Jak sehnat brigádníka. Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři 1986. Zeměměřič Bernát (Ladislav Mrkvička) je služebně vyslán vyměřovat na venkov, kde si má sehnat pomocníky do terénu. Obchází důchodce ve vsi, ale nikdo nemá o málo placenou brigádu zájem. Mladíci v hospodě také nechtějí pomoci, zdá se jim, že nabízených tisíc korun za tolik práce nestojí. Nakonec se ale přihlásí mladý Karel (P. Anděl) a důchodce Páleník (Z. Řehoř)… (Česká televize)

Marthos odpad!

Všude žijí lidé. Spíš děcka. Takových sídlišť jsem vyměřil desítky. Prý jsou všechna stejná, bez fantazie, ale zaplaťpánbůh, že jsou. Kam by ti haranti chodili do školy? Kde by psali svoje první úkoly? Kde bychom jinak vzali tolik domovů?, zamýšlí se nad budoucností socialistického člověka soudruh inženýr v podání Ladislava Mrkvičky. Jenže vzápětí je po radosti. Žádná dovolená, ale venkov! To, co nastane je hotová westernstory ze Sochorova, ovšem s tím rozdílem, že pistolníky se sombrerem nahradilo několik žlučovitých dědků a přidrzlých frajírků, kteří se odmítají podílet na rozvoji celku. Začíná opravdové drama... Kdo to vydrží až do konce, dočká se neskutečnýho highlightu. Kdepak Anděl, ten to dotáhne hodně vysoko. ()

kocik1

Výchovný příběh, který vlastně není příběhem, film, který vlastně není filmem a Pavel Anděl, který ještě chodil spát lehce po Večerníčku a o svých Nocích si nechával jen zdát. ()

Cesty timem

Také se přidávám k 6thSun a přidávám hvězdu za výstup "chalupáře Humla", protože to bylo tak jediné a nejlepší co v tomto kusu bylo. Jinak mi opravdu smysl příběhu unikl a ne a ne ho vyměřit. Ledaže by vyměřovali zrovna ulici pro Ulici, nekonečný seriál, který má pro mne a asi nejen pro mne ještě menší význam než tento "příběh". ()