Bakaláři - Série 7 (1978) (séria)

Přání (S07E32)

(epizóda)

Co si přál syn Jirka ze všeho nejvíc? ... Je dosti pozoruhodné, že televize mohla ovlivnit život člověka tak málo televizního jako je tatínek z dnešního bakalářského příběhu. Všechno to přitom začalo docela „nevinně"... Ten večer se rodiče (J. Preissová a P. Kostka) chystali na koncert a podle toho také vypadal režim v domácnosti. Tatínek, jako správná hlava rodiny, udělil dětem několik dobrých rad. Než přišla babička (L. Vostrčilová), zůstaly děti po odchodu rodičů chvilku samy doma. A starší ze sourozenců – sedmiletý Jirka (O. Kepka) se zachová velmi statečně, když své malé sestřičce Olince pomůže v nezáviděníhodné situaci. Otec ho za to chce odměnit tím, že mu splní jakékoliv rozumné přání a dá mu čas na rozmyšlenou. Manželce se tato výchovná metoda zpočátku nelíbí, ale jak uvidíte sami, nakonec manželovu pedagogickou lekci velmi ocení. (Česká televize)

Marthos

Petr Kostka jako správnej suchar uděluje pedagogické rady a výchovné lekce, až je nakonec sám poučen a vychován. Možná, že je celej ten příběh hezkej, správnej a dojemnej, ale já to beru spíš jako velký sci-fi. ()

Seteh

**5** Nevím... jako nebylo to špatný, ale na mě tam toho klaďáctví bylo už nějak moc. Celým dětstvím a pubertou mě provázely nekonečné (a mnohdy debilní) rady, otázky, výčitky... takže je mi prostě takovejhle film, ze kterýho ta výchovnost stříká na třicet metrů, prostě automaticky protivnej. Taky mě trochu rozladil ten oslavovaný čin malého chlapce... Na tom je něco tak strašně extra? Kdyby třeba sestru chytil předtím, než vběhne do silnice nebo ji chytil, kdyby odněkud padala, tak to beru, ale tohle?? Navíc kluk šprechtí jak encyklopedie... Hezky udělané, i trochu milé, ale zároveň také přitažené za vlasy. Dávám 3. ()

LadyPupu

Já mám všeobecně ráda takové ty příběhy, kdy prudící rodič s cigárem v puse zahuluje celej kvartýr a do toho uděluje rady svým dětem typu "nevylejzejte z vany, nesahejte na pojistky, neskákejte z okna..." a pak odkráčí středem a děti s ním na oplátku vyjebou, takže za mě dobrý. ()