Bakaláři - Série 6 (1977) (séria)

Soused (S06E01)

(epizóda)

Když on si tak rád přihne... Příběh vypráví o jedné mladé rodině a normalizačních oslavách. 8. března obvykle vypukly velkolepé oslavy MDŽ. Nejvíc ovšem slavili mužové. Tak tomu bylo i v rodině Berušových. Manželka (H. Maciuchová) šla vysypat odpadky a nechala pootevřené dveře. Mezitím jí ovšem do bytu vešel naprosto opilý soused Světnička (L. Lipský) a ustlal si na gauči. Co na to sousedova žena (K. Slunéčková) a jak dopadl její muž Beruš (V. Preiss)? (Česká televize)

zdeny99

Průměrná povídka z Bakalářů o tom, jak se dříve slavilo MDŽ. Chlapi se opili, ženy na ně čekali doma a pak je opilé uvítali doma. Jenže v Sousedovi pánové si spletou dveře a dorazí k sousedkám. Na tom by nic extra nebylo, jenže sousedky se pohádají, jedna podezřívá druhou z nevěry a je z toho zlo. Celou dobu je to takové slabé, až do chvíle, kdy u Maciuchové se objeví opilý manžel Slunéčkové a Maciuchová zazvoní u dveří Slunéčkové. Kvůli jejím ironickým hláškám zvedám na ***. [33. hodnocení, 1. komentář, 69%] ()

ostravak30

MDŽ měl být svátek pro ženy a už jsem to slyšel i od příbuzných, že se akorát chlapi ztřískali jak carští důstojníci. Povídka je docela úsměvná pro nezaujatého diváka, ale pro Berušovou to musel být horor. A i pomsta, myslím, byla povedená. Ale řeknu vám, Preiss i Lipský měli roli. Prvně jmenovaný snad dokonce ani nic neřekl. ()