Bakaláři - Série 2 (1973) (séria)

Korálky (S02E16)

(epizóda)
Komédia / Krátkometrážny
Československo, 1973, 17 min

Helenka (L. Šafránková) se chystá do tanečních a maminka (D. Medřická) jí šije krásné šaty. Jenže dívka si neustále vymýšlí a maminka přešívá a přešívá korálky podle přání své dcery. Nakonec jí ani nepoděkuje. Konečně nadchází slavný den a Helenka jde v nových šatech s maminkou na ples… (Česká televize)

rakovnik

Holka na zabití. Libuška si ve stejném roce jako slavnou Popelku zahrála v této povídce i na její zlou sestru. Popelkou ale byla její maminka. Příběh sice nepřínáší žádné řešení, ale spíše vypadá jako popis smutných důsledků výchovy. Zajímavé je, že chyběl otec. ()

zdeny99

Mladičká Šafránková coby namyšlená puberťačka z tanečních, která se furt něco nelíbí a nic jí není dobré. Každej aby kolem ní skákal a ona sama neudělá nic. Například že nepůjde pěšky na ples, ale musí jet taxíkem. Šaty, co jí vyrábí její matka, se jí furt nelíbí. A vrcholem všeho je, že si raději půjčí jiné, aby nebylo vidět, že nemají na švadlenu. No prostě klasická záležitost dnešních mladých holek, ale přeci jsem si říkal, že v 70. letech byly jiné. [9. hodnocení, 2. komentář, -%] ()

wictoria

Asi jediná role Libušky, kde byla na facku :) Shodou okolností zhlédnuto pár dní po závěrečné lekci tanečních mé jediné dcery a musím říct, že ta na tu facku byla párkrát taky :) ()

ostravak30

Jen díky legendárním herečkám je povídka snesitelná. Libuše Šafránková jako Helenka byla naopak nesnesitelná. Kdybych já tohle dělal, a že jsem naštěstí do tanečních nechodil, tak by mě mamka dala už dávno po hubě a rozhodně by oblečení tolikrát nepřešívala a nakonec za dobrotu na žebrotu. ()

Cesty timem

Takovou Libušku jsem viděl poprvé. Ale protože jsem ji vždy miloval (jako asi my všichni, že?) tak jí tu roli odpustím. Nicméně i tady byla skvělá a překvapeně jsem ji toho drzounka nevychovanýho věřil. ()