Krátká filmová studie konfrontující svět reklamy s každodenními sny a osudy obyčejných lidí. Autosugestivní seance maskovaná jako absolventský film FAMU. Kromě garantovaného pocitu uvolnění a relaxace vám snímek nabídne pohled do zákulisí televizní loterie, zajímavou sondu do života třináctileté hokejistky a v neposlední řadě také plně osvětlí princip fungování lampičky proti depresi. Na základě sledování příběhů několika postav, žijících v současné Praze, se vás tento film pokusí manipulativně donutit k utvoření vlastního názoru. Zazní v něm rovněž některé populární české písně a mnohé rady do života, jejichž naplnění a případný šťastný konec z nich plynoucí je už ovšem pouze na vás. (oficiálny text distribútora)

Dudek

Seance fiction je v mnohém velice zajímavý film, který dokáže oslovit zejména to publikum, kterým se podobné experimentální projekty zamlouvají. Na to že se jedná o projekt z FAMU dokáže snímek překvapit zejména svou celkovou profesionalitou, neboť se nachází na velice slušné úrovni. Snímek dokáže však zaujmout i svým nápadem, který působí přinejmenším svěžím dojmem, jedná se totiž o jakousi sondu do života jedné netradiční rodinky, která žije - a to doslova - jen televizí. Snad jediná věc, kterou bych zkritizoval je jisté natahování určitých situací, které tak během okamžiku ztrácí své kouzlo a stávají se spíše otravinými - jako příklad uvedu třeba parodii na teleshoping, u které jsem se docela nasmál, neboť opravdu skvěle vystihovala psychologii reklamy, ale fungovala jen v první části než převládla do samotné reality pohledem na šťastnou rodinku a matku, která posílá dceru aby si umyla ruce. Jinak musím přiznat, že jsem byl jen mile překvapen. ()