlastně stalo a co to má společného s tou bouří, která přišla a zase odešla? Tvůrci nás obdařili i otevřeným koncem. Pro některé zmatek, pro jiné zcela nepochopitelný snímek, pro další ztráta času... Pro mě zážitek. ()

El Loco

Spočiatku zaujímavé švédske dielko, viditeľne inšpirované hlavne Bekmambetovom, ktoré sa po sľubnom štarte mení na neuveriteľne chaotický prepletenec Nočnej hliadky, Matrixu a 28 Days Later, ktorý však nemá ANI HLAVU ANI PÄTU...Storm sa snaží vyzerať veľmi štýlovo a originálne, avšak absolútne na to nemá...Režiséri Marlind a Stein sa majú ešte čo učiť... ()

Mata

Mám opačný pohled na tuhle věc než předchoyí. První půlka, ač plná akce, mne dost nebavila. Koukalo se na to hezky ale to je vše. Ale ve chvíli, kdy se chlapci snažili "natlačit" tam myšlenku, mne film začal hodně bavit. Uznávám, možná vše moc polopatické, možná moc schématické, ale mně to k tomu comixu sedí. A ty "reálné" brutality byli v pěkném kontrastu s vykonstruovanými "brutalitami" comixových postav. ()

• Natáčení probíhalo ve Stockholmu a Vänersborgu. (Terva)
  • Oficiálně film vyšel 20. ledna 2006, diváci jej však mohli vidět už 18. listopadu 2005 během filmového festivalu ve Stockholmu. (Terva)