Shakugan no Shana

• Japonsko Šakugan no Šana (viac)
Japonsko, (2005–2012), 30 h (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Jašičiro Takahaši (kniha), Jašičiro Takahaši (komiks)

Hudba:

Kó Ótani

Rie Kugimija, Satoši Hino, Ajako Kawasumi, Kendži Nodžima, Micuo Iwata, Akeno Watanabe, Džun'iči Suwabe, Mamiko Noto, Nanae Kató, Šizuka Itó, Hitomi Nabatame (viac)

Příběh se odehrává v japonském městě Misaki. Hlavním hrdinou je čerstvý středoškolský student Sakai Yuuji, chlapec, který si myslí, že jeho život je a bude stejný jako životy milionů dalších teenagerů. Ještě ale neví, že se stane součástí dimenze, jež pokrývá náš svět, Guzy. Při zpáteční cestě ze školy se zrovna ne moc příjemně seznámí s příšerami zvanými Rinne a další hlavní postavou Shanou, která ho zachrání. Ta mu vysvětlí krutou současnost ohledně našeho světa a navždy změní život nejen jemu, ale i jeho dalším spolužákům a především sobě. (Kaori)

Idaho

Shana patří mezi novodobý produkt anime seriálů, generických sraček, jejichž vznik jako by připomínal tvorbu populárních písní, románů a básní v románu 1984 George Orwella. To se vezmou oblíbená slova (klišé, zápletka) a hezounká, leč sterilní melodie (animace, design postav), vhodí se do strojku, zatočí se klikou a z něj vyjede již hotový produkt. Přesně toto je Shana. Kdybych před Shanou neviděl desítky jiných seriálů, nejspíš bych také hýkal nadšením, ale takhle mi přijde tento zoufale neoriginální paskvil k pláči. Při pohledu na hlavního hrdinu jsem se styděl za příslušnost k silnějšímu pohlaví. V kýčovitých rozhovorech si vylévá své srdíčku, a já mu přál smrt… Aspiruje spolu s Keitaro Urashimou ze seriálu Love Hina na nejprotivnějšího anime pitomce. Jediný klad je pro mě stejně jako pro Vesmana Marcosius a ještě jeho paní. 30 % ps.: už na více místech jsem viděl toto anime označovat za klasiku. Troufám si říct, že seriál, který naprosto nic nového nepřináší, se nikdy klasikou nestane. ()

SonGokussj

Na tomto anime jsem začínal. Proto je to pro mne náležitá srdeční záležitost. Z toho důvodu jsem si říkal, zda jsem ho nepřehodnotil, ale při vzpomínkách na děj a na dojem, který na mě působilo toto anime ~ ne. Stojím si za svým hodnocením. Příběh obyčejného kluka, který v sobě našel jednu hezkou věcičku a dívky, necitlivé k čemukoli, neznající vanu, která se pomalu začíná zamilovávat do normálního smrtelníka. Toho zas štve, že je tak slabý, proto se snaží cvičit a nacházet způsoby, jak Shaně pomoci. Je to krásný pevný příběh, který mohu doporučit prakticky komukoli. 80% ()

arctican

Shakugan no Shana! ANO, ANO, ANO!!!!! Zase raz som si našiel anime, ktorý je fakt pecka a páči sa mi :D Už na začiatku sa "naštartoval" a postupe sa aj zlepšoval aj vyvíjal. Určite je tu podobnosť s inými powers/action/romance anime ale to je už v podstate klasická "šablóna", ktorá aspoň u mňa neomrzí (ztatiaľ :D). Každopádne je to fakt dobré už sa teším na 2. sériu. Jediné čo by sa tom udalo vitknúť je možno animácia a grafika, ktorá sa avšak stále drží minimálne na priemery ale treba brať do úvahy, že táto 1. séria vznikla v roku 2005. Za mňa to má 5/5* ()

Lettanea

Zo začiatku som bol trochu pesimista, ale Shanu som si rýchlo obľúbil a svet sa zdal byť zaujímavý. Yuuji ja zas, ako hádam v 90% anime, úplný truľo ktorého snáď nikdy nebudem mať rád. A aby toho nebolo málo ešte je tu nejaká nudná spolužiačka.... Tým sa ale zápory končia. Súboje sú efektné, zaujímavé a nenaťahujú sa príliš. Ostatné postavy sú tak isto fajn. Romancu moc riešiť nechcem, je to hlavná linka celého príbehu a je jasné ako to dopadne, čo som síce rád, ale aby to ťahali na tri série? Záver nič moc, tak nejak očakávateľný... Nie som tak sklamaný ako to znie, uvidíme po ďalšej sérii. Silný priemer. 3* ()

JohnyTrava

No komentár píšem po druhom zhliadnutí, kedže nám vyšla posledná séria a ja si ... no veľa nepamätám. Takže ako to povedať, Shana si zachovala svoje kvality aj na po druhé, i keď počas sledovania sa mi mnohé vybavilo, takže takéto prekvapenie, že viem ako to bude ale čo keď sa autori vyšantili sa nekoná, ale stále ma to bavilo. Navyše v tomto horku to sledovať je už dosť. Plusom je, že som si dosť všímal OST čo som kedysi nerobil, a miestami ma zaujal. Brať v úvahu, že na po prvé sa mi to veľmi ľúbilo a teraz tiež dosť tak dáme za 8. ()