Shit

Asi by bylo nefér tohle nějak hodnotit, když sem u toho pořád usínal a nedokázal, mimo závěru, pořádně vnímat, co se tam děje, přičemž film za to moh jen tim, že je velice pomalu a zvolna vyprávěnej, hudba je zase nevtíravá, takže pokud se na to člověk prostě nedokáže soustředit, tak to pak působí nudně a o ničem, což se stalo i mě, navíc já ani pořádně nevim co se tam všechno dělo, nicméně závěr mi přišel pěknej, takže se mi nechce tomu dávat nějaký konečný hodnocení, mam pocit, že to neni tak špatný a že i předchozí děj skýtá zajímavý momenty, jen sem bohužel při sledování nebyl v optimální formě. ()

yenn

Na tento film jsem se nejvíce těšil ve chvíli, kdy jsem o něm nic nevěděl a poprvé ho zde zahlédl. Na plakátu jsem totiž identifikoval osobu v černém plášti sedící před lánem pole, nad nímž se vznášejí duchové. Toto a žánrové vymezení mě vedly k domněnce, že půjde o fantasy putování okořeněné mysterióznem a romantikou. Naštěstí jsem ještě před zhlédnutím zjistil, že jsem byl úplně vedle. Co se týče plakátu, postavy jsou tam dvě (objímající se) a nesedí před polem, nýbrž před mořem. Jen ty duchy jsem spravně rozpoznal:-) Hlavní postavou příběhu je Makoto, patolog/soudní lékař nadaný zvláštní schopností vidět duchy těch, kteří nezemřeli v poklidu. Makoto se jim snaží pomoci klid nalézt, přičemž ovšem zanedbává svou vlastní ženu. Právě jejich vztah je hlavní motivem filmu, dozvíme se však rovněž více o minulosti dvou duchů. Všechny tři příběhy obsahují několik silných okamžiků (byť minimálně v jednom momentě na můj vkus tvůrci tlačili na pilu až moc), jenže co je to platné, když je film tak ukrutně utahaný. Nezřídka jsem se nudil a zkrácení stopáže o půl hodiny by vůbec nebylo na škodu. 5/10 ()