Yeonae shidae

Yoo Eun Ho se rozvedla se svým manželem Lee Dong Jin, protože po smrti jejich novorozeného dítěte ji nechal samotnou ve chvílích, kdy ho nejvíce potřebovala. Po rozvodu jsou stále přátelé a pravidelně se scházejí. I když oba začnou randit s jinými, zjišťují, že jejich vzájemné city ještě úplně nevyhasly. (Pethushka)

Zíza

Přeloženo. (Přiznávám se, že to pro mě rozhodně nebyl seriál, ke kterému bych sedla a už se neodtrhla. Vlastně jsem ho sledovala dlouhou dobu, sem tam jeden dva díly a stačilo. Vadilo mi totiž, jak se ty dvě nešťastné postavičky v tom pořád plácají a nemají se k tomu, co je nevyhnutelné proto, aby mohli být v životě šťastní. Vlastně jsem se do toho zakoukala asi pět šest dílů před koncem, kdy mě to konečně chytlo a já si to dala celé, sic poslední dva díly už byly zase jen laciným natahovadlem, ačkoliv i přesto dobře sledovatelným díky některým velmi silným scénám. Zahrané to bylo výborně, ale je fakt, že Son Ye-jin byla ze všech nejlepší. Hudba se mi pod kůži nedostala. Je to náročné na sledování, je to ze života a protože je to poměrně realisticky laděný korejský seriál, rozhodla jsem se pro vyšší hodnocení (měla jsem to mezi 3-4, ale přiznejme si to, na ty tři to prostě není). Když vidím, kdo napsal předlohu, tak mi začíná trochu svítat, proč to působí poměrně reálně a postavy spolu nedokáží pořádně probrat, co by probrat měly (ale kdyby to udělaly, tak by to nebylo 16 dílů, ale pět). Každopádně jestli máte chuť na něco velmi velmi civilního zaměřeného spíše na starší publikum, případně na ty, co mají nějakou hlubší zkušenost se vztahy, tak jen směle do toho.) ()

Pethushka

Vyzrálé drama plné obyčejně neobyčejných dialogů. Musím přiznat, že to na mě místy bylo dost těžké sousto a musela jsem si ho pouštět postupně. Za jeden den bych ho rozhodně nedala. Dějově se sice nic moc velkého neděje, ale i tak je tenhle pohled do vztahu dvou normálních lidí jedinečný. Jen těžko jsem si na konci přiznávala, že to herci hráli, protože jejich výkony jsou neskutečně opravdové. Znovu se asi nepodívám, ale hudba mě bude hladit ještě dlouho. Specialita pro gurmány. 4* ()

Mirokukii

Neskutečně procítěná vztahová podívaná jednoho páru, který si přes prožitou bolest přestal být jist ve své neskonalé vzájemné lásce a ztratil jistotu ve společné štěstí. Výjma občasného natahování a nastavování se jedná o přesné podání spletitosti lásky dvou lidí, která je představena se všemi jejími neduhy i klady, kdy jsem kolikrát pochyboval o scénáři a věřil, že oni báječní herci své charaktery skutečně žijí, nikoli hrají. Téměř královské/mistrovské podání zranitelné Ye-jin Son, jejího hereckého partnera Woo-seong Kam a ostatních, kteří společně utvoří pandořinu skříňku mezilidských vztahů, u kterých si jsem si vychutnal kompletní škálu emocí od štěstí a veselí, až po upřimný smutek a dojetí. Nejsilnější seriálový zážitek, jaký jsem doposud zažil. ()

ainny

Teď jsem dokoukala a pomalu závěr rozdýchávám. Co závěr, celý seriál. Tohle je opravdu originální drama pro odrostlejší, protože to není úplně jednoduchá záležitost postavená na hamletovském "rád či nerad". Je to o tom jak si lidé nejenom neumí říct pravdu mezi sebou, oni ji dokonce neumí přiznat ani sami sobě. A díky tomu dělají chybu za chybou. V seriálu je hodně dlouhých scén bez dialogů, které toho řeknou víc než tisíc slov. Je plný krásné hudby a skvělých hereckých výkonů. A hlavně - pro mě - je plný skvělé Son Ye-jin. Její herecký výkon je neskutečný, protože ona je prostě skvělá. I když se usmívá a je veselá, tak se nedá přehlédnout smutek v jejích očích. To snad ani není možné zahrát, to se musí prožít. Možná jsem nekritická, ale mám pro ni velkou slabost, je pro mě absolutní jedničkou mezi herečkami a o jejím talentu se přesvědčuji zas a znovu. ()

Tyckin

Tak upřímně jsem od tohoto seriálu čekal o dost víc - vzhledem k přítomnosti Son Ye-jin a vysokému hodnocení, já to tu ale trochu zdrbnu :-) Vcelku chladně a bez zájmu jsem sledoval prakticky všechny romantické, dojemné i dramatické scény, zkrátka vůbec mne to nevtáhlo a často to na mne působilo moc uměle. Po dějové a obsahové stránce mi toho tam přišlo zkrátka na 16h moc málo a dokážu si představit jak bych to nacpal do 3h filmu a vlastně by tam nic nechybělo :-) Navíc Son Ye-jin tam po většinu času měla takový nevzhledný účes, který jí v mých očích zkrátka vůbec neslušel, takže ani body navíc za půvab nebudou tentokrát. A ta unáhlená svatba kousek před koncem, já nevím, po 2 měsících (?) jejich občasného scházení po parcích, eh… Nebýt fajn vedlejších postav, tedy lehce komického gynekologa a správně bláznivé mladší sestry hlavní hrdinky, tak bych to možná ani nedokoukal, ti dva tomu alespoň dali trochu šťávu. A poslední díl byl tedy dost slabý, jako kdyby tvůrci už nevěděli co si tou hodinkou počít. Uff, a je to venku, ukamenujte mne :-) ()