Bakaláři - Série 4 (1975) (séria)

Užovka (S04E04)

(epizóda)
Komédia / Krátkometrážny
Československo, 1975, 12 min

Největší odvaha mého života... Tatínek (L. Munzar) se synem doma chovají želvu, rybičky a další podobné zvířectvo. Maminka (J. Štěpánková) má ovšem z těchto zvířat panickou hrůzu, kterou se ale snaží utajit před synem. Jednou přinese syn domů užovku, která jim ale v noci uteče a všichni ji hledají po celém bytě. Když ji maminka najde, rozhodne, že užovka musí pryč z domu. Chce to říct synovi, ale ten jí řekne, že jestli chce být jeho kamarádkou, ať užovku pohladí.... (Česká televize)

ostravak30

To je taky rozum vzít si chovatele plazů, kterých se nekonečně bojím. Luděk Munzar zde hrál pro mě jednu z nejsympatičtějších rolí. Jinak totiž dostával spíše role přísných mužů. Mě jen překvapilo, jak snadno rodiče dovolili synovi užovku. Žádné hranice nebyly stanoveny. Takhle by si domů mohl přinést každý den něco nového. ()

6thSun

Otec se synem si z bytu udělají výběh pro nejrůznější havěť, přičemž se královsky baví tím, že je z toho žena (matka) k smrti vyděšená. Vydíráním hodným nejvýkonnějších sociopatů ji ale donutí podvolit se. A ještě je v tom podporuje veselá bakalářská znělka. ()

sportovec

"Sociopatové" ve skutečnosti svou manželku a maminku hluboce milují. To, co s tím provedl Jaroslav Diel, je věc druhá a úsměvný pohled na ženské okamžiky slabosti nemůže být beze zbytku ztotožňován se skutečností. Za sebe dodávám, že bych svou partnerku takhle netýral ani z legrace a pokud možno ani náhodou. Herecky je to úžasně pojednáno a Jana Štěpánková i v této miniatuře prezentuje úžasným způsobem své zralé procítěné herecké umění. ()

MickeyStuma

On milovník kdejaké havjetě a ona naopak s ohromnou fóbií k nim. Tady vzniká otázka, jakým zázrakem tyto dva spolu začali žít. Jejich domácnost, tak jak je zde prezentována, musí být tedy samá legrace. Odvážný ústupek matky je však ale velmi těžko uvěřitelný. Úsměvná televizní bakalářská povídka však jinak není natočena nijak nejhůř. ()